iLahi-Aşk MekaNı


 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SiVasLi
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 7808
Yaş : 30
Yaşadığın yer : Almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : InSaNLaR ..
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ....
Kayıt tarihi : 16/03/07

MesajKonu: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   C.tesi Haz. 16, 2007 5:50 pm

Biz, misyonerin bilgili Müslüman'ı etkileyerek Hıristiyanlaştırabileceğine inanmamaktayız. Bize öyle geliyor ki bakkaldan aldığı ekmeği yolunu şaşırmadan evine götürebilecek kadar aklı, mantığı, ilmi olan bir Müslüman, misyoner karşısında önce şu net soruları sormaktan kendini alamaz ve der ki:

- Müslüman, Hıristiyan olunca neyi kazanacak? Hangi eksiğini tamamlayacak? Hangi gerçek, Müslümanlıkta yok da Hıristiyanlıkta var ki Müslüman, Hıristiyan olsun da o gerçeği orada bulsun? Yok böyle bir eksiği Müslüman'ın. Öyle ise ne için Hıristiyan olacak Müslüman? Sebep ne? Misyonerlerin Müslüman'a teklifleri inanç yönünde olacak da diyeceklerse ki:

- Din demek peygamber ve kitap demektir. Hazreti İsa Allah'ın peygamberi, İncil de Allah'ın gönderdiği kitabıdır! Bunu böyle bilin!

Zaten Müslüman da bunu böyle bilmekte, böyle inanmaktadır. Bunun için Hıristiyan olmasına gerek yok ki? Müslüman'ken de böyle kabul ediyor, böyle inanıyor. Hatta Müslüman sadece Hazreti İsa ve İncil'in aslını tasdik etmekle kalmıyor, daha ilerisine gidiyor. İşte Bakara Sûresi 285'te, "Biz, peygamberler arasında ayrım dahi yapmayız! Hepsine de inanırız."

Öyle ise misyonerler Müslüman'a neyi benimsetip, kimi kabul ettirecek? Müslüman'ın inkâr ettiği bir ilahi kitap ve peygamber mi var ki, onu anlatıp kabul ettirmek için Hıristiyanlığa çağırsınlar Müslüman gençleri?

- Müslüman, Hazreti Âdem'den başlayarak, geçmiş bütün ilahi kitapları ve peygamberleri hürmetle kabul edip sevgiyle kucaklıyor. İnkâr ettiği bir kutsal yoktur ki, misyonerler onu kabul ettirmek için Müslüman çocuklarını Hıristiyanlığa davet etsinler.

Demek ki, bütün ilahi dinleri kucaklayan İslam'ın içinde Kur'an'ın anlattığı manada gerçek Hıristiyanlık da vardır. Ama Hıristiyanlığın içinde İslam yoktur. Durum böyle olunca, biz misyonerleri İslam'a çağırsak yanlış olmaz. Çünkü içinde gerçek manada Hıristiyanlığın da bulunduğu tam bir dine çağırmış oluruz. Ama misyonerler Müslüman'ı Hıristiyanlığa çağırsalar yanlış olur. Çünkü içinde İslam'ın bulunmadığı eksik bir dine çağırmış olurlar. Yani tam olandan eksik olana davet olur bu. İlim de, mantık da, akıl da kabul etmez tam olanı bırakıp da eksik olana yönelmeyi.

Eğer misyonerler, "İsa, Allah'ın sadece peygamberi değil aynı zamanda da oğludur!" diyorlar da bunu kabul ettirmek için davet ediyorlarsa; bu iddiayı artık kendi aydın Hıristiyanları da kabul etmiyor, nerede kaldı bir Müslüman'a kabul ettirsinler de, haşa, "Allah baba, İsa da O'nun oğludur." dedirtsinler.

Önyargısız düşünüldüğünde görülüyor ki, Müslüman'ın Hıristiyan olması, akılla, mantıkla, ilimle mümkün değil! Ama Hıristiyan'ın Müslüman olması hem aklın hem mantığın hem de ilmin gereğidir.

Çünkü kendi peygamberini ve kitabını inkâr etmeye mecbur olmuyor İslam'a girmekle. Yine Hazreti İsa Allah'ın yüce peygamberi, İncil'in aslı da yine Allah'ın gönderdiği kutsal kitabıdır. Öyle ise Hıristiyan neden çekinsin İslam'ı incelemekten. Kaybı yok, kazancı ise çoktur. Eksiğini tamamlamaktadır İslam'a girmekle. Anlaşılan odur ki, önyargıdan kurtularak düşünen Hıristiyanlar bir gün İslam'ın bu özelliğinin farkına varacak, kendi kutsalına layık olduğu yüce makamı veren İslam'ı inceleyerek:

- 'Ben burada kendi kitabımı ve peygamberimi buluyorum, benim yerim burası olabilir' diyebileceklerdir. Nitekim yer yer diyorlar da.

Ama Müslüman, Hıristiyanlık için bunu diyemeyecektir. Çünkü orada Müslüman'ın kitabı ve peygamberi yoktur. Bir kazancı da mevcut değildir. Kaybı ise pek çoktur. İslam'la kabul ettiği bütün ilahi dinleri ve peygamberi inkâr etmesi söz konusu olacaktır. Bu ise göze alınabilecek bir kayıp değildir. Hıristiyan bile olamaz bu kimse artık, ehl-i kitaptan da sayılamaz.

Bu sarsılmaz gerçeklerden dolayı diyoruz ki: Böylesine kesin bilgi ve sağlam inanca sahip olan Müslüman'ın misyonere karşı bilgiyi bırakıp da kaba kuvvetle mukabele etmesini hem İslam onaylamaz hem de Müslüman buna ihtiyaç duymaz. Çünkü İslam, ilmin gereği olan açık ve net bilgilerle anlatılır, cehaletin eseri olan kaba kuvvetle değil.

_________________

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
seyfofen
Onursal Üye
Onursal Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 11829
Yaş : 114
Yaşadığın yer : bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdaki ler değildir !!!
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşeyiyle süperrr
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşom sağolsun :@
Kayıt tarihi : 19/03/07

MesajKonu: Geri: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   Çarş. Haz. 20, 2007 3:34 am

ne yazık ki misyonerlerin oyununa gelenler..dini eyitim almayanlar,dinini yaşamayanlar,ve dünyayı (parayı)kendine haşa..ilah edinenler..

emeğine sağlık güzel bir paylaşım..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
enes58
Yeni Üye
Yeni Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 33
Yaşadığın yer : fani dünya
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşehrim vasıtasıyla
Kayıt tarihi : 06/05/07

MesajKonu: Geri: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   Paz Haz. 24, 2007 4:12 am

dd
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
usame
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 5456
Yaş : 102
Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...
Kayıt tarihi : 18/08/07

MesajKonu: Geri: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   Ptsi Şub. 04, 2008 2:02 pm

Adamlar felaket çalişiyorlar , nette Aleni şeklde kitaplarla , dergilerle , cd lerle hristiyanlığın propagandasını yapıyorlar...Deneme amacıyla kitap istedim ve kitaplar bugun itibariyle elime geçti , 1 adet incil , 2 adet hiridtiyanlıkla alakalı kitap , ve hazırlanmiş anket ..Bunları okuduktan sonrada , yıne kitap gonderecekmiş gondersin zate KöMURüN TONU KAÇ PARA OLMUŞ , YAKARIZ PROBLEM DEİl..Adamlar çalişiyor , bizler ne yapıyoruz??Geçen bi kardesim eklemişti diyarbakırdaki kiliseyle alakalı durumu , adamlar 4 yaşınfdaki bebelere hiristiyanlık propagandası yapıyo..Bizde çocuklar , kutlu doğum haftasında ilah soledi kartel denilen din düşmanı basın Ayağa kalkıyor , islama saldırıyor..Rabbim Yardım eylesin...

Selametle

_________________

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!


....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 7928
Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla
Kayıt tarihi : 17/03/08

MesajKonu: Geri: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   Cuma Haz. 13, 2008 4:38 am

ALLAH (C.C.) razi olsun paylasimin icin ecmain!

_________________


.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
zamanlar
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz
avatar

Mesaj Sayısı : 1864
Yaş : 43
Yaşadığın yer : darıca
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : hepsi güzel hangisine çok güzel diyeyimki
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mailime gelen bir mesajla
Kayıt tarihi : 11/02/08

MesajKonu: Geri: Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?   Paz Haz. 22, 2008 6:34 am

ben 2006 yılında sabah işe giderken karşıma çıkan bir kişi bana bir kitapcık uzattı baştan almak istemedim ama bu şahıs ısrarla almamı istiyordu ve yanında bir incil veriyordu
İncili fark edince bunların bir misyoner olduğunu anladım orada yüksek sesle bağıra bağıra şöyle dedim

Siz insanların zayıf yönlerini yakalayıp onları kandırıyorsunuz bu saf ve temiz yürekli insanlaraı kandırmak size ne kazandırıyor diye bağırdım
Sonra meydanda toplanan insanlara bu kişilere aldanmamalarını ve bunların bir misyoner olduğunu bunların sizlere hayatınızın en büyük kötülüğüne yaptıklarını anlattım o an elimde bulunan ALTINOLUK DERGİSİNİ misyoner e verdim sanki şeytan görmüş gibi oldu korkudan titriyordu
Oradaki millet almış oldukları kitapcıkları misyonerin yüzüne fırlatmaya başladı ve söylene söylene uzaklaştılar
Oraya gelen polis ne oluyor burada diye bağırdı
Bende başladım anlatmaya anlattım ama polisten çıt yok yetmezmiş gibi birde bie kızıyor

Artık dayanamadım ve ağzıma geleni söyledim kısaca dedimki

Utanmıyormusunuz siz ne biçim polissiniz memlekette ALLAH (C.C.) düşmanları milleti kandırırken sesiniz çıkmaz ama başı örtülü kardeşlerimize yapmadığınız eziyette kalmamıştır
Ben sizlerin müslümanlığınızdan şühpe ederim dedim
Oraya toplanan millet bana destek olmaya başladı ve neredeyse polisleri linç edeceklerdi başka bir ekip geldi o yüzden millet yavaş yavaş dağılmaya başladı
Bu arada Müslümanları kandırmaya çalışan misyonere şöyle dedim aklın varsa buralardan ve bu ülkeden git eğer gözüm seni tekrar görürse elimden çekeceğin var demektir dedim
Birt daha ben ona hiç rastlamadım
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Misyonerlere karşı tavrımız nasıl olmalıdır ?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
iLahi-Aşk MekaNı :: ﷲ ×÷·.·´¯`·)» Islami KonulaR«(·´¯`·.·÷× ﷲ :: Dini KonulaR ve Dini Vaazlar-
Buraya geçin: