iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

ALLAH (C.C.) İçin Sevmek Ve Kardeşlik

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SABRİ KÖNTEK
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye

Yaşadığın yer : İST:EYÜPSULTAN
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : HERŞEY BİR VESİLEDİR MEVLAM İSTERSE OLUR.....

MesajKonu: ALLAH (C.C.) İçin Sevmek Ve Kardeşlik   Paz Tem. 06, 2008 6:14 am

Ebu Hureyre radıyallahu anh'dan rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "Kıyamet gününde ALLAH (C.C.)-u Zülcelal şöyle nida eder: “Benim Celalim için birbirlerini sevenler nerde? Bu gün onları gölgenin olmadığı bu günde gölgelendericeğim." (İmam Malik, Şa’ar13; Müslim,Bir:37)
Ebu Zer radıyallahu anh' şöyle anlatmıştır: Ben Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'e: “Ya Rasulallah! Bir kavmi seven ama o kavmi görmemiş ve o kavmin zamanına yetişemeyen insanın durumu nedir?” diye sordum.
Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kişi sevdiği ile beraberdir." (Buhari, Edeb: 95-96; Müslim, Bir: 161-164; Ebu Davud:5126)
Yani diyelim ki bir insan peygamberleri, salih kulları ve evliyaları seviyor ama onların makamında değil. İşte ALLAH (C.C.)-u Zülcelal o kişiyi sevgisinden dolayı kıyamet gününde sevdiği insanlarla beraber yapacaktır.
ALLLAH İÇİN KARDEŞİNİ ZİYARET ETMEK
Ebu Hureyre radıyallahu anh'dan rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor: "Bir kişi başka bir köyde bulunan arkadaşını ziyaret etmek için yola çıktı ALLAH (C.C.)-u Zülcelal onun yanına bir melek gönderdi. Melek o adamın yanına geldiğinde: “Nereye gidiyorsun?” diye sordu. Adam; “Falan köyde kardeşim var onu ziyarete gidiyorum.” dedi. Melek: “Senin ondan bir borcun mu (ya da menfatin mi) var ki onun ziyaretine gidiyorsun?” diye sordu Adam:
“Hayır! Ben ALLAH (C.C.) rızası için kardeşimi ziyarete gidiyorum.” dedi. O zaman melek:
“Ben Allah'ın sana gönderdiği bir elçiyim. Sen nasıl o insanı ALLAH (C.C.) için sevdin ise Allah’ta seni sevdi." dedi. (Müslim,Bir:38)
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: ALLAH (C.C.) İçin Sevmek Ve Kardeşlik   Salı Tem. 08, 2008 9:39 am

SABRİ KÖNTEK demiş ki:
"Kıyamet gününde ALLAH (C.C.) (C.C.)-u Zülcelal şöyle nida eder: “Benim Celalim için birbirlerini sevenler nerde? Bu gün onları gölgenin olmadığı bu günde gölgelendericeğim." (İmam Malik, Şa’ar13; Müslim,Bir:37)
(Müslim,Bir:38)

Ebû İdrîs el-Havlânî anlatır:
“Şam’da mescide girdim. Nur yüzlü bir genç gördüm. Yanında cemâat vardı. Aralarında ilmî meseleleri tartışıyorlar, anlamadıklarını gence soruyorlardı. Onun kim olduğunu sordum. “Ashab’dan Muaz b. Cebel (r.a)” dediler. Ertesi gün mescide erken gittim. O benden önce gelmiş namaz kılıyordu. Bekledim, namazı bitirince yanına gidip selâm verdim. Daha sonra da ona; “Vallâhi, ALLAH (C.C.) için seni seviyorum” deyince; “Gerçekten mi?” dedi. Ben; “Gerçekten, ALLAH (C.C.) için seviyorum.” dedim. “Gerçekten ALLAH (C.C.) için seviyorum”, deyince hırkamdan tuttu, beni kendine doğru çekti. Daha sonra; “Müjde! Resûlullah (s.a.v)’den ALLAH (C.C.) Teâlâ’nın şöyle buyurduğunu işittim:
Benim için birbirini sevenlere, rızâmı kazanmak için bir araya gelenlere ve birbirlerine yardım edenlere muhabbetim vâcip oldu.”

Ne yazıkki günümüğzde her şey menfaat oldu , tebessüm mefaat için ,sevgi menfaat için ..Rabbim razı olsun inşAllah , Rabbim cümlemize boyle bir sevgi nasibetsin inşAllah ...

selametle

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...

ALLAH (C.C.) İçin Sevmek Ve Kardeşlik
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rüyada ALLAH (c.c) görmek
» Bu DUA'yı okuyanın ALLAH(C.C) bütün hacetlerini görür
» Küçük İskender
» sevmek
» Gaziosmanpaşa'daki korkunç cinayet aydınlandı !!!