iLahi-Aşk MekaNı


 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Yaşar Nuri Öztürk'le ilgili bir makale

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ErdemKILIC
Yeni Üye
Yeni Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 16
Yaş : 51
Yaşadığın yer : Edirne
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : ehli sünnet gibi görünüyor
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : dogustan :)
Kayıt tarihi : 13/09/09

MesajKonu: Yaşar Nuri Öztürk'le ilgili bir makale   Salı Ekim 06, 2009 1:36 pm

Merhum pederimiz Mü'min Kamil KILIÇ'ın vefatından sonra yayınlanan son yazısı "İSLAM GERÇEĞİ" 30.09.2009 Çarşamba-Keşan Medya Gazetesi

Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanlığı zamanında, onun teşviki ile içinde Yaşan Nuri Öztürk'ün de bulunduğu altı kişilik bir heyet tarafından hazırlanan İSLAM GERÇEĞİ adlı kitap, islam gerçeğini değil, tam aksine, islamın dört ana kaynağı olan kitap,sünnet,icmaı ümmet ve kıyas-ı fukaha anlayışını ve inancını ortadan kaldırmayı amaçlayan, inançta ve amelde sadece aklı hakim kılmak isteyen bir anlayışın ürünüdür. Yaşan Nuri Öztürk, Şianın Caferiye kolundandır. Ehli sünnet inancında değildir.
Süleyman Demirel'in teşviki, aynı zamanda ehli sünnet inancını bozma, sapık eğilimli Caferiye inancını Türkiyemizde hakim kılma anlamını taşımaktadır. Kur'an-ı Kerim'de, "Sizin dininizi tamamladım" buyuruluyor. Kur'an-ı Kerim, yapılması ve yapılmaması gereken her hareketi, itikadı, ahlakı, İslam'a ait bütün güzellikleri, kıyamete kadar değişmemek üzere bildiren din kitabımızdır. Allahü Teala, Kıyame suresinde, "Ey Habibim, ayetlerimizi okurken acele etme, biz onların hepsini sana öğreteceğimiz gibi, onun beyanını, tefsirini de sana gereği gibi öğreteceğiz" buyurmaktadır. Hadisi şerifler, bu mübarek kitabın beyanı olup, sünen kitabları olmak üzere, Sahihi Buhari, Camiüssahih, Muvatta, Süneni Kebir, Süneni Sagir, Müsned gibi kitablar, yüksek ve hal sahibi mühaddisler tarafından hazırlanmış ve bilgimize aktarılmış, İslam'a ait bilgiler sergilenmiştir. Ayrıca, Eshab-ı Kiram efendilerimizin ve mezheb imamlarımızın, islami yaşayışta neyi nasıl yapacağımız konularındaki ictihadları bu imamlarımız tarafından kitablara aktarılmış, sonradan gelen gerçek fıkıh bilginleri, Hanefi, Maliki, Şafi, Hanbeli mezheblerine ait hükümleri bildiren ilmihal kitabları yazarak bizleri tenvir etmişler, aydınlatmışlardır. Kuduri, Tahtavi, Halebi, İbni Abidin Şerhi, Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye, vs. ilmihal kitabları ibadetlerin nasıl yapılacağı, hak ve hukukun hudutlarını bildirerek, Müslümanlara tutulacak, takib edilecek yolu göstermişlerdir.
Son zamanlarda islam gerçekleri gibi özentili isimleri ile bu gerçeği saptırmak, Müslüman halkın imanını çalmak, gerçek hükümler yerine sapık Caferiye ve imamiyye şia inançlarını hakim kılmak isteyen hareketler vardır. İçte ve dışta, hakiki islam akaidini, islami hükümlerin nazil olduğu zamana aid olup, cemiyetin o zamanki ilkelliği ile mütenasip olup, zamanımızdaki medeni toplulukta bu ilkel hükümlerin tatbikinin şu anda Kur'an felsefesine ters düştüğü inancını yaymak isteyen bu grup, bu İSLAM GERÇEĞİ adlı kitapta önermektedir. Felsefe ilim değildir, serbest düşünüş şeklidir. Kur'anı Kerim ve Hadisi Şerifler ise, gerçeğin ta kendisidir. İnsanlar için sonucu hiç değişmeyecek, her zaman ve her yerde uygulandığında en verimli dünya ve ahıret saadetini sağlayacak bir kanun manzumesidir.
Kitapta 84 ve 88 sahifelerde, sapık ve ilkel görüşler savunulmaktadır. Sık sık hak mezhebler kötülenmekte, islam fakihleri yerilmekte, İslam'ın fıkıh hükümleri bu yazar efendilere sıkıcı, bunaltıcı, yaşanamaz bir durum gibi geldiği belirtilmekte, namaz kılmak, Kur'an okumak için abdest almak gerekmediği, abdest alırken ayakların yıkanmaya gerek olmadığı, sadece çıplak ayak üzerine parmakla meshin yeterli olduğu öğütlenmektedir. 46 ve 47.sahifelerde de dört mezhep alimlerinin ictihadları aşağılanmakta, islam alimleri kötülenmektedir. Kitabın 37. sahifesinde, mezhep alimleri arasındaki mücadele ve müdaheleden bahsedilmekte, tarih ve gerçekler kasıtlı surette yok edilerek, bunları biri birine düşman gibi göstermektedir. Oysa, İmamı Malik'in Ebu Hanife'den ders aldığı, İmamı Şafi'nin de Ebu Hanife'nin talebesi Muhammed Şeybani'nin üvey oğlu ve talebesi olduğu, İmamı Ahmet Bin Hanbel Hazretlerinin
İmamı Şafii'nin talebesi olduğu, bunların her birinin hoca-talebe ilişkisi sebebiyle de biribirlerini çok sevdikleri, aralarında tam bir tolerans bulunduğu gerçeğin ta kendisidir.
Kitapta 23.sahifede, Kur'an okumak için, abdestli olmanın zaruret olmadığı yazılmıştır. Bu husus, sapık Caferi mezhebinde geçerlidir. Bu kitabı yazanların aynı mezhebten oldukları gerçeği ortaya çıkmaktadır. Yaşar Nuri Öztürk'ün çeşitli yazılarında, iman etmiş olmak için altı şeye inanmak gerekmediği, sadece ALLAH (C.C.) (C.C.)'ın bir olduğuna inanan kimse, yıldızlara ibadet etse de cennet ehli olacağı yazması, müminleri sapıtma amaçlıdır.
Biz bu yazarların hiç birini şahsen tanımıyoruz. Yazımız, şahıslara yönelik değil, yazılanlaradır. Bunlar kim olurlarsa olsunlar, Müslüman halkı sapıtmak, milli birlik ve dirliği bozmak, Türkiye'yi de Irak haline getirmek istiyorlar. Adı geçen İSLAM GERÇEĞİ adlı kitapta, benim tesbitimle 42 tane islamla ilgisi olmayan yalan beyan yer almıştır. Kutsal kitabımızın temel kaidelerini değiştirmek isteyen birçok kimseler çıkmış, dinde reformcu olarak ortalığı karıştırmış, ama kendilerine gereken cevaplar ehli ilim tarafından verilmiştir.
Yaşan Nuri'nin bir sözüne Diyant İlleri Başkanımızın HAYIR demesi, bu şahsı çileden çıkardı. Televizyondaki hezeyanını bizzat izledim. Bu şahısları ve müşevviklerini Allahü Teala ıslah etsin derim.
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: Yaşar Nuri Öztürk'le ilgili bir makale   Salı Ekim 06, 2009 10:27 pm

ALLAH (C.C.) razı olsun kardeşim
felsefenin çoğu ahmaklıktır. İmam-ı Rabbani k.s. diyorki "çoğu ahmaklık olan şeyin hepsi ahmaklıktır." yunan ilimleriyle felsefeyle uğraşacağına bu millet kur'an'a,hadislere,fıkıh ve tefsire baksa bu sapıkları zaten dinlemeyeceklerdir
ama kur'an'a ve islami ilimlerin tarafına dönüp baktığı yok milletin
Rabbim ehli sünnet dışı sapıkların oyunlarını bozsun onların şerrinden bu milleti muhafaza etsin
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Yaşar Nuri Öztürk'le ilgili bir makale
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tanrıçalar(mitoloji)
» Siyaset Felsefesinin Temel Kavramları
» Robert Pattinson
» Zamanın değerini bilmek.
» Kır Gezisi..

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
iLahi-Aşk MekaNı :: ﷲ ×÷·.·´¯`·)» Islami KonulaR«(·´¯`·.·÷× ﷲ :: Dini KonulaR ve Dini Vaazlar-
Buraya geçin: