iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 1:56 am

Vakit gazetesi köşe yazarlarından Mustafa Kaplan'ın, gazete tarafından maddi imkansızlık gerekçe gösterilerek yazılarına son verildi...

Yıllardır inananların yüz akı sloganıyla kimseye eyvALLAHı olmayan bir profil içerisinde hareket eden gazetenin son tutumu bütün mü'minleri şaşırttı. Bilindiği gibi Mustafa Kaplan, kendi köşesinde gündemle ilgili ilginç ve bir o kadar da doğru tespitleri ve ümmetin geleceği ile alakalı tutarlı görüş ve tahminleriyle tebliğ görevine devam ediyordu..

Öte yandan bazı çevreler, bu hadisenin bazı güçler tarafından bir yerlerden düğmeye basılmasının bir neticesi olduğunu belirtiyorlar. Birilerinin keyfine dokunan her kişiyi sindirmenin bu ülkenin değişmez kuralarından olduğunu hatırlatan bazı ünlü yazar ve fikir adamları, bu durumun kabul edilemez olduğunu, hele hele kendi çizgisinden taviz vermemekle meşhur olan bir gazetenin, bu tür basit oyunlara gelmemesi gerektiğini beyan ediyorlar..

İşte Mustafa Kaplan'ın (zorunlu) son veda yazısı:

“İftirâk” ve helâlleşme vakti

Mustafa KAPLAN

Kâinâtı halk eden Kudret Sâhibi Zât-ı Zülcelâl, yarattığı her şeye dört kademeli tek kánûn koymuş. “1. İctimâ, 2. Hareket, 3. Sükûn, 4. İftirâk” dediğimiz bu kánûn dışına çıkmak için, “yaratılmış” olmamak lâzım! Yaratılmışsan, bu kademelerden geçmek zorundasın.

Ya'nî, zerrelerden toplanacaksın, teşahhus edip harekete başlayacaksın, sonra bir noktada duracaksın, toplandığın gibi de dağılacaksın. Bu kánûn herkes için, bâhusûs canlılar için haydi haydi geçerlidir. Canlıların en mümtâzı olan insan ve insan organizmaları da elbette bu kánûna tâbi'dir.
12 Eylül 1993 târihinde “Beklenen Vakit” adıyla basın sâhasına atılan kadronun içine Cenâb-ı Hak bu fakíri de dâhil etmişti. O “ictimâ” start alıp “hareket” başlamıştı. On beş sene boyunca acılı-tatlılı hayât mâcerâsı içinde sizlerle berâber olduk. Ekibin son hareketi olan “Anadolu’da Vakit” sütunlarında tam 1400 tâne yazı yazdım, duygularımı ve düşüncelerimi bu pencere vâsıtasıyla sizlerle paylaşmaya çalıştım. Bugünkü 1401’inci yazıda ise mecbûren kendimi ele almak gerekti.
Sözü uzatmanın ma'nâsı yok. Bütün dünyâyı kontrol altına alan gizli gücün planlayıp kotardığı aktüel hâdiselere ehemmiyyet vermemek, ehl-i sünnet inancının edille-i erbaa ölçüsünden ayrılmamak, dostluğa ve vefâya zamân ayırmak, kaçınılmaz gerçeğimiz olan ölümü sık hatırlatmak, mü'minlere ârız olan ümitsizlik zehirinin te'sîrini kırabilmek metodunun “demode” olduğunun elbette şuûrundaydım. Ülkenin okuyucu portföyünün ise artık “moda” olanı tercîh ettiğini de görüyordum. Okyanuslar içinde “adacık” olarak kalma gerçeği yüzünden yazmak bana tad vermemeye başlamıştı; ama “ekonomik” gerekçeler ve bir de 17 aylık hapishâne müddeti boyunca vefâsını esirgemeyen Mustafa Karahasanoğlu Bey’e minnet borcum beni engelliyordu.
Vakit organizması “hareket” kademesinde devâm ediyor, fakat fakírde bugün “sükûn” başladı. Bu ise “iftirâk” kademesine geçiş demektir. Ya'nî, ayrılma vaktim gelmiş oluyor. Bu ayrılığın kavgasız-gürültüsüz -çünkü mâzîde çok acı hâtıralarımız vardı- ve “ekonomik” gerekçeli olması ise güzel bir nokta koymak sayılabilir.
Hâsıl-ı kelâm, bütün okuyucularımızdan ve dostlarımızdan helâllik istiyorum. Çok mal harâmsız olmadığı gibi çok söz de yanlışsız olmuyor. Binlerce yazının içerisinde sürç-i lisan etmiş olmamızı nazar-ı müsâmaha ile karşılamanızı istersem, fazla bir şey istemiş olur muyum? Vakit kadrosundaki emektar dostlarımıza başarılar diliyorum.
Ümmet-i Muhammed (sav)’in, Malezya’dan Fas’a kadar tek liderin etrâfında toplanarak yüce Kitâbımızı âleme hâkim kıldığı güzel günleri birlikte görebilmek ümidiyle hoşçakalın… Bir tebessümle yazımızı noktalayalım: 1432’ye ne kaldı ki!..

......

Eğer Mustafa Kaplan'ın Vakit gazetesine tekrar dönmesini istiyorsanız
teknik@vakit.com adresine mail yoluyla veya 0212 447 42 09 nolu faks yoluyla bildirebilirsiniz..

Onlar ümmetin fikir adamlarını sindirmek isteseler de biz ümmet olarak gerekli hassasiyeti göstereceğiz inşALLAH..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 3:16 am

usame kardeş sen bu konuda ne diyorsun sence birileri bıraktırmak için baskımı yaptı neden Vakit yazarına sahip çıkmadı
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 3:26 am

Alıntı :
usame kardeş sen bu konuda ne diyorsun sence birileri bıraktırmak için baskımı yaptı neden Vakit yazarına sahip çıkmadı

Kardesim , vakit gazetesini hemen hemen hergün alırım , Ama vakit gazetesinin eski kimliğinde olduğunuda düşünmüyorum , israil evlet baskanı , o pis ayaklarıyla memleketimze ayak bastığuında , meclise girip , konusma yaptiğinda ,ertesi günkü vakit gazetesini aldım ne yazikki koşe yazarları tepki gostermemişlerdi , bir düzen var kardesim , vakittte zamanla o düzen çarklarına uydu galiba , Biz neyapacaz , mail yoluyla bir şekilde tepkimiz gostermemiz lazim...Rabbim hakkımızda Hayırlısını versin..Ama yinede iyiki VAKİT VAR diyorum olmas gerek gazete...Din düşmanlarının cumhuriyet gazetesi BİZİMDE VAKİT GAZETESİ...

Selametle

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 3:43 am

bencede Vakit artık eskisi gibi değil zamanın düzeninemi yenik düştü yoksa baskımı var bilemiyorum
MuR@T
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : Sansörün Bol oldugu.. Yerden

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 9:41 am

Yazari tanimiyorum ama son yazilarina baktimda düsürt bir insana benziyor ALLAH daha iyi billir ...

ALLAH dogru insanlari basimizdan eksik ettmesin insaALLAH ..
hicret58
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : türkiye
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tafsiyeyle

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Cuma Ocak 18, 2008 10:03 am

evet bende eskisi gibi görmüyorum artık
HUSEYIN ERSOY
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : EHLİ SÜNNET AĞIRLIKLI ZANNIM.
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : TEVAFUK

MesajKonu: MUSTAFA KAPLAN   Salı Mart 17, 2009 9:24 pm

MUHAMMED KARDEŞ MUSTAFA KAPLAN KİM ? VAKİT PEK ÖYLE İNANALARIN YÜZ AKI DEĞİLDE YÜZKARASI GİBİ ZATEN .ŞİM Dİ BEN MERAK ETTİM DE SORDUM. KİM DİYE SAĞLAM BİR İTİKATLI AĞABEYİMİZ Mİ.? YOKSA VAKİT,İN GENEL YAPISI EHL-İ BİDAT MENŞELİ YAZARLARDAN BİRİMİ. S.A
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Çarş. Mart 18, 2009 12:40 am

vakit gazetesi biraz karışık Hüseyin kardeş
ehli sünnet olanda var olmayan da mustafa kaplan bizim bildiğimiz kadarıyla ehli sünnet idi
tabi sizde biliyorsunuz Şia'larda var vakit gazetesinde

En son ((MUHAMMED)) tarafından Çarş. Mart 18, 2009 12:52 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : kocaeli ama SİVAS lıyız o kadar :)
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmasa işim ne burda :)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tanıştık bir vesileyle işte...

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Çarş. Mart 18, 2009 12:42 am

keskiya keskiya
semerkand
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : konya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : çok var
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : nette araştırma yapıyorken

MesajKonu: Geri: Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!   Perş. Kas. 11, 2010 8:33 am

usame demiş ki:
Alıntı :

Kardesim , vakit gazetesini hemen hemen hergün alırım , Ama vakit gazetesinin eski kimliğinde olduğunuda düşünmüyorum , israil evlet baskanı , o pis ayaklarıyla memleketimze ayak bastığuında , meclise girip , konusma yaptiğinda ,ertesi günkü vakit gazetesini aldım ne yazikki koşe yazarları tepki gostermemişlerdi , bir düzen var kardesim , vakittte zamanla o düzen çarklarına uydu galiba , Biz neyapacaz , mail yoluyla bir şekilde tepkimiz gostermemiz lazim...Rabbim hakkımızda Hayırlısını versin..Ama yinede iyiki VAKİT VAR diyorum olmas gerek gazete...Din düşmanlarının cumhuriyet gazetesi BİZİMDE VAKİT GAZETESİ...

Selametle

benim gazetem ortadoğu ve yeniçağ gazetesi :)

Mustafa Kaplan'ın Vakitteki Görevine Son Verildi!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hattatlar ve ressamlar
» İlçemize yapılacak olan Afyonkarahisar 2. OSB çalışmalarına hız verildi.