iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

ALLAH korkusu üzerine KISSALAr

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: ALLAH korkusu üzerine KISSALAr   Çarş. Mart 19, 2008 11:26 pm

Beraibni Azip Hazretlerinden rivayet olundu ki: Bir cenazede biz rasulullah ile beraberdik. Kabrin bir köşesine oturdu ve ağladı hatta toprağı ıslattı. İşte bu toprağın altı için hazırlanın. Buyurdu.

Muhaddis Teber ani Hazretleri, İbni Ömer’den rivayet olundu ki Bedir savaşı yapıldığı yerde dolaşırken bir çukurun içinde boynunda ateşten zincir olan bir racül çıktı. Bana nida etti, Ya abdAllah bana su ver diye 3 kere tekrarladı. Benim ismimi biliyor mu yoksa beni Araplar gibimi çağırdı bilmiyorum.(Araplar birbirlerini eyALLAHın kulu diyerek abdAllah diyerek çağırırlarmış)ve ben bakarken onun arkasından bir racül daha çıktı. Elinde bir kamçı vardı. Ona su verme o kâfirdir dedi. Ona elindeki kamçıyla vurdu çukura düşürdü. Ben bu hadiseyi görünce hemen Rasülüllah'a anlattım. Sen o ilk çıkan kâfiri gördün mü diye sordu. Bende evet dedim Peygamber efendimizde s.a.v de o ALLAHın en büyük düşmanı Ebu cehildir. Kıyamete kadar ve kıyametten sonrada yanacaktır.

Muhaddis hâkim hazretleri, Ebu Yahya hazretlerinden nakletti; Ben anlatan kimseyi dinledim ki, Ömeribni Hat tap hazretleri zamanında ibadetine çok düşkün bir genç vardı, mescide devam ederdi (namazlarını hep mescide kılardı)Hz. Ömer efendimiz onu çok beğenirdi. O gencin yaşlı büyük bir babası vardı, o genç yatsıyı kıldığı zaman babasının yanına giderdi. O gencin yolu genç bir hanımın kapısının önünden geçiyordu hanım ona kapıldı. O hanım gencin geçeceği vakitte kapının önüne dikilirdi. Bir gece genç uğradı hanıma, gencin dikkatini çekmeye devam etti. Sonra bir gece hanım önden girdi gençte tam girmek üzereyken ALLAHı hatırladı ve lisanına şu ayet geldi;

‘ALLAHtan korkan kimseler şeytandan onlara bir vesvese dokunduğu zaman düşünürler, birde bakmışsın Hakkı görmüşlerdir’’.[Sureyi Araf]

O genç bunun üzerine bayıldı, hanım cariyesini çağırdı, beraberce genci evine taşıdılar, kapının önüne genci oturttular. Babası kapıya çıktı birde baktı ki oğlu baygın olarak kapının yanındadır. Babası yakınları çağırdı genci evin içine taşıdılar. Genç gecede gemcesine rağmen ayılmadı, sabah kendine geldi. Babası sordu oğlum sana ne oldu dedi. Genç bir şey yok dedi ALLAH aşkına ne oldu anlat deyince, anlattı hadiseyi. Babası, hangi ayet aklına geldi diye sordu okumaya başladı ve tekrar bayıldı. Birde baktılar ki genç ölmüş. Onu yıkadılar defnettiler. Bu hadise Ömer efendimize gitti ve Ömer efendimiz taziyede bulundu. Bana niye bildirmedin dedi babasına. Geceydi sizi rahatsız etmedim dedi. Ömer efendimiz beni kabrine götürün dedi ve başına vardılar. Ömer Efendimiz şu ayeti kerimeyi okudu.

’Amma Rabbi sinin azametinden celalinden korkan, nefsini hevadan men eden kimse için muhakkak o cennet onun meskenidir.

‘’Rabbisinin azametinden Rabbinin huzurunda kıyamdan korkan kimse için iki tane cennet vardır.

Buyurunca kabrin içinden genç cevap verdi. Ya Ömer rabbim bana vaat ettiği o cenneti iki kere verdi.

not: Son kıssayı daha evveldende paylaşmiştik hatırlatma babında yazdik...

Selametle

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
tuhana
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : KONYA
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Dostluk ve birbirinden güsel paylaşımlar...MAŞALLAH ve BAREKALLAH!!!
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : çileye eyvALLAH diyenlerin mekanında...

MesajKonu: Geri: ALLAH korkusu üzerine KISSALAr   Cuma Mart 21, 2008 4:02 am

’Amma Rabbi sinin azametinden celalinden korkan, nefsini hevadan men eden kimse için muhakkak o cennet onun meskenidir

BAĞLADIM NEFSİMİ ZİNCİRE ARTIK ÇÖZMEMEM GEREK DİEBİLSEYDİM Sad AMA OLMUYO İŞTE YENİK DÜŞÜYOM HAYATIN BAZI KARELERİNDE Sad
ALLAH razı olsun abiciğim selam ve dua ile...
mekke
Admin
Admin

Yaşadığın yer : ______________
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ______________

MesajKonu: Geri: ALLAH korkusu üzerine KISSALAr   Ptsi Nis. 07, 2008 2:37 am

a.r.o

cok guzel bir payla$imm dd

Süper Aktif
Süper Aktif

Yaşadığın yer : mardin
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey