iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

(Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Ağus. 26, 2008 12:48 am

MUSTAFA İSLAMOĞLU : O’da Efgani mezhebsizini savunanlardan.[1] Türkiye’deki mezhepsiz reformcuları kaynak alarak kitaplar yazanların içinde kalemi güçlü bir isim. Hiç değilse İmamlar ve Sultanlar kitabında, imam-ı Azam (rh.a) efendimizi Ebu Hanife’den hariç “Azam” lakabı ile anabilmiş, ALLAH (C.C.) (C.C.) rahmet eylesin, şehid imamdır diyebilmiştir.Tabi burada maksadı tağuta karşı kendine malzeme olarak İmam-ı Azam efendimizi seçmek değilse !

Bu cümlelerinin onu Muhammed Abduh, İbn Hazm, İbn Teymiyye, M.Abdulvehhab, Mevdudi..vs. gibi isimlerin ve rafizi vehhabi etkilerinden kurtarmaya bir sebep olmasını dilerim. Zira kitaplarında kaynak olarak ele aldığı isimlerden bazılara bunlar ! Bu isimlerin ne korkunç itikad hırsızları olduğunu benim gibi ilimsiz biri tesbit edebildiğine göre, kendisinin bunları bilmemesi düşünülemez !Geriye bir tek ihtimal kalıyor : Bu isimlerin çağırdığı itikadı-ALLAH (C.C.) (C.C.) korusun- benimsiyor olmak !

Bahsi geçen kitabında (sh: 178) İmam-ı Yusuf (rh.a.) gibi bir müctehidi yargılaması haddini bilmezlik olsa gerek.Bu mübarek imamı yargılamaktan geri durmayan birinin, mezhepsiz olduğu bilinen Mevdudi’yi de aynı sayfada İmam Yusuf’a nispet edercesine övmesi enteresandır.

Bir başka kitabında çok talihsiz cümleleri var. Sevgili Peygamberimizin gözlerinin, mübarek ağız biçiminin, inci dişlerinin güzelliğini, sesinin gür çıktığını, yani peygamberi mucizeden olmak üzere, seslerinin çok uzaklardakilerin dahi duyabildiğini, boylarının herkesten yüksek göründüğünü, tenlerinin misk-i amber gibi koktuğunu, bir çocuğu sevse o çocuğun başında mübarek ellerinden yayılan kokunun günlerce ayrılmadığını çeşitli muteber ehl-i sünnet kitaplarında okumuşsunuzdur.

İslamoğlu’da tüm bunları epey malumatla mezkur kitabında naklettikten sonra bakın ne diyor : Rabbimiz Hz.Peygamberi örnek olarak gösterdiği halde, nedense klasik ulema ille de onu efsaneleştirmek için ellerinden geleni arkalarına koymamışlardır… Verilmek istenen insan tipi taklid edebilecekleri bir nebi değil de kendisine sadece hayranlık duyulmak için oldukça aşkınlaştırılmış insanüstü bir peygamber tipi çizmekteler…Elbette efsaneler örnek alınsın diye değil, sadece insanlara ” onlar kim. biz kim! ” dedirtmek ve hayret ıslıkları çaldırmak için oluşturulur…Geçmişte bu tavır niçin takınıldı, bilemem.Lakin çağın mantığı da buna çok benziyor. Kutsa ve müzeye kaldır.. Onun örnekliği iki ayaklı Kur’an oluşundan gelir.Onunla ilgili söylenenler gerçek de olabilir..(!) [2]

nedense klasik ulema.. İmam-ı Suyuti,İmam Müslim, İmam Buhari, İmam Taberani, İmam-ı Kastalani, İbn-i Cerir M.Taberi (RA) gibi mübarek ve mutemet isimler mi klasik ulema ? Yani eski bakışlı, dar ufuklu klasik ulema demek istiyor. Efendimiz aleyhisselatü vesselamın hayatlarını cephe cephe gözlemlemiş, yıllarca hizmetlerinde bulunup O’nu (SAV) aşkla yeterince anlatamamış olmanın sıkıntısını çekmiş sahabe mi klasik ? Zira senin klasik dediğin ulemalar bu sahabe zincirinden gelen anlatımla bize o şanlı Peygamberi anlattılar.Yine bu dini biz -ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun- onlardan öğrendik.

Siz çağdaş ulema olmaya özendiniz ve mezhep tanımazları akıl hocası bildiniz ! Çağdaş Hamidullah alçağı, Peygamber düztabandı, tükrüğünden başka mucizesi yoktu dememiş miydi.? Kitabında nakillerde bulunduğun M.Abdulvehhab “benim elimdeki bastonumun bana faydası var, Muhammedin (SAV) faydası yok dememiş miydi ? “Kişi sevdiğiyle beraberdir” onu efsaneleştirmek için ellerinden geleni arkalarına koymamışlardır… İlk nur ve son Peygamber.ALLAH (C.C.) (C.C.) (CC)’ın “habibi” sevgilisi..Buna rağmen sen, ALLAH (C.C.) (C.C.) Resulünün bizlerden farklı yanının olacağını, diğer insanlardan üstün vasıflara haiz olacağını kabul etmiyor musun? Kaba bir maddeci bakışla dinin tebliğ eden elçiydi hepsi o kadar mı ? Tebliğ ettiklerine bakın, tebliğciye bakmayın diyorsan, Al-i İmran suresi: 31′i muteber ehl-i sünnet tefsirlerinden oku. Biraz da Mesnevi’yi okuyalım ki, maddi gözümüz kapansın, manevi aşk gözümüz açılsın.

Sahabe-i Kiram hazaretı Efendimiz (SAV) mübarek sakal-ı şeriflerini tarasa, saçlarından kesseler, teller toprağa değmeden kapışıyorlardı.Hiçbiri senin gibi tebliğ ettiğine bakın, Peygamberin şahsından size ne demediler.Peygamberimizin birileri tarafından efsaneleştirilmeye, büyütülmeye hiç ihtiyacı yoktu.O (SAV) zaten en büyük ve en üstün İNSAN idi.

Yoksa “Bu övgüler övene nispetledir.Yoksa bu övüş sana bir kınamadır, bir hicivdir.” yani Ey Resul seni kendimizce, bilgimizce övdüğümüzü sanırız, kendi vasıflarını bilen, senin katında ise bunlar ne eksik şeylerdir.[3]

Verilmek istenen insan tipi… hayranlık duyulmak için oldukça aşkınlaştırılmış insanüstü bir peygamber tipi çizmekteler…, haşa yani Peygamber böyle değildi de, böyle hayali bir insan aktarıldı. Aşkınlaştırılmış, abartılmış demeye getiriyor.Prens Bismark bile “Sana layık bir vücud olamadığımdan dolayı müteessirim Ya Mu…. derken, bizim yerliler saf İslam diye diye, Yüce dinimizde mana mefhumu adına, mucize adına hiçbir şey bırakmadılar.

M.Hamdi Yazır -rahmetüllahi aleyh- efendi, Al-i İmran : 33. Ayetini tefsir ederken, peygamberlikteki özellik ve üstünlükleri şöyle açıklar : “ Peygamberler, gerek cismani kuvvetlerde, gerekse ruhani kuvvetlerde başkalarına benzemezler. Dış ve iç duyguları gibi idrak güçleri, görme, işitme, koklama, tatma ve dokunma duyuları; hafıza ve zeka gibi zihinsel güçleri, akli ve ruhi güçleri, yalnızca derece bakımından değil, nitelik bakımından da diğer insanlardan farklı bir mükemmelliğe ve varılabilecek en yüksek düzeye sahiptir. Mesela uzakları görmekle kalmazlar, arkadan ve perde gerisinden de görebilirler. Başkalarının işitmediğini işitir, duyamadığını duyar, tadamadığını tadarlar. Şifa-i Şerif’tede genişçe açıklandığı gibi Peygamber -sallahü aleyhi vesellem- Efendimizin cismani ve ruhani kuvvet melekeleri ne kadar yüksekti.”[4] diyen alimlere mi, yoksa bütün bu alimleri ve ittifakla naklettiklerini hiçe sayan reformcu çağdaş naylon müctehid taslaklarını mı dikkate almalıyız. Vallahi yakınlarıma hep şunu söylüyorum: Y.Nuri gibileri seyredeceğinize, açık-saçık bir film seyretmeniz daha evladır..Zira ilki itikadını bozup, dinden eder, ikincisi de çirkin olmakla beraber yalnızca günahkar eder! Durum bu kadar vahimdir. Peygamber varisi gerçek alim mürşid-i kamil zatlarda bu varisliklerinden ve peygamber veresesinden nasiplerini alırlar.Öyleyse günümüzde bile peygamber varisi evliyaya dikkat!

” onlar kim biz kim! ” dedirtmek ve hayret ıslıkları çaldırmak için oluşturulur…Yani Peygamberden insani yapı olarak, aslında hiçbir farklı yanımız yok demeye getiriyor.Hani şu onlar adamsa bizde adamız meşhur söylemleri gibi!..Onun örnekliği iki ayaklı Kur’an oluşundan gelir. Şu bedbah tanıma bakın! Kainatın Fahrini -sallahü aleyhi vesellemi- nasıl kaba bir tanımlamaya, tozuna kurban olacağımız mübarek varlıklarını bu şekide dillerine dolayabiliyorlar.Oysa ehl-i sünnet ve cemaat önderleri Ol Rasulü taşımak şerefindeki binitlerine dahi (katır) demeyip, ester dediler, binitlerinin bile Allahresulünce verilmiş isimleri vardı.Kaba softaların kaba dili o Allah'ın (C.C.) boyası ile boyanmış aynaya zaten iz düşürmez!

Onunla ilgili söylenenler gerçek de olabilir..(!)Önce mübarek önderimizi (SAV) küçültücü izah et, şüphe tohumlarını ek, sonra da onunla ilgili söylenenler gerçek olabilir de. İlmine mağrur şeytan kıssasını bir anlayabilseydik ! Bir Müslüman için gerçek olabilir, diye bir düşünve olamaz. Şüphe yok.O (sav) şüphesiz Elmalılı tefsirinde (yukarıda) verdiğimiz gibiydi, hatta daha da üstte,-haşa- ALLAH (C.C.) (C.C.) demeyecek kadar muazzez ve muhteşemdi.

Verilmek istenen insan tipi… hayranlık duyulmak için oldukça aşkınlaştırılmış insanüstü bir peygamber tipi çizmekteler.. Şimdi bu cümleyi bir daha ele alalım. İslamoğlunun başka bir cümlesini buraya taşıyalım : “ Tek kişilik bir ordu, tek kişilik bir ümmettir, göklerin kendine dar geldiği kartaldır.” Peh peh peh..! İslamoğlu bu hayranlık uyandıracak, aşkınlaştırılmış kelimeleri başka bir yerde kullandığını unutmuşa benzer. Biz kendisine hatırlatalım. Yukarıdaki bu cümleleri Kafir, mason Cemaleddin Efgani için kullanmıştır. [5] ALLAH (C.C.) (C.C.) Resulüne -sallahü aleyhi vesellem- çok gördüğü meth-ü sena içeren cümleleri bir mason için kullanmaktan çekinmemiştir!

Çağdaş yazarlar, siz; peygamberlik sanatlardan bir sanattır diyen, mezhepsiz ve mason birini göklerin kendine dar geldiği bir kartal olarak anarken, fena yakayı ele verdiniz. Kişi sevdiği ile beraberdir. Biz Hazreti Peygamberi, arkadaşlarını, aşıklarını övmeye devam edeceğiz. Siz de masonları övün. Er yarın Hak divanında belli olacak !

Tarikat meselesinde, batıl tarikatleri asli tasavvufa örnek göstermesi ve hak tarikatlerden misaller getirmemesi (sh: 100), kelam ilmini faraziye olarak nitelemesi, (sh:45 ); Hz.Osman (RA) efendimize yapılan iftiraları ayrıntılı gözler önüne güya tarafsız ve savunmadan vermesi (!) (sh: 38-39 dip notları ); aşere-i mübeşşere’nin sayısı, İmanın ve İslam’ın şartının kaç oluşuna kadar, herşeyi yeniden tesbit etme ve geçmiş ehl-i sünnet müctehidlerini, alimlerini yetersiz gösterme eğilimleri gibi hiç de üzerine vazife olmayan ihtilaflardan, yeni ihtilafları doğurmuş !

“Ehl-i sünnet içi tekfir yarışmasına Hanbeliler de Eş’ariyi tekfir edip, kanının helal olduğu yollu fetvalar vererek katılırlar.”(sh: 43 ) Hak mezhebleri birbirine garazlı gösterme gayreti bir kere daha karşımıza çıkıyor. Hanbeliler dediği, hanbeli mezhebinin bulunduğu bölgede, Teymiyye yandaşı vehhabilerdir. Vehhabilerin ise ehl-i sünnetin kanını, malını, ırzını helal addettikleri bilinen birşey. (Yusuf Nebhani hazretleri bunu eserlerinde açıkça belirtir.) İslamoğlu’nun çağdaşı Karaman’da bir televizyon konuşmasında Arabistanın vehhabilerini Hanbeliler olarak tanıtmıştı !!

Bu kitabı da satır satır ele alsak, yazacak çok şeyimiz olurdu elbet. Lakin bu memleketimizin ehl-i sünnet alimlerinin, hocalarının (erbabının ) yapmak zorunda oldukları bir iş. Eskiden icazetli ulema, ilmi yayınları titizlikle takip edip, gerekli gördükleri zaman tenkid yazıları yazarak; ümmete duyururlardı.

Günümüzde heva kitapları, her türlü kontrolden uzak, boş meydanda at oynatmaktadır. Hiç kimse rahatını bozmak istemiyor. Ahmed Davudoğlu ve Necip Fazıl merhumdan sonra bu vadide bir M.Şevket Eygi, Ebubekir Sifil hoca kaldı. Bir de son zamanlarda cesurca; bu sapık fikirli insanların üzerine Furkan dergisinde giden Muhterem Sadeddin Ustaosmanoğlu vardı. Şer’i konularda hassas kalemlere ne kadar çok ihtiyacımız var !

[1] Furkan Dergisi, sayı: 26. yıl : 1997

[2] M.İslamoğlu, İman Risalesi sh: 281 vd.

[3] Mesnevi, Gölpınarlı c.VI, sh: 89,

[4] M.Hamdi Yazır, Hak Dini, Kur’an Dili, II/1090 vd.

[5] M.İslamoğlu, “Anadolu”, Denge yay. C.2, sh: 152,285,298,299,300,303
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Ağus. 27, 2008 8:07 pm

Rabbim hidayet versin ama bu insanın peşinde giden binlercfe insan var , 5 sene sanırsam el ezherde okudu muctehid olup geldi ,Rabbim hidayet versin Cümlemizin ayaklarını ehli sünnet yolunda sabit kılsın...

selametle

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Ağus. 27, 2008 8:17 pm

- adam mezhepleri mezhep imamlarını tenkit ediyor
-Şefati inkar ediyor
-Mehdi a.s.'ın inişini inkar ediyor
-Sahih hadisleri inkar ediyor
-üç talağı bir sayıyor (ibni Teymiyenin fetvası)
-hazızlı kadın camiye girebilir diyor giremez diyen Ehli Sünnet alimlerine de Yahudilere meyl etmiştir diyor
-Hz. Ebubekir, Hz. Osman ,Hz. Ömer , Hz. Aişe validemize ve Hz. Muaviye (r.a.)'a hakaret eden şiileri konuk ediyor onların hakaret vari sözlerini sessiz bir şekilde dinliyor konuşmalarına izin veriyor.
-Görüşleri Vahhabilik,şiilik,mezhepsizlik karışık bir adam ne olduğu belli değil bu adamın
-Üç Muhammad diye bir kitap çıkarmış Efendimiz s.a.v.'in mucizelerini inkar ediyor sıradan bir peygamberdir diyor

daha buna benzer akla zarar ne fetvaları var bu millet görmüyormu duymuyormu
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : gogle da sözcük ararken buldum

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Cuma Ekim 10, 2008 10:57 pm

ALLAH (C.C.) razı olsun
ben kitap okumayı çok sevsiğim için bir çok yazarın kitabını okudum mustafa islamoğlununda kitaplarınıı okudum hatta yeni çıkan tefsir kitabını alacaktım
ama okuduğum kitaplarda pek bi zarar görmedim bilmiyorum
yeni bi kitabı vardı elimde onu okumaya başlıyıcaktım bunları duyunca durdum
bilmiyorum kafam karıştı ama onca insan neden karşı çıkmıyor peki
ayışığı
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : kocaeli
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mahşer tarafından

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   C.tesi Ekim 11, 2008 1:27 am

ay inanmıyorum hiç duymamıştım paylaşım için çok sagolasın
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   C.tesi Ekim 11, 2008 3:15 am

aciz_gül demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun
ben kitap okumayı çok sevsiğim için bir çok yazarın kitabını okudum mustafa islamoğlununda kitaplarınıı okudum hatta yeni çıkan tefsir kitabını alacaktım

şimdi öncelikle yanlışla doğruyu ayırt edebilmek için doğruyu bilmek lazım
şimdi yazdığı eserlerde 7 tane doğru cümle varsa 2 - 3 tane de ehli sünnet dışı bidat var itikadı bozucu fikir ve sözler var
bunun ayrımını ilim sahibi olanlar yapabilir ancak onlarda elhamdülillah uyarabildikleri kadar insanları uyarmaya çalışıyorlar ama malesef günümüzde dinini itikadını tam olarak bilmeyen neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmeyen milyonlarca insan var.
piyasa da elhamdülillah bir çok ehli sünnet alimimizin kitapları tefsir ve eserleri var onları okumanı tavsiye ederim.
Bu sapık adam İbni Teymiye , Mevdudi, Seyyit kurup, Yusuf El Kardavi , Dinde reformistleri yani dinde olmayan şeyi dine sokan bid'at ehlini tekip ediyor
mezhepsizleri takip ediyor mezhep imamlarını tenkin ediyor hatta kendisi de mezhepsizdir ayrıca vahhabi zihniyetine de sahiptir.
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : gogle da sözcük ararken buldum

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   C.tesi Ekim 11, 2008 3:27 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
aciz_gül demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun

şimdi öncelikle yanlışla doğruyu ayırt edebilmek için doğruyu bilmek lazım
şimdi yazdığı eserlerde 7 tane doğru cümle varsa 2 - 3 tane de ehli sünnet dışı bidat var itikadı bozucu fikir ve sözler var
bunun ayrımını ilim sahibi olanlar yapabilir ancak onlarda elhamdülillah uyarabildikleri kadar insanları uyarmaya çalışıyorlar ama malesef günümüzde dinini itikadını tam olarak bilmeyen neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmeyen milyonlarca insan var.
piyasa da elhamdülillah bir çok ehli sünnet alimimizin kitapları tefsir ve eserleri var onları okumanı tavsiye ederim.
Bu sapık adam İbni Teymiye , Mevdudi, Seyyit kurup, Yusuf El Kardavi , Dinde reformistleri yani dinde olmayan şeyi dine sokan bid'at ehlini tekip ediyor
mezhepsizleri takip ediyor mezhep imamlarını tenkin ediyor hatta kendisi de mezhepsizdir ayrıca vahhabi zihniyetine de sahiptir.

ALLAH (C.C.) razı olsun anladım

ALLAH (C.C.) yardımcımız olsun
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   C.tesi Ekim 11, 2008 4:46 am

amin ecmain kardeşim
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Perş. Ekim 23, 2008 7:00 am

usame demiş ki:
Rabbim hidayet versin ama bu insanın peşinde giden binlercfe insan var , 5 sene sanırsam el ezherde okudu muctehid olup geldi ,Rabbim hidayet versin Cümlemizin ayaklarını ehli sünnet yolunda sabit kılsın...

selametle
Amin....İNŞAALLAH ALLAH (C.C.) razi olsun abi!

.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
usame
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Ekim 29, 2008 5:31 am

MUSTAFA İSLAMOĞLU EHLİSÜNNET DIŞIDIR

(cübbeli ahmet hocaefendi) linke tıklayın lütfen (sonuna kadar dinleyin)

selametle

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Ekim 29, 2008 7:54 pm

Rabbim Cübbeli hoccamızdan razı olsun
onun kafadan uydurduğu fetvalara karşı ilmi ayet ve hadislerle reddiyeler yazacakmış sanırım
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : muğla
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : arkadaş haberdar etti.

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Kas. 04, 2008 10:37 am

bismillah
v.a.s
Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.Siteyi dün bir arkadaş link atarak tanımamı sağlamış oldu.Genelde hoşuma gitti ama üzüldüğüm bir konuyla karşılaştım.Ben islami konularla iştigal eden,okuyan araştırmayı seven,ilim talibi olmayı erdemin şartlarından bilen birisi olmaya gayret gösteriyorum.Rabbim bana izin verdiği ölçüde bildiklerimi söylemeye ve yaşamaya çalışacağım.Sitenin/formun şartları ve admin olan kardeşim müsade ettiği sürece yazmaya eleştiri/yorum yapmayada çalışacağım.Zira bu formda karşılaştığım ilk yanlışlardan biri dün gözüma isabet etti.Form yöneticisi adaşım muhammed bey'in M.islamoğlu hakkındaki alıntı gibi gelen yazısı oldu.Eleştiri dozu bir hayli yüksek olan bu yazıda neler var şöyle bir okudum.sanki bana başka yerden alıntı gibi geldi,yanılıyorsam admin düzeltsin.İslamoğlu hocanın bazı fikirlerine bende katılmıyorum ama şu hakkındaki yazılan mezhepsiz,islam büyüklerine hakaret ediyor,Efganinin uzantısı/takipçisi,sahabeye karşı futursuz gibi isnadlarınızı okudum ki bu isnadlara katılmam mümkün değil. bu kadarıda fazla gibi.Muhammed kardeşim,ben 39 yaşında imam-hatip lisesi ve ilahiyat önlisans mezunu olan sade bir vatandaşım.Girmediğim cemaat kalmadı sayılır en az üç tarikat tanıdım,birisi şu an hayatta olan mahmut ustaosmanoğlu diğeri adıyaman menzildeki muhammed raşit erol(merhum)ve merhum Esad coşan'ın.
Bu kadar değişik cemaatin yanında tanınanların yanındada sayamadığım ve gerek duymadıklarımda var.Ben şu ana kadar diğer cemaatları bu kadar acımasızca eleştiren gördüm ve bu grupla ilişkilerimi kesdim.Tekfir derecesine varan eleştiriler insanların vede müslümanların kalplerini hep kırdı ve kırıcı oldu.Kimseciklere faydası olmadı ve bize bir+getirmedi.Eksisinden başka.Nedir bu ümmetin içine düştüğü dışlama,kabullenmeme,tekfir ve dahi savrulmalar.Yazıda gördüklerim arasında islamoğlu hocaya eleştiri yapılırken görüşlerine karşı çıkılırken bu hoca böyle diyor ama halbuki kur'an ve sünnette hiçde böyle değil demeniz gerekmezmiydi?Rasulüllah a.s bizlere veda hutbesinde sizlere 2 şey bırakıyorum derken bunların Kur-an ve sünnet olduğunu beyan etmişti.Yani bizlere birde mezhepleri,islam alimlerinin isimlerini vererekde bunların yolundan gidin diye bir talimatı varda bunlardan haberimiz mi yok.yoksa ki yok şu ana kadar olmadı,varsa bunları bize haber ediverin.ALLAH (C.C.) (C.C.) ve resulü dışındakiler masummudurlar acaba.Eğer böyleyse sizde ehl-i şia'nın içine düştüğü girdabın içine düşmüş olmuyormusunuz?sizde bilirsiniz ki ehl-i şia da imamlar(12)masumdurlar dolayısıyla günahdan beridirler ve eleştirilemezler.Ehl-i sünnet vel'cemaat da böyle bir kaide yoktur.Hal böyleyken nasıl oluyorda onların hatalardan münezzeh gibi bir tavır alıyorsunuz ve hata yapamazlar gibi bir söylemde bulunuyorsunuz.Kur-an bize taklidi yasaklarken,araştırmayı sürekli tavsiyede buyururken,her bilen üzerinde bir bilen vardır derken bu bilen kişilerden islamoğlunu hariçte tutmazken akletmeyi,doğruları bulmayı belli bir zümreye ve mezhebe endekslemekde hakkaniyete sığar mı?
Ne demek mezhepleri inkar ediyor ve mezhep imamlarına laf atıyor? Var mı bu konuda belgeniz?mezheplerin görüşlerine alternatif görüş beyan etmek farklı görüş ileri sürmek ne zamandan beri mezhep tanımamazlık oldu?O mezhep imamlarıda ulaşabildikleri materyallerden elde ettiği bilgilerle fikir beyan etmişlerdir,değilse bilmediği konular hakkında susmuşlardır değil mi?Zaten her imam yegane doğruları getirdilerse neden bir sürü mezhep çıkmış ki,çıkış nedenleri ulaştıkları kaynakların farklı olmasından,mecaz ifadelerin farklı anlaşılmasından,bilgilerin ve eldeki materyallerin koşullarıyla yakından alakalıdır.Hal böyleyken kendisini bir konuda yeterli gören bu muhterem hocaya böylesi tekfir sizce ne kadar etik,islam ahlakına ve izanına sığarmı.İçtihad bazı kişilerin ve zümrelerin tekelindemi,o içtihat yapamazmı.İlimse ilim,ahlaksa ahlak,donanımsa bilgi donanımı var.Bu gün biz müslümanlara düşen görev birbirimizin alabildiğine günahlarını açığa çıkarmak değil tam tersine uhuvvet kardeşlik ve muhabbetle bir ve beraber olmaktır.Bizim yeteri kadar düşmanımız var zaten.Birbirimize düşürecek yeteri kadar malzeme var biz bunu görüyoruz.Müslümanların arasına bu gün en çok mezhep kavgaları damgasını vurmuşdur,IRAK buna canlı şahiddir.Bu gün dünyada müslümanlar birbirlerine gireceğine daha nasıl bizler aynı ortak paydalarda birleşebilirizin hesabını yapmaları gerekirdi.Furu konularda farklı düşünmek bir zenginlik işareti olması gerekdir.Kaldı ki sık sık söylenen bir hadis/söz vardır böyle konular gündeme gelince."ümmetimin iqtalıfında rahmet vardır" neden bu ilke bu zamanda devreye sokulmazken mezhepler farklı görüş beyan ettiğinde onların görüş farklılığı rahmet oluveriyor anlamak mümkün değil.Ben ehl-i kıble tekfir edilmez diye biliyorum yanlışsam beni düzeltin.Kendisini müslüman olarak beyan eden ve bu konuda cehd ve gayret gösteren herkesi seviyor bağrıma basıyor,yanlışları ifşa etmek yerine bu konuda bir yanlışlık bulursam bu konuda görüşlerinize katılmıyorum zira doğru olanı budur der geçerim.
Rabbim bizlere şu ayette bakın nasıl uyarıda bulunuyor;
043.044-5] [ON]" Ve muhakkak ki o (kur-an), elbette senin için ve kavmin için pek büyük
bir şereftir ve ileride sual olunacaksınızdır. Senden evvel resûllerimizden
göndermiş olduğumuz zâtlara sor, biz o Rahmân'dan başka tapılacak ilâhlar yaptık
mı?"
Bu ayette Rabbimiz c.c bizlere neyden sorumlu olacağımızı açıkça beyan ediyor.Ayrıca başka ayettede rabbimiz körü körüne birilerine uymamızı değil sözlerin en güzeline uymamız emrediliyor.
[039.018] [E1]" onlar ki, sözü dinler, sonra da en güzeline! uyarlar. işte
onlar Allah'ın kendilerine hidayet verdiği kimselerdir, işte temiz akıllılar da
onlardır."
Daha fazla konuyu uzatmak istemiyorum,müslüman uyanık olmalı doğru nerede olursa olsun almalı,fanatik olmamalıdır.Önyargılardan arınmalı ve tabularımızdan kurtulmalıyız ve islamı öğrenirkende yazanların insan olduğunu her daim hatırlamalı ve hatalardan beri olmadığını hafızamızdan çıkarmamalıyız.ALLAH (C.C.) (C.C.) muhafaza sırf taraf olduğumuz kişiye bağlılığımız yüzünden yanlışa düçar olup iyi niyetimiz bizi cehenneme sürüklemesin.Rabbimiz bizleri affetsin.Her daim islam üzere yaşayıp islam üzre haşreylesin.Aminnnnn.

En son marjinal48 tarafından Salı Kas. 04, 2008 11:25 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Kas. 04, 2008 10:49 am

GöNüL demiş ki:
usame demiş ki:

selametle
Amin....İNŞAALLAH ALLAH (C.C.) (C.C.) razi olsun abi!
üsame kardeşim selamların en güzeli sana olsun.Rabbimiz bizleri kur-an ve sünnete uyup uymadığımızdan hesaba çekecek,ehli sünnet olup olmadığımızdan değil,zira ehli sünnet tabiri asr-ı saadet döneminden sonra huruç etmiştir.Kaldı ki bende islamoğlu müslüman olduğu için ve bu konuda çok gayret gösterdiği için çok ama çok seviyorum.Mahmut efendiyi sevdiğim gibi,imam-ı gazaliyi sevdiğim gibi.Şunuda belirteyim ki hatalarını bulursamda söylerim bunu islamoğlu söylemiştir o söylediyse doğrudur vardır bir hikmeti asla demem.zira benim mihengim kur'an ve sünnettir.uyarsa alırım değilse hiç acımadan ve gözünün yaşına bakmadan çöpe atarım ben böyleyim ama sizi bilemem.ALLAH (C.C.) bizi fanatiklikten korusun ve kur'an'a kılavuzlasın inşellah.
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Kas. 04, 2008 11:42 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
- adam mezhepleri mezhep imamlarını tenkit ediyor
-Şefati inkar ediyor
-Mehdi a.s.'ın inişini inkar ediyor
-Sahih hadisleri inkar ediyor
-üç talağı bir sayıyor (ibni Teymiyenin fetvası)
-hazızlı kadın camiye girebilir diyor giremez diyen Ehli Sünnet alimlerine de Yahudilere meyl etmiştir diyor
-Hz. Ebubekir, Hz. Osman ,Hz. Ömer , Hz. Aişe validemize ve Hz. Muaviye (r.a.)'a hakaret eden şiileri konuk ediyor onların hakaret vari sözlerini sessiz bir şekilde dinliyor konuşmalarına izin veriyor.
-Görüşleri Vahhabilik,şiilik,mezhepsizlik karışık bir adam ne olduğu belli değil bu adamın
-Üç Muhammad diye bir kitap çıkarmış Efendimiz s.a.v.'in mucizelerini inkar ediyor sıradan bir peygamberdir diyor

daha buna benzer akla zarar ne fetvaları var bu millet görmüyormu duymuyormu
mezheplerin eleştirilemiyeceğine dair bir burhan varmı elinizde
-şefaatin varlığına dair kur-an da ayetlerin olduğu doğrudur,ama yorumlarada gayet açıktır.çünkü şefaatin olamayacağını söyleyen ayetler daha çoktur.
-H.z İSA a.s ın tekrar geleceğine dair hadislerin varlığı doğrudur,ama ayetle çelişiyorsa o hadisleri çelişkili buluyorsa bu halde kur-an mı doğru kabul edilir hadisler mi kabul edilir?şimdi siz şu ayetten ne anlıyorsunuz;
"[003.055] [DV] ALLAH (C.C.) buyurmuştu ki: Ey İsa! Seni vefat ettireceğim, seni nezdime
yükselteceğim, seni inkâr edenlerden arındıracağım ve sana uyanları kıyamete
kadar kâfirlerden üstün kılacağım. Sonra dönüşünüz bana olacak. İşte o zaman
ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim."
Ben bu ayetten h.z İsa a.s ın kendi eceliyle öleceğini ve orada bulunan kafirlere rezil etmeyeceğini ve ruhen KENDİ katına çıkaracağını ve kıyamete kadarda onların üstünde tutacağını anlıyorum.
-üç talağı bir sayıyor diyorsunuz ki bu konu hakkında da h.z Ömeri'n bile farklı görüşü vardır.
usame
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Kas. 04, 2008 12:22 pm

kardesim oncelik le hpoşgeldin sefalar getirdin , hızlı bir giriş yaptın konusup tartişırız , aklın yolu birdir , mustafa islamoğlunu sanırım burda tekfir eden yok , sadece sapkın olduğunu soledik , vede bunu deyen sadece biz deiliz o kişinin kendi oz babasıda oğlu için aynı şeyi soluyor , ali ereninin bir koşe yazsında mustafa islamoğlunu eleştirmmesi babasının hoşuna gidiyor ve , ali erene bir tebrik mesajı yolladı , hatta o msj ali erenin koşesinde dip not olarak ta eklenmişti , babası dahi oğlunun ıslahı için dua ediyor bide ediyoru Rabbim hidayet nasibeylesin , o yaziyi bulursam ekleyecem inşAllah , muhammed kardesim zate yukarıda yazılması gerekneleri yazmiş , onu yetiştşiren baba ıslahını istiyorsa bizde Rabbim ıslah eylesin , hidayet nasibeylesin deriz Şerrinden cumlemizi korusun diede dua ederiz... bi çok reddiyeler yazilmiştir kendisi akkıda luzum gelirse onlarıda yayınlarız inşAllah...

selametle

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Salı Kas. 04, 2008 9:05 pm

marjinal48 kardeş bu konuda yeterince tartıştım ve yazdım zaten hiç boşuna kendini yorma ve benide yorma tartışmayı bile değmeyen bir konudur mustafa islamoğlunun öncelikle mezhebini sorun ve sahabeye cennetle müjdelenenlere halifelere dil uzatanları Hilal TV ye çıkarıp konuk edip niçin onları uyarmadığını sorun
hayızlı kadın camiye girebilir diyor 4 mezhep Müçtehit imamlarımız ise girmesin diyor ve 4 Mezhep imamlarımıza Yahudilere meyl etmişlerdir diyor
bunların nedenlerini sorun bizlere burada boşu boşuna ilmi hiçbir delili olmayan ve kafadan uyduruluna şeyleri yazdık diye yanlışsınız demeyin asıl yanlışı görmeyen gözler ne yazıkki bu yanlışa islamın darbe almasına reformistlerin ekmeğine yağ sürülmesine sebep olanlardır.

bizim dinimiz aklın mantığın kabul etmediği aklıma yatmazsa kabul etmem dini değildir. Bizim dinimiz vahye ve nakle dayanır. Ahzaap suresinde bir ayette ise;
ALLAH (C.C.) ve Rasülü bir işe hüküm verdiğinde inanmış kadın ve erkeklerin buna itiraz etme yetkileri yoktur diyor
Rabbimiz. Nitekim o emredilen şey bizim nefsimizin hoşuna gitmese de

ayrıca mustafa islamoğlu hakkında yazılanların hepsi doğrudur ve kitap ismine sayfa numarasına kadar verilmiştir haşa Allah'a sığınıyoruz kimseye ifitra etmiyoruz ve bizim şahıslarla işimiz yok biz ehli sünnete uygun olmayan sapık görüşlere karşı kardeşlerimizi bilinçlendiriyoruz

takip ettiği görüşünü savunduğu müctahit bile olmayan çoğunun mason localarında kayıtları olan zatlar da malumdur
ve bu sapıklar hakkında piyasa da bir çok reddiye yazılmış görüşleri ayet ve hadislerle çürütülmüştür

yukarıda da + mezhep imamlarımızın içtihatlarıyla ayet ve hadislerle deliller getirdikleri görüşlere sizde karşı çıktığınıza göre sizde bunlar hakkında şüphede olduğunuza göre sizinle tartışmak veya sizlere birşey kanıtlamak zorunda değilim.
dediğim gibi piyasa da elhamdülillah 1400 küsür yıldır bizlere doğru ve sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle amel ediyoruz
bizlerin ellerinde verebileceğimiz gösterebileceğimiz kaynaklar var
ama bunların aksini iddia edenlerin ise kendi kafalarından uydurdukları aslı olmayan iddialar var bizlerde diyoruz ki varsa aksini iddia eden deliller göstersinler
bunu dediğimiz zaman bizlere Abdul Vahhabı, Yusuf El kardaviyi, Cemalettin Efganiyi göstereceklerdir bu saydığım isimler müçtehit bile değildirler
bunların bir kısmının ve talebelerinin mason localarında kayıtları bile vardır
biz delillerimizi tarihi 200 yıl bile olmayan vahhbi ve mezhepsizlerden mi alacağız yoksa Sahabeyi görmüş onlardan ders almış ve bizlere Asrı saadetten bu yana getirilen kaynaklara mı inanacağız. Tabiki tarihi 200 yıl bile olmayan İngilizlerin kurduğu Ehli sünneti bölmeye çalışanlardan değil
ecdadımızın da yaptığı gibi Ehli sünnet alimlerinin yolundan gideceğiz.İslam ancak tıpkı ecdadımızın Ehli Sünnet yolunu takip etmesi ve Ehli Sünnet çatısı altında birliğini sağlayabilmektedir.
Bunun dışındaki görüşler islamı bölmeye parçalamaya götürmekten başka bir getirisi yoktur.

Not: Ben baştan uyarayım sonra sebenini sormayın Ehli Sünnet dışı sağıkları savunanlar onların yazı ve görüşlerini yayınlamak sitemizde yasaktır. Yazılan yazılar yönetim tarafından silinecektir bu sapıklığı hala göremeyip anlama-makta ısrar edenlerin ise üyeliklerine son verilecektir.
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:23 am

SAPIK OLMAK İSTİYORUM!

Başlığa bakıpta hemen ne yapıyor bu adam demeyin.Bu sayfanın başında parentez içinde sapık m.islamoğlu yazıyor.Rabbim benide inşellah;atalarının yolunu yol edinen,rabbine itaatı sırt çeviren,her söyleneni kendine doğrumu değilmi düşünmeden akletmeden kur'an ve sünnete uyup uymadığını tartmadan hocalarımızın vardır bir bildiği deyip söylenen herşeyi sanki ayetmiş gibi anlayıp hayatına tatbik edenlerin yolundan çıkıp Rabbimin dosdoğru yoluna saparak peygamberin gösterdiği doğrultuda sapık olmak istiyorum.Ne mutlu o Rabbinin yoluna sapanlara,rabbim bizlere sırat-ı müstekımden ayırmasın.
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ...

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:27 am

Sevgili kardeşim ALLAHU AZİMÜŞŞAN (C.C) cümlemizi sırati müstakimden ayırmasın İNŞAALLAH...

Sana acizane bir sorum olacak M.İslamoğlu sence ehli sünnet midir?ehli Sünnet olmak için mezhep gerekmez mi acaba?

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:28 am

Ayet ve Hadislerin dışında bir hüküm söylemedikleri için biz Ehli Sünnet alimlerimizin yolundan gidiyoruz kardeş
öyle koyunların her kaval çalanın peşinden gittiği gibi gitmiyoruz elhamdülillah
dediğim gibi bizim gösterebilecek bir delilimiz kaynaklarımız var ama bunların tersini iddia eden masonların reformistlerin peşinden giden mezhepsiz ve ehli sünnet dışı olanların gösterebilecekleri bir kaynak yok malesef
kendi kafalarından uydurduklarının dışında
araştır oku göreceksin gerçekleri
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:39 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
Sevgili kardeşim ALLAHU AZİMÜŞŞAN (C.C) cümlemizi sırati müstakimden ayırmasın İNŞAALLAH...

Sana acizane bir sorum olacak M.İslamoğlu sence ehli sünnet midir?ehli Sünnet olmak için mezhep gerekmez mi acaba?

her mezhep ehli sünnet değildir bu gün ümmet Efendimiz s.a.v.'in hadisi şerifte belirttiği üzere 73 fırkaya ayrılmıştır. Çeşit çeşit bidat ehli olan mezhepler kurulmuştur. Her kafadan bir ses çıkmaya başlanmış ve 4 mezhep imamlarımızda ehli sünnet çizgisi altında insanları bir araya toplarlamak için bu mezhepleri kurmuşlardır. öncelikle bir mezhebin ehli sünnet olup olmadığını bilmek için o mezhebin kurucularının Ehli sünnet çizgisindemi değilmi bunu anlamak lazım
bu da Ayet ve Hadislerle çıkarılan hükümlerle anlaşılmaktadır
mesela Vahhabiler şefaati inkar ederler, kabir ziyaretlerine şirk derler, ALLAH (C.C.) dostlarının kerametlerini kabul etmezler ve buna benzer itikadi konularda da ayrı bir itikada sahip olduklarından dolayı ehli sünnet dışı olmuş sapıtmışlardır
şia mezhebi ise Aişe annemize , cennetle müjdelenen sahabeye dil uzattığı için ehli sünnet itikadından çıkmışlardır
mezhepleri kabul etmemek ise dinsizliğe giden bir yoldur
eğer mezhepler olmasaydı insanların arasında her kafadan bir ses çıkar herkes islamı kendi mantığının algıladığı gibi algılar
dinimiz Yahudi ve Hristiyanların kendi anladıkları işlerine geldiği gibi olurdu
Elbette ALLAH (C.C.) bu Kur'an'ı biz indirdik biz koruyacağız ayeti ile ve Efendimiz s.a.v.'in ümmetim 73 fırkaya ayrılacak siz o zaman Ehli sünnet yoluna uyun diyerek dinimizin aslını ehli sünnet yolunu yaşanların olacağını doğru olanın bu yol olacağını bildirmiştir.
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:43 am

Mübarek mezhep gerekmez mi acaba derken ben de zati 4 Hak mezhebi kasdetmiştim...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:51 am

mezheple bir din değil dinin şubeleridir
itikadı ve ameli konularda bizlere yol göstermekte
Efendimiz s.a.v. ve Sahabe efendilerimiz nasıl amel etmişlerse o şekilde bizlere kadar ulaştırmışlardır.
Mezhepler niçin kuruldu o soruya gelince
insanlar artık itikadı konularda sapıtmaya başlamışlardı , herkes kendi anladığı gibi anlamaya başlamış avam diye tabir edilen dini ilmi yetersiz olan kişiler dini konularda bilmedikleri halde tartışmaya başlamış
hatta Efendimiz s.a.v. adına hadisler uydurulmaya başlanmıştı
işte böyle karışıklıkların olduğu bir dönemde mezhep imamlarımız sahabelerden, ve tabiinden tebei tabiinden dersler alarak doğru bilgileri bir araya toplamış ayet ve hadislerden icami ümmet yoluyla fıkhi ve itikadi meseleleri nasıl inanılması ve nasıl amel edilmesi gerektiğini bizlere bildirmişlerdir.
Yoksa mezhep demek din demek değildir bir şubedir o şubede insan itikadını amelini öğrenir ve islamı yaşar
çünkü direkt olarak Ayet ve hadislerden hüküm çıkaracak ilmimiz yok, Efendimiz s.a.v.'i görmedik, sahabeyi de görmedik, tabiin ve tebei tabiini de görmedikki islamı bilelim peki nasıl olacak bu elden ele nakil yoluyla kitaplarla eserlerle bu dinin içerisinde katıksız karışıksiz bir şey katılmadan bizlere ulaşmasına yardım etmişlerdir. o yüzden avam diye tabir edilen dini ilmi olmayan müctehit olmayan kişilerin mutlaka mezhep imamlarımızdan birisine uyması şarttır yoksa ne ile nasıl amel edeceğini ve itikadının nasıl oalcağını bilemez ve kendi başına çözemez mezheplere bu yüzden ihtiyaç vardır kendi mantığımıza aklımıza uyduğu gibi de algılamak tehlikelidir
o yüzden bu mezhepsizler ve dinde reformistler de mezhep imamlarını sahabeyi gördükleri onlardan ders aldıkları halde
dinin sonraki nesile ulaşması konusunda ne kadar titizlik gösterdiklerini bildikleri halde tekfir edip eleştirmekten kaçınmıyorlar
ayrıca bizimde aklımız mantığımız var bizde ayet ve hadislerden hüküm çıkarabiliriz diye dini nasıl anlamışlarsa öyle yorumluıyorlar
bu işin ehliyeti sorumluluğu ancak müctehit alimlere imamlara mahsus bir şeydir tabiki insanlar onlara körü körüne bağlanmıyorlar
kaynaklar ortada kitaplar ortada arapça öğrenirsiniz fıkıh hadis tefsir dersleri alanlarında kendinizi geliştirirsiniz kaynakların orjinal Arapçalarını okursunuz sizde az çok doğruyu yanlışı ayrıt edebilirsiniz
ama bu ilimlere sahip olmadıkları halde o büüyk alimleri tekfir edenler acaba bu uydurdıukları kendi kafalarından attıkları iddiaları ellerinde ayet ve hadislerden delilleri varsa getirsinler
alimlerimizle tartışsınlar bu konuları niçin yapamıyorlar
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:55 am

şimdi benim söylediğim sözle bu yazdıklarının ne alakası var anlamadım doğrusu?

4 Hak mezhep dedim başka bişey demedim...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:56 am

sana yazmadım zaten o arkadaşa yazdım
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 12:58 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
şimdi benim söylediğim sözle bu yazdıklarının ne alakası var anlamadım doğrusu?

4 Hak mezhep dedim başka bişey demedim...
senin sorunun cevabı da ehli sünnet itikadı nasıldır nasıl amel edilir, yani Efendimiz s.a.v.'in ve Ashabın yolundan nasıl gidilir nasıl amel edilir onu bilmek ve doğru kaynaklardan öğrenmek için ehli sünnet olan 4 mezhep imamlarına uymak şarttır
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:11 am

[098.005] [E1] Oysa onlar, hakka tapan, Allah'ı birleyiciler olarak dini
yalnızca Allah'a tahsis edip Allah'a ibadet etsinler, namazı dosdoğru kılsınlar
ve zekatı versinler diye emrolunmuşlardı ancak. İşte odur dosdoğru din!
Rabbimiz bizleri şu ayeti hayatına tatbik eden kullarından eylesin.Dinimizde tefrika çıkarmayan kulların arasına ilhak etsin inşellah.amin.
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:16 am

"marjinal48 kardeş bu konuda
yeterince tartıştım ve yazdım zaten hiç boşuna kendini yorma ve benide
yorma tartışmayı bile değmeyen bir konudur mustafa islamoğlunun
öncelikle mezhebini sorun "
------------------
Rabbim ALLAH (C.C.) ahirette mezhebden sormıyacak ki ben neden sorayım? zuhruf 43.ayette sadece kur-an'dan sorulacağını söylüyor ALLAH (C.C.).
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:17 am

marjinal48 demiş ki:
[098.005] [E1] Oysa onlar, hakka tapan, Allah'ı birleyiciler olarak dini
yalnızca Allah'a tahsis edip Allah'a ibadet etsinler, namazı dosdoğru kılsınlar
ve zekatı versinler diye emrolunmuşlardı ancak. İşte odur dosdoğru din!
Rabbimiz bizleri şu ayeti hayatına tatbik eden kullarından eylesin.Dinimizde tefrika çıkarmayan kulların arasına ilhak etsin inşellah.amin.

amin amin
1427 yılldır bizlere ulaşan islamı daha tarihleri 200 yıllık bile geçmişi olmayan sapıkların bozmalarına izin vermicez İNŞAALLAH
vahhabilere mezhepsizlere dinde reformculara kaptırmicaz Allah'ın izni ile 1427 yıldır nasıl devam ediyorsa bundan sonraki nesile de öyle gidecek İNŞAALLAH
kaynaklarımız ortada delillerimiz ortada kafadan uydurulan ilmi olmayan masonların localarına kayıtlı olanlardan islamı öğrenecek değiliz arkadaşım
ALLAH (C.C.) (C.C.) bizleri Ehli sünnet yolundan 4 mezhep imamlarımızın ve onları islamı en iyi takipçisi olan osmanlı ecdadımızın peşinden ve onların peşinden gidenlerden ayırmasın
ingilizlerin kurduğu bölücülerden uzak tutsun, bidat ehli olanlardan uzak eylesin
ALLAH (C.C.) (C.C.) meydanı çakallardan temizleyecek inş. bir gün yine eskisi gibi Ehli sünnet çatısında toplayacak tıpkı osmanlı ecdadımızın yaptığı gibi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:21 am

marjinal48 demiş ki:
"marjinal48 kardeş bu konuda
yeterince tartıştım ve yazdım zaten hiç boşuna kendini yorma ve benide
yorma tartışmayı bile değmeyen bir konudur mustafa islamoğlunun
öncelikle mezhebini sorun "
------------------
Rabbim ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) ahirette mezhebden sormıyacak ki ben neden sorayım? zuhruf 43.ayette sadece kur-an'dan sorulacağını söylüyor ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.).

yav arkadaşım sen yazılan cevapları ya okumuyorsun yada işinemi gelmiyor
mezhepler bir din değildir dinin şubeleridir dedim kur'an ve sünnet çizgisinde dir dedim
ayet ve hadislerden Efendimiz s.a.v.'in ve ashabının yolundan nasıl gidildiğini nasıl itikad ve amel edileceğini öğrenmek için şarttır dedim
müctahtsen sen eğer Ayet ve Hadislerden hüküm çırabiliyorsan bişey diyemem o zaman sen müçtehit olduğuna göre mezhep imamlarına uymana gerek yok
niçin mezheplere ihtiyaç vardır diye sebebini de yazdım buna rağmen bu cevabı veriyorsun hala
cidden seninle tartışmayı değmez gerçekten sen koskoca imam-ı Azam'ı ve diğer mezhep imamlarımızı hangi ilmine dayanarak tekfir edebiliyorsun
hadis alimlerimizi ve koskoca 600 yıllık osmanlı tarihini sildin iki dk. da
tabi sizin için ingilizlerin kurduğu Vahhabileri , mason localarına kayıtlı olan mezhepsizleri , ve din insanların işine geldiği gibi yenilikler yapılmalı diyen reformislerin görüşleri daha önemli çünkü işinize öyle geliyor
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:29 am

aşağıdaki linkleri okursan eğer sorularının cevapları orada yazıyor

mezheplere niçin ihtiyaç vardır sahabenin mezhebi varmıydı yada ahirette mezheplerden mi sorulacak gibi saçma soruların cevapları aşağıda yazıyor

http://ilahiask.forumzen.com/dini-konular-ve-dini-vaazlar-f6/mezheplere-nycyn-yhtyyac-vardir-t4363.htm?highlight=mezheplere

http://ilahiask.forumzen.com/sorularla-islamiyet-f22/sahabenin-mezhebi-neydi-diyenlere-cevap-t5312.htm?highlight=sahabenin
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 1:38 am

((MUHAMMED)) demiş ki:

Ben de sorumu sana sormadım zaten.O arkadaşa sordum...Ehli sünnet olmak için mezhep gerekmez mi diye...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 2:36 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
((MUHAMMED)) demiş ki:

Ben de sorumu sana sormadım zaten.O arkadaşa sordum...Ehli sünnet olmak için mezhep gerekmez mi diye...

mübarek zaten adam kabul etmiyor bilse zaten kendisine hayrı olurdu
görmedin mi yorumlarını inkar ediyor kabul etmiyor
kabul etse zaten o soruları o yorumları yazmazdı
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 2:51 am

admin kardeş uslubü biraz sertleştirdiğinizi görüyorum.farklı bakış açılarına sanırım sitenizde hoşgörüyle bakılmıyor.
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:01 am

marjinal kardeşim.Sitemizde ben de dahil olmak üzere pek çoğumuz dini konuları yeterince bilmiyoruz.

Adminimizin amacı burda bizlere sahip çıkmak amacıyladır.

Yani Ehli Sünnet alimleri varken diğerlerinin kitaplarını ya da yorumlarını okumamamız içindir.

*LİLLÂHİ-L HAMD*

En son LİVÂÜ'L-HAMD tarafından Çarş. Kas. 05, 2008 3:09 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
hicret58
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : türkiye
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tafsiyeyle

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:08 am

bizim sitemiz her zaman hoş görülüdür kardeşim yanlışın var sen daha yenisin belli tanıdıkça seversin sitemizde hiç kötü insan yok birçoğuyla görüşüyoruz hepside ALLAH (C.C.) YOLUNDA KARDEŞLERİMİZDİR DOĞRUYU GÖSTERMEK ADMİNİMİZİN GÖREVİ BU SİTEYİ SEÇMEMİZDEKİ GAYE BUDUR
ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN KENDİSİNDEN SAYESİNDE BİLMEDİKLERİMİZİ ÖĞRENİYORUZ
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:19 am

maalesef son yazılan mesaj buharlaşmıştır.üzülerek belirtmek isterim.a.r.o study
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:19 am

Anlamadım hangi son mesaj kardeşim?

*LİLLÂHİ-L HAMD*
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:20 am

marjinal48 demiş ki:
admin kardeş uslubü biraz sertleştirdiğinizi görüyorum.farklı bakış açılarına sanırım sitenizde hoşgörüyle bakılmıyor.
inşellah yanılıyorumdur.:))
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:22 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
5 dk önce bir mesaj yazmıştım içinde fussılet 33.ayet olan mesajdı.gönder butonuna tıkladım bir türlü çıkmadı.teknik bir sorun olabilirmi acaba?
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:23 am

Bilemiyorum kardeşim.Olabilir elbet neden olmasın.bidaha dene bakalım...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:24 am

kardes aynı anda ıkı kısı msj gonderdıgın de olabılıyor bu sorun sılınmedı aklına kotu bısey gelmesın
sıteye uymayan bır yazı yorum olmadıkca sılınmez
marjinal48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:28 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
Bilemiyorum kardeşim.Olabilir elbet neden olmasın.bidaha dene bakalım...
galiba teknik sorun no problem o zaman.tsk
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:30 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
aşağıdaki linkleri okursan eğer sorularının cevapları orada yazıyor

mezheplere niçin ihtiyaç vardır sahabenin mezhebi varmıydı yada ahirette mezheplerden mi sorulacak gibi saçma soruların cevapları aşağıda yazıyor

http://ilahiask.forumzen.com/dini-konular-ve-dini-vaazlar-f6/mezheplere-nycyn-yhtyyac-vardir-t4363.htm?highlight=mezheplere

http://ilahiask.forumzen.com/sorularla-islamiyet-f22/sahabenin-mezhebi-neydi-diyenlere-cevap-t5312.htm?highlight=sahabenin

bu linklere de bir goz atarsın ıns. kardes musaıtsen
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 3:35 am

marjinal48 demiş ki:
evet sitemizde ehli sünnet dışı olan hiç bir görüşe sıcak bakılmıyor
Ehli sünnet vel cemaat demek herhangi bir gurubun toplulugun veya cemaatin adı demek değildir
Ehli Sünnet vel Cemaat demek Peygamber Efendimiz s.a.v.'in ve Ashabının gittiği yol demektir. Kur'an ve Sünnet yolu demektir
hangi cemaat veya topluluk bu yoldan gidiyorsa bizlerde elbette o cemaatlerii tekip ediyor destekliyoruz
o yüzden 1427 yıldır bizlere dinimiz bu şekilde sağlam kaynaklarla geldi ve bizden sonrakilere de böyle aktarılacaktır
zaman zaman bidat ehli olanlar, mezhepsizler, vahhabiler,şialar ortalığı karıştırıp ümmeti bölmek isteselerde bunu başaramamışlar her seferinde darbe yemiş gibi görünse de ehli sünnet itikadı yine Allah'ın izni ile hakim olmuştur
ve yine o sallantılı dönemlerden birini yaşıyoruz işte böyle bir zamanın geleceğini Efendimiz s.a.v. hadisi şeriflerinde bildirmiş ve bizlere Ehli Sünnet itikadına uymamızı emretmiştir o zaman kurtuluşa erilebilir
birlik beraberlik eskiden de olduğu gibi yine Ehli Sünnet çatısı altında sağlanabilir
AbdulHâdi
Aktif Üye
Aktif  Üye

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 5:37 am

marjinal48 demiş ki:
LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
5 dk önce bir mesaj yazmıştım içinde fussılet 33.ayet olan mesajdı.gönder butonuna tıkladım bir türlü çıkmadı.teknik bir sorun olabilirmi acaba?
teknik bir sorun da olabilir ilahi bir ikazda ,,, :)) )))
şakaydı, arada bir banada oluyor, zaman aşımına uğruyo sayfa!

bu arada konuyla ilgili olarak ben; ehli sünnet dışı bir hayatın sırat-i mustakim üzere olmayacağı olamayacağı, düşünüyorum.

ehli-sünnet dışı görüşe sahip kişilerin inançlarında ne kadar samimi olsalar bile onlardan uzak durmanın dünya ve ahiret menfaatine olacağı kanaatindeyim,
vesselam
ayışığı
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : kocaeli
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mahşer tarafından

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 6:24 am

ya ben mustafa islamoğlunun kitablarını okuyorum yani geröçek mi doğruluk payı çok mu büyük hiç söylenilen şeylere rastlamadım yada dikkat etmemiş olabilirim tabi ama bilmiyom yani
ihvan
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : cidde
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : Kendim buldum

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 10:36 am

USAME TARAFINDAN SİLİNMİŞTİR....

BEĞENMEİYOSAN ARKADASIM GELMESSİN , MİLLETİN KAFASINI BULANDIRMAYA HACET YOK , KİMİ SEVERSEN ONUNLA HAŞROLURSUN KİMİN PEŞLİNDEN GİDERSEN ONUNLA BERABER OLURSUN , SENİN SAVUNDUĞUN KİŞİYİ OZ BABASI DAHİ ELEŞTİRİKEN , KİMSEDEN SEVMESİNİ BEKLEYEMESSİN , SEVİYORSAN RABBİM AYRMASIN SİZİ , DİYE DUA DA EDERİZ... SİTE ADRESİ VERMİŞSİN , BURDA HER SİTENİN LİNKİNİDE YAYINLAYAMASSIN...

SELAMETLE
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 10:54 pm

usame abi majinalle ihvan aynı kişi miydi padrole
usame
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 10:57 pm

SULTANIM demiş ki:
usame abi majinalle ihvan aynı kişi miydi padrole

Ayni kişi olması onemli dielki , aynı kişilerdi ama sanırım ıp noları farklıydı ama , aynı kafadan buyuk ihtimal aynı kişi , bide kendi blogunun adresini yazmiş bizim hakkımızda yazi yazdiğini falan solemiş , sadece güldüm hemde kahkahaylahaha haha haha haha Bide dua ettik Rabbim hidayet versin...

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   Çarş. Kas. 05, 2008 11:06 pm

ip değiştirmek de zor bi iş değil onu da yapabilir sonuçta ben tahmin ettim öyle bırakıp gitmeyeceğini bilgim olmadığı için bu konuya yorum yazmadım da uzaktan takip ediyordum anlamıştım bırakmayacağını burayı
burası ilahiaşk burdan çıkış yok
Sponsored content

MesajKonu: Geri: (Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?   

(Sapık) MUSTAFA İSLAMOĞLU Kimdir?
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Tiesto kimdir, Tiesto biyografi
» MC Sermon Kimdir
» KADIN KAHRAMANLAR
» Hakan Şükürün Hayatı
» Hattatlar ve ressamlar