iLahi-Aşk MekaNı


 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 KUR\'AN'ın tek mutlak doğru olduğunun ispatı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Hanifi_Bahadir
Yeni Üye
Yeni Üye


Mesaj Sayısı : 5
Yaş : 36
Yaşadığın yer : adana
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : kuran bölümü
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : internet gezintisi ile
Kayıt tarihi : 25/01/14

MesajKonu: KUR'AN'ın tek mutlak doğru olduğunun ispatı   C.tesi Şub. 01, 2014 1:55 pm

KUR\'AN'ın tek mutlak doğru olduğunun ispatı

Materyalizm  ve ondan daha geniş alan olan Ateizm hakkında on yılı aşkın araştırma ve incelemelerde bulunuyorum. Hemen hemen bütün ateist yazıların mantığını ezbere bilmekteyim. Tüm ateist felsefelerin ve düşüncelerin bütün yönlerini bildiğim için , bu yazımı bütün ateist felsefelerin varlığını ve söylemlerini akılda tutarak yazdım. Ateizm mantığını çok ciddi bir şekilde muhatap alarak aşağıdaki yazımı hazırladım. Bu yüzden Müslüman kardeşlerimce aşağıdaki yazı gereksiz hatta saçma belki de tehlikeli olarak değerlendirilebilir. Zaten Müslüman kardeşlerimi değil de ateistlerle tartışma ve tebliğ ortamında yazı yazıldığı için , Müslüman kardeşlerimden yıkıcı eleştirilerde bulunmamalarını rica ederim, acizane. Aşağıdaki yazı ateistlerin tüm iddiaları taranarak oluşturulmuştur ; müminlerce bir şey ifade etmeyebilir ama, ateist felsefenin girdabındaki insan için çok kuvvetli deliller sergilemektedir. Burada yayınlamamın sebebi de ; bu yazının Müslüman kardeşlerimce ateistlere karşı kullanılmasının , yazının yazılma amacını gerçekleştireceğidir. Çünkü aşağıdaki tespitler , Apoculuktan Alevi inanışa, pozitivizmden doğaya tapmağa kadar bütün ideolojilerin temel görüşlerine inen bir özelliğe sahiptir.

KUR\'AN-I KERİM

Değerli arkadaşım, bu yazıyı okurken sizden isteyeceğim şey sadece düşünmenizdir. Bu yazı , KUR\'AN-ı Kerim’in tek mutlak doğru olduğunu sadece KUR\'AN-ı Kerim’in kendisini göstererek ispatlamıştır. KUR\'AN-ı Kerim’in tek doğru olduğunun anlaşılmasının bir yolu, yine KUR\'AN-ı Kerim’in kendisidir. Nasıl mı?

Elinize bir KUR\'AN alınız. Okuyunca KUR\'AN-ı Kerim’deki en büyük azarlanan toplumun İsrailoğulları olduğunu göreceksiniz. Eğer elimizdeki KUR\'AN-ı Kerim, aslı bozulmuş ve değiştirilmiş olsaydı, bu tahrifatı İsrailoğulları yapmalıydı. Çünkü KUR\'AN-ı Kerim’de en fazla azarlanan toplum İsrailoğullarıdır. Ayrıca İsrailoğulları , İslam düşmanı Müşriklerden farklı olarak üstün ırk psikolojisine sahip olduğundan İsrailoğullarının diğer topluluk ve tapımlardan daha fazla KUR\'AN-ı Kerim’e düşmanlık potansiyelleri vardır(*). Şu anda dünyamızı saran karanlık bulutlar uyuşturucu , silah ve daha diğer mafyaların eseridir. Tüm bu mafyaların altında yatan gerçek ise ; bu düzenin mimarlarının ve ana uygulayıcılarının İsrailoğulları olduğudur. Eğer İsrailoğulları , KUR\'AN-ı Kerim’i tahrif edebilseydi, eğer KUR\'AN-ı Kerim metni , bozulmaya değiştirilmeye uğrasaydı , ilk önce İsrailoğullarını azarlayan ayetler bozulur tahrif edilirdi. KUR\'AN-ı Kerim’deki ‘İsrailoğulları’ imajı silinmeden İsrailoğullarına rahat yaşam , rahat faaliyet olamazdı. Geçmiş yüzyıllarda, İslam topraklarında ise İsrailoğulları, yalancı müslümanlık-münafıklık temelinde bu tahrifi yapabilecek ilk kişilerdi. Ama elimizdeki KUR\'AN-ı Kerim’de İsrailoğullarına dikkat çeken , onları azarlayan ayetleri görüyorsak demek ki KUR\'AN-ı Kerim hiç değiştirilmemiştir(**).

Elinize bir KUR\'AN alınız. Okuyunca Yunus Suresi 37. ve 38. ayetlerindeşunu göreceksiniz: “Bu KUR\'AN, ALLAH (C.C.)’tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbindendir. Yoksa : “Bunu kendisi(Muhammed Peygamber) yalan olarak uydurdu” mu diyorlar? De ki : “Bunun benzeri olan bir sure getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz ALLAH (C.C.)’tan başka çağırabildiklerinizi de çağırın.””. Bu ayetlerde KUR\'AN-ı Kerim’in insan kelamı olduğundan şüphelenenlere ‘o zaman haydi benzerini yazın yoksa zilleti kabul edin’ düellosu yapılmıştır. Eğer KUR\'AN-ı Kerim’dekine benzer ayet yazılabilseydi, bu metin Mekke döneminde ve yedinci yüzyıldan itibaren , İsrailoğullarınca muhafaza edilir ve İsrailoğulları kanalıyla günümüze kadar gelir ve şimdi her yere dağıtılırdı. Bu durum hala geçerlidir. KUR\'AN-ı Kerim ayetine benzer cümle yazılabilse , Yahudilerin bunu Dünya kamuoyuna bomba gibi düşürmesi gerekmez mi? KUR\'AN-ı Kerim’de insan ürünü cümle olsa idi,bu cümleye bakılarak, KUR\'AN-ı Kerim’e benzer cümle yazılmaya teşebbüs edilebilinirdi. Demek ki KUR\'AN- Kerim, insan yapımı değildir(***).

Buraya kadar anlattığım, KUR\'AN-ı Kerim’in insan yazımı olmadığı, insan sözü olmadığı ve insanlar tarafından da değiştirilmediğidir. Satırı satırına her cümlesinin doğru olduğudur. Dolayısıyla Materyalizm ve Materyalist Ateizm, sadece KUR\'AN-ı Kerim’e bakarak KUR\'AN-ı Kerim’in tek mutlak doğru olduğunu , ALLAH (C.C.)’ın kelamı olduğunu anlayabilecektir İNŞAALLAH. Bu makalede hedef olarak şüpheci mantığı bombardımana tuttuk. Yani sözgelimi, “Muhammed Peygamberin yaşadığını nereden biliyorsun?” , “KUR\'AN’ın değiştirilmediği ne malum?” , “KUR\'AN Ortaçağın sonlarında insanlarca yazıldı” , “İslami tarih tabiiki KUR\'AN’ı savunur , İslami tarih ne derece güvenilirdir?” “Başörtüsü ile ilgili ayetler insanlar tarafından KUR\'AN’a sonradan yazıldı” gibi şüpheleri giderdiğimiz inancıyla muhataplarımızla KUR\'AN-ı Kerim’in ve Sünnet-İcma-Kıyas’ın ışıklandırdığı temelde yürüyoruz.

KUR\'AN-ı Kerim’de , yedinci yüzyıldan itibaren bir değişiklik olsa idi , Yahudiler bunu kullanırlardı, herkesi haberdar edip, KUR\'AN’ın yayılmasını engellemeye çalışırlardı.

(*) : 1965-1973 yılları arasında Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Büyük Üstadı olan Hayrullah ÖRS; “Musa ve Yahudilik” isimli kitabının 37. sayfasında şu bilgileri verir: “ M.Ö. 300’e doğru da Tarihler, Ezra ve Nohemya bölümleri. Bu son tarihten sonra Eski Ahd’in (Tevratın) artık şimdiki şeklinde kaldığı, hatta bir harfinin bile değiştirilmediği bir gerçektir.” Dolayısıyla şu an elimizdeki Tevrat ; tüm İslam tarihini görüp geçirmiş bir kitaptır. İşte bu kitabın yani Tevrat’ın birçok bölümlerinde İsrailoğullarına , kendi ırkı dışındaki herkese kindarlık telkin edilmektedir. Örnek olarak ; Yasanın Tekrarı Bab 14 ayet 2 : “Tanrınız RAB için kutsal bir halksınız. RAB öz halkı olmanız için yeryüzündeki bütün halkların arasından sizi seçti.” . Yasanın Tekrarı Bab 7 ayet 22 ve 23 : “Aranızda olan Tanrınız RAB ulu ve heybetli bir Tanrı’dır. Bu ulusları önünüzden azar azar kovacak. Onları birden ortadan kaldıramazsınız. Yoksa çevrenizde yabanıl hayvanlar çoğalır. Tanrınız RAB onları elinize teslim edecek ve hepsi yok oluncaya dek onları şaşkına çevirecek.”. Yaratılış Bab 13 ayet 14 ve 15 : “Lut Avram’dan ayrıldıktan sonra, RAB Avram’a, “Bulunduğun yerden kuzeye, güneye, doğuya, batıya dikkatle bak” dedi, “Gördüğün bütün toprakları sonsuza dek sana ve soyuna vereceğim.”. Mezmurlar Bab 2 ayet 7 - 9 : “RABbin bildirisini ilan edeceğim: Bana, “Sen benim oğlumsun” dedi, “Bugün ben sana baba oldum. Dile benden, miras olarak sana ulusları, mülk olarak yeryüzünün dört bucağını vereyim. Demir çomakla kıracaksın onları, Çömlek gibi parçalayacaksın.”. Dolayısıyla yahudiler için yahudi olmayanlara savaş açmak bir ibadettir. Bu yüzden KUR\'AN-ı Kerim yahudiler için en büyük tehlike olarak kabul edilmiştir.

(**) : Bir itiraz olarak şu düşünce öne sürülebilir: “Yahudiler , ayet tahrif etse ; önce Tevrat’ta; Yehova’nın yahudileri azarladığı ayetleri değiştirirlerdi.” Cevaben diyorum ki : her din kendi içinden bakıldığında tutarlıdır. ‘Üstün Irk’ psikolojisine sahip yahudilerin , Tevrat’ı; diğer milletlere iyi görünmek için değiştirmesi mümkün değildir. Ayrıca Tevrat’taki Tanrı kavramı İslam’daki Tanrı kavramı gibi değildir, Tevrat’ta ‘Tanrı Yehova’ yorulur dinlenir güreşir ve güreşte yenilir. Böyle bir Tevrat yapısında yahudilerin ‘Tanrı Yehova’ tarafından azarlanması yahudiler için büyük bir övünç olmaktadır. Dolayısıyla sözünü ettiğimiz itiraz geçersizdir.

(***) : Bir itiraz olarak şu düşünce öne sürülebilir: “Sen Nazım Hikmet gibi şiir yazamazsın; nasıl Nazım Hikmet’in şiir üslubu kendine özgüyse KUR\'AN da kendine özgüdür; benzerinin yazılamaması doğaldır” diyenlere cevap verelim; 21. Yüzyılda “KUR\'AN-ı Kerim’e benzer, KUR\'AN-ı Kerim’e alternatif kitap” (!) olarak tanıtılan ‘True Furqan’ yazılmıştır;kimsenin üzerinde durmayacağı kadar önemsiz bulunmuştur bu çalışma. Ama bizi ilgilendiren , şu gerçektir : ‘True Furqan’ ’ın varlığı gösterdi ki, KUR\'AN-ı Kerim’e benzer ayet yazılmaya ortam müsaittir ,KUR\'AN-ı Kerim’e benzer cümle yazmaya özgür ortam mevcuttur. Dolayısıyla sözünü ettiğimiz itiraz geçersizdir.

İKİNCİ BÖLÜM

KUR\'AN-ı Kerim’de , yedinci yüzyıldan itibaren bir değişiklik olsa idi , Yahudiler bunu kullanırlardı, herkesi haberdar edip, KUR\'AN’ın yayılmasını engellemeye çalışırlardı.

KUR\'AN-ı Kerim’in insan kelamı olmadığı ve insanlar tarafından değiştirilemediği gerçeğini böylece delillendirdikten sonra, geriye metafizik mahlukların KUR\'AN-ı Kerim’e müdahalesi konusu kalıyor. Elinize bir KUR\'AN alınız. KUR\'AN-ı Kerim’de Tanrı hakkında ‘Tek İlah’ bilgisi verilmektedir. Bu ‘Tek İlah’ bildirisi ise KUR\'AN-ı Kerim’in metafizik mahluk ya da mahlukların sözü olmadığını ispatlar. Şöyle ki ; KUR\'AN-ı Kerim’de çok yerde insanlara ve cinlere , ‘Cennet’ hedefi gösterilerek, imansız insan ve cinlere karşı cihad emredilir. Eğer KUR\'AN , metafizik mahluk ya da mahlukların sözü olsa idi , bu cihad emirlerinin sahibi işte bu metafizik varlık ya da varlıklar olacaktı , dolayısıyla bu cihad emirlerinin karşılığındaki mükafat vaadlerinin de hepsi yalan olacaktı. İnsanların ve cinlerin , ‘Cennet’ hedef gösterilerek birbirleriyle öldürüşmeleri mümkün olacaktı. Tanımadığı canlıları yalan bir hedef doğrultusunda birbirlerine tahrik ettirip, kırdırmak, öldürmek üzere emir veren, kutsal kitap yazan bu mahluk ya da mahluklar, bu işlevde art niyetli olacaktır. Eğer KUR\'AN-ı Kerim, metafizik varlık ya da varlıkların sözü olsa idi işte KUR\'AN-ı Kerim’in bütününe art niyetli bir anlamın oturmuş olması gerekirdi. İnsanların zihinlerini altüst edecek, kafalarını karıştıracak cümleler yazmaları gerekir. Oysaki elimizdeki KUR\'AN-ı Kerim’deki ‘Tek İlah’ mantığının , zihinlerde bıraktığı yalınlık, sadelik, temizlik ve masumiyet kesinlikle art niyetli bir üsluba benzemiyor. Dolayısıyla elimizdeki KUR\'AN-ı Kerim, metafizik mahluk ya da mahlukların sözü olamaz. Elimizdeki KUR\'AN-ı Kerim’den Yunus Suresi 37. ve 38. ayetleri inceleyelim : 37- Bu Kur'an, ALLAH (C.C.)'tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbindendir. 38- Yoksa: 'Bunu kendisi yalan olarak uydurdu' mu diyorlar? De ki: 'Bunun benzeri olan bir sûre getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz ALLAH (C.C.)'tan başka çağırabildiklerinizi çağırın.' .

Değerli arkadaşım, isterseniz şimdi de KUR\'AN-ı Kerim’in metafizik mahluk ya da mahluklarca değiştirilmesi konusunu inceleyelim. KUR\'AN-ı Kerim’in değiştirilemeyeceği , ALLAH (C.C.) tarafından korunduğu; Hicr Suresi 9. Ayette yazılıdır. Acaba bu ifade doğru mudur, yani Hicr suresi ALLAH (C.C.) kelamı mıdır , onu inceleyelim. Eğer Hicr Suresi ALLAH (C.C.) kelamı ise , yani metafizik varlık ya da varlıkların kelamı değilse , KUR\'AN-ı Kerim’i ALLAH (C.C.)’ın koruduğu gerçeği kesinleşir. Öyleyse Hicr Suresine yoğunlaşalım. Elinize bir KUR\'AN alınız. Okuyunca Hicr suresi 9. Ayeti ve Yunus suresi 37-38. Ayetleribulacaksınız. Eğer Hicr Suresi 9. Ayet, Yunus Suresi 37 ve 38. Ayetlerden önce KUR\'AN’a girmiş ise KUR\'AN ; ALLAH (C.C.) tarafından korunuyor demektir. Çünkü Yunus Suresi 37 ve 38’de ‘KUR\'AN ALLAH (C.C.) kelamıdır’ denmektedir (Yunus Suresinin bu ayetlerinin ALLAH (C.C.) kelamı olduğu yukarıda ispatlanmıştır, çünkü Yunus Suresinin adı geçen cümlesinde ‘Tek İlah’ kavramı geçmektedir.) ve dolayısıyla kendisinden önce inen Hicr Suresi 9. ayetin de ALLAH (C.C.) kelamı olduğu anlamına gelir. KUR\'AN-ı Kerim’in değiştirilemeyeceği , ALLAH (C.C.) tarafından korunduğu; Hicr Suresi 9. Ayette yazılıdır. Buradan KUR\'AN-ı Kerim’i metafizik varlık ya da mahlukların değiştiremeyeceği anlaşılır.

Eğer Hicr Suresi 9. Ayet, Yunus Suresi 37-38’den sonra KUR\'AN’a girmiş ise -yine sadece herhangi bir KUR\'AN mealine bakarsak- ; şunu belirlememiz gerekir : Eğer Hicr Suresi 9. Ayet, metafizik varlık ya da varlıkların sözü ise , ayet yazmadaki bu yeteneğe sahip olan bu varlık ya da varlıklar; Hicr Suresi’nden önce inen Yunus Suresi’ndeki ‘Kurana benzer cümle yazın’ çağrısına cevap verebilirlerdi.  Bu cevabı da dünya kamuoyuna bomba gibi düşürürlerdi. Ama öyle bir metin bulunmadığına göre Hicr suresi 9. Ayet metafizik varlık ya da varlıkların sözü değildir, yani ALLAH (C.C.) sözüdür, dolayısıyla KUR\'AN-ı Kerim; Hicr suresi 9. Ayette belirtildiği gibi , ALLAH (C.C.) tarafından korunmaktadır. KUR\'AN-ı Kerim’e müdahale için, KUR\'AN-ı Kerim’i tahrif için KUR\'AN-ı Kerim’e düşmanca yaklaşmak lazımdır.KUR\'AN-ı Kerim’e Hicr Suresi 9. Ayeti metafizik varlık ya da varlıklar eklemiş olsa idi ; KUR\'AN-ı Kerim’e bu tahrifi yapabilecek varlıkların, KUR\'AN-ı Kerim’e düşmanca yaklaşmaları anlaşılmalıdır, KUR\'AN’a düşmanca yaklaşmaları ise şunu gerektirir: metafizik varlık ya da varlıkların; KUR\'AN’a herhangi bir cümleyi eklemeleri için KUR\'AN’ın özelliklerinden haberdar olması , ortamı bilmesi ; tedbirleri gereğidir. Yani KUR\'AN-ı Kerim’in en çarpıcı, inkarcılar için en büyük özelliği olan; ‘Ya KUR\'AN’ın benzerini yazın ya da zilleti kabul edin’ hükmünü bilmeleri gereklidir. Eğer Hicr Suresi 9. Ayeti yazabiliyorlarsa, Yunus suresi 37-38’e cevap yazabilirlerdi. Yani KUR\'AN’a benzer cümle ya da metin yazabilirlerdi . Bu metin, şu anda da dünyamızdaki müşriklerin eline çoktan geçmiş olurdu. KUR\'AN-ı Kerim’inYunus Suresi 37-38’deki düellosuna karşı , müşrik metafizik varlıkların müşrik insanlarla işbirliği zaruri görülmektedir. Ve bu metin, şu anda da dünyamızdaki müşriklerin eline çoktan geçmiş olurdu. Dünya haberdar olurdu. Ama KUR\'AN’a benzer metin ortada mevcut olmadığından , anlaşılıyor ki Hicr Suresi 9. Ayet ALLAH (C.C.) kelamıdır ve bu ayette geçtiği gibi KUR\'AN-ı Kerim korunmaktadır.

Özet olarak : KUR\'AN-ı Kerim insan & metafizik varlık müdahalesine kapalı olarak oluşmuş ve yine insan & metafizik varlık müdahalesine kapalı olarak günümüze kadar gelmiştir. Bunu sadece elimize KUR\'AN meali alarak da anlayabiliriz. Dolayısı ile KUR\'AN, ilk günkü Vahy gibi taze ve değiştirilmemiştir, günümüze kadar gelmiştir. KUR\'AN; yaşayan mucizedir, yaşayan Vahydir , baştan sona kadar ALLAH (C.C.) (Celle Celalühü)’ın sözüdür. ALLAH (C.C.) için bu gerçekleri delilleri yayalım. Selamun Aleyküm.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
KUR\'AN'ın tek mutlak doğru olduğunun ispatı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hz.Hamza'nın Ciğerini Yiyen Kadın Nasıl Sahabi Oldu
» YERYÜZÜNÜN EN GÜZEL KIZI YARISMASI(belli oldu)
» Bursa'daki Osmanlı Sarayı'na Ne oldu?
» Ke$ha Justin Bieber'in Bacak Kadar Olduğunu düşünüyor !
» COCUGUN KULAGINA EZAN VE KAMET OKUMAK GEREKIRMI?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
iLahi-Aşk MekaNı :: ﷲ ×÷·.·´¯`·)»Kur'an-ı Kerim .Ayet ve Hadis«(·´¯`·.·÷× ﷲ :: Kuran-ı Kerim & Ayet ve Tefsir-
Buraya geçin: