iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

GEL EY EFENDİM...

YazarMesaj
rasulüngülleri
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : ankara
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : her şey...
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tevafuk...

MesajKonu: GEL EY EFENDİM...   Cuma Nis. 23, 2010 5:09 am

Gel ey Güllerin Efendisi!
konuşurken dudaklarına tebessümler karışan... Yüzüne üzgünlerin üzüntüsünü dağıtmak yaraşan!!..
Bizi dermansız koyup, bir başımıza bırakarak gittin... Gittin ve vecd ile kendinden geçen zamanlar, sensizlik bunalımlarının gelgitleriyle kör kuyulara gömüldü. Gittin ve tenha elvedalarda düğümlendi sevinçlerimiz; durmuş çarklara sıkışıp kaldı çığlıklarımız. Sen gidince yanlış hesaplarında önce pazarlar kurduk köhne dünyanın, sonra köhne hesaplarıyla aşklarımızı dünyalıklara sattık.
Hani dostların vardı, kimi aşk okuyan Kitaplar Kitabı'ndan; kimi ilham dokuyan hitaplar hitabından. Kimine köşkler düşmüştü cennetten, kimi cennette köşklere düştüştü hani.
Hani sen "Yıldızlarım," demiştin, "hangisine uyarsanız doğru yola ulaşacağınız yıldızlarım!.." Sen gittin efendim ve hasretin yıldızlarını da çekti senden yana. Şimdi kim varsa yıldızlaşmaya yüz tutan, gökleri üzerine kapatıyor ehremenler.
Gel ey!..
Aşk yüzünden elbisesi yırtılan da, Hak uğruna gözlerini kurutan da seni arzulamakta şimdi. Bizi kendine madem sensin bağlayan ve ayrılığının derdine yine sensin ayrılıkla derman olan, o hâlde gülümse bize efendim, bize gülümse. "Allah onları sever; onlar da ALLAH (C.C.)'ı sever" sırrına ermekte rehberimiz ol, tut günahkâr ellerimizden…
Gel ey!
Gelsen hayallerimize bir kez... Ve üzerine sepet sepet güller döksek biz. Gelsen düşüncelerimize bir an... Ve baharları sersek ayağına çiçek çiçek, mevsim mevsim, ıtır ıtır... Dolunaylar yerine doğsan dünyamıza bir vakit... Ve zatını gündüz değilse, hayalini gece göstersen bizlere. Ve ışığına düşsek pervaneler gibi…
Gel efendim, dostluğuna muhtacız; umutsuz ve çaresiz bırakma çaresizlerini. Gel yeter ki, hakkımızda verilecek her hükme razı olalım.
Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!
Gel ey, onsuz mutluluk bulamadığımız!.
Gel ey, kendisine layık olamadığımız!..
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Paz Nis. 25, 2010 2:46 am

Dolunaylar
yerine doğsan dünyamıza bir vakit... Ve zatını gündüz değilse, hayalini
gece göstersen bizlere. Ve ışığına düşsek pervaneler gibi…
Gel
efendim, dostluğuna muhtacız; umutsuz ve çaresiz bırakma çaresizlerini.
Gel yeter ki, hakkımızda verilecek her hükme razı olalım.
İNŞAALLAH Efendimizin sefaatine nail olanlardan oluruz! onun cemalini görmek birkere olsada nasip olur İNŞAALLAH Cümlemize!

.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
rasulüngülleri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Paz Nis. 25, 2010 3:49 am

AMİN İNŞAALLAHUTEALA...
zamanlar
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : darıca
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : hepsi güzel hangisine çok güzel diyeyimki
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mailime gelen bir mesajla

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Paz Nis. 25, 2010 9:04 am

Sen gelince aklıma tüm güzellikler yığılıverir önüme. Unuturum farzları ve unuturum yanlışları. Kurumuş dallar yaprağa durur çiçeğe durur gönlümde. Kuşlar uçururum sevgin adına öğrettiklerin adına.
Yağmur serinliği dolar gönlüme. Dertlerime merhem olur sevgin. Çobanıdır adın tüm güzelliklerin tüm doğruların. Gül kokusu siner nefeslerime.

Göremedim gözlerini! Ama eminim ki seni sevmek kadar tatlı seni bilmek kadar güzeldir. Göremedim tebessümünü! Ama eminim ki ayın ilk doğuşu kadar taze sözlerin kadar yumuşaktır. Göremedim yüzünü! Ama biliyorum ki bir avuç su kadar berrak öğrettiklerin kadar parlaktır.Sen hep sabahlar kadar tazesin. Sen eminsin. Gülebilmemin tek sebebi sensin. Sen Muhammedsin. Yollarımda ışık dallarımda yaprak Sensin.Bil ki ayağına batan dikenin bir ucu hala yüreğimdedir. Sana atılan taşlar önce bana değer. Utanıyorum! Adını koruyamadığını seni savunamadığım için. Başım eğik geziyorsam sevginle dolu olmayan gözleri görmemek içindir. Utanıyorum! Seni anlatamadığım için. Artık hasımlarını Ebu Cehil gibi değil. Seçemiyorum düşmanım kim. Bulamıyorum kimsede Ebu Bekir (r.a.) dostluğunu. Utanıyorum ama bende de ne Ebu Bekir (r.a.) sadakati ne Bilal (r.a.)'in sabrı ne de Nesibenin cesareti var. Ömer (r.a.) kadar adil de olamıyorum. Utanıyorum. Senin için taş taşımak isterdim göğsümde senin için kollarımı vermek isterdim ben de. Senin için gül dikmek istiyorum gönüllere.
Senden öğrendim sevgiyi dostluğu. Senden öğrendim öğrenmeyi. Toprak seni anlatır bana. Rüzgar adını yazar yapraklara. Şarkılardan biri diyor ya;
"Gökyüzünde duman duman bulutsun. / Söyle seni kalbim nasıl unutsun."Yine diyorum; Sen gelince aklıma tüm güzellikler yığılıverir gönlüme. Ah Efendim! Öyle çok ki derdimdertlere bölündü yüreğim. Seni bilmek tek tesellim. İstersen adım canımla oyalayayım zamana çiçek çiçek. İstersen müjdecisi olsun kanım baharların. Kan kızılı açsın nergisler baharda.
Kalemim sana feda olsun ya Rasulallah!
Canım sana feda olsun ya Rasulallah!
Annem sana feda olsun ya Rasulallah!
rasulüngülleri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Salı Nis. 27, 2010 3:40 am

ALLAH (C.C.) razı olsun kardeşim...Selametle...
Dertli
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : .......
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : ........
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ........

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Çarş. Mayıs 05, 2010 1:17 am

Çok güzel yazılar... Paylaşanlardan Mevlam razı olsun...
rasulüngülleri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Çarş. Mayıs 05, 2010 4:28 am

Amin ecmail...
EbuZER
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : türkiye
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : HERŞEY çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tevafuk

MesajKonu: Geri: GEL EY EFENDİM...   Çarş. Mayıs 05, 2010 4:39 am

rasulüngülleri demiş ki:

Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!
Gel ey, onsuz mutluluk bulamadığımız!.
Gel ey, kendisine layık olamadığımız!..

ALLAH (C.C.) razı olsun kardesim....

GEL EY EFENDİM...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hattatlar ve ressamlar
» PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED(S.A.V)"DEN HADİS-İ ŞERİFE GÜZEL VE ÇİRKİN
» RUHUM SANA AŞIK SANA HAYRAN EFENDİM