iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI

YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 11:13 am

bismillah

HELA (Tuvalet) ADABI

1- Helaya girmeden önce "Besmele" çekip tuvalete girmeden önce okunan"Allahümme inni euzübike minel hubsi ve habais" Manası: "Ey Allahım! Erkek ve dişi şeytanlardan sana sığınırım"! duasını okumak müstehaptır. (Buhari,Vudu:9,no:142, 1/66)
2- Helaya girmeden bu duayı okumayı unutursa girdikten sonra içinden okur.
3- Helaya sol ayakla girmek müstehaptır.
4- Helada zaruret olmadıkça konuşma-mak müstehaptır.
5- İster açık,ister kapalı alanda olsun, kaza-i hacet anında ünü ve arkayı kıbleye çevirmek tahrimen (harama yakın) mekruhtur.
6- Güneş veya ayın bizzat kendilerine yönelmiş olarak kaza-i hacette bulunmak tehrimen (harama yakın) mekruhtur.
Ancak bu yönelme ev içindeki ve kapalı alanlardaki tuvaletlerde olursa güneş ve ayın bizzat kendilerine yöneliş olmadığından kerahat olmaz.
7- Durgun suya bevletmek (küçük abdest yapmak) tahrimen (harama yakın) akıcı suya bevletmek ise tenzihen (helale yakın) mekruhtur.
8- Helaya ALLAH (C.C.) 'ın ismi veya Kur'an'dan bir parça yazılı olan herhangi bir şeyle girmek mekruhtur.
Ancak ALLAH (C.C.) 'ın ismi veya Kur'an yazılı olan şeyin örtülü yahut cebinde olması durumunda kerahat yoktur. Üzerinde böyle şeyler bulundurma-mak daha iyidir.
Unutarak kıbleye yönelmiş bir vaziyette kaza-i hacetine başlayan, bu haldeyken kıbleye yönelmiş olduğunu hatırlayıp, sağa veya sola dönerse, oradan kalktığında bütün küçük günahları affedilir.
Buluğa erenin yapması mekruh olan her şeyi küçük çocuğa yaptırması da mekruh, haram olanı yaptırmak ise, haramdır.
Mesela: Küçük çocuğu kıble tarafına veya ALLAH (C.C.) 'ın ayetlerinden olan güneş veyahut ayın bizzat kendisine çevirerek kaza-i hacet yaptırmak mekruhtur.
Haram olan bir şeyi yedirmek veya giydirmek haramdır. Bu fiillerde günah tabiki çocuğa değil, bu işleri ona yaptıranadır.
Mesela:erkeğin altın takması haramdır bunu yaşı ufaktır bişey olmaz diye küçük çocuğa taktıranlar günaha girmiş olur.
9- İnsanların oturduğu gölgelik yerlere, yerdeki delik veya yarıklara, yola, kabristana, meyve veren ağaçların altlarına abdest bozmak mekruhtur.
10- Özrü olmayan kişilerin ayakta bevletmeleri (küçük abdest bozmaları); bir görüşe göre "Tahrimen (harama yakın)" diğer bir görüşe göre; "Tenzihen mekruhtur"
Ancak iğne ucundan daha büyük sıçrıntılardan kesinlikle sakınılmalıdır.
Zira Ebu Hureyre (r.a.) dan rivayet edilen bir hadisi şerifte:
"İdrardan sakının! Çünkü kabir azabının ekserisi ondandır." (Darekutni,Sünen,1/128) buyurulmuştur.
11- Avret yerine bakma-mak edeptendir.
Hz. Ali (r.a.) dan " Avret yerine çokça bakanın, unutkanlıkla cezalandırılacağı" nakledilmiştir.
12- Avret yerinden çıkan pisliğe bakma-mak edeptendir. Bunun da unutkanlığa sebep olduğu rivayet edilmiştir.
13- Helada gereğinden fazla oturma-mak müstehaptır.
14- Helada tükürmek,sümkürmek,gereksiz yere öksürmek edep dışı şeylerdir.
15- Heladan sağ ayağı ile çıkması müstehaptır.
16- Çıkınca şu duayı okumak müstehaptır:
"Elhamdülillahillezi ezhebe annil eza ve a fa ni"
Manası: "Benden eziyet veren şeyi gideren ve bana afiyet veren ALLAH (C.C.) 'a hamd olsun. (İbni Mace, Taharet:10 no:301, 1/110, Tahtavi shf 42-43-44)

vesselam

Ahmet Mahmut Ünlü
Abdest Risalesi
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : kocaeli ama SİVAS lıyız o kadar :)
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmasa işim ne burda :)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tanıştık bir vesileyle işte...

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 7:25 pm

saol abiii
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 7:50 pm

abi bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi varmidir! ALLAH (C.C.) razi olsun!

.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 8:12 pm

GöNüL demiş ki:
abi bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi varmidir! ALLAH (C.C.) (C.C.) razi olsun!

amin ecmain
bu sorunun cevabını araştırmam lazım kardeşim İNŞAALLAH daha sonra veririm cevabı soruyu net olarak anlayamadım tam olarak sorabilir misin soru eksik olmuş biraz
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : gogle da sözcük ararken buldum

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 8:17 pm

ALLAH (C.C.) razı olsun
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 8:21 pm

eşikte cin olduğu rivayet edilir bende duymuştum
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 8:28 pm

cinlerin yani üç harflilerin yaşadıkları belli başlı yerler var tam emin değilim ama aklımda kaldığı kadarıyla su birikintilerine oyuklarda vs.. olması lazm ama dediğim gibi en doğru bilgiyi kitap verecektir İNŞAALLAH evden kitaplarıma bakıp yazarım

En son ((MUHAMMED)) tarafından Paz Ekim 19, 2008 8:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 8:29 pm

((MUHAMMED)) demiş ki:
cinlerin yani üç harflilerin yaşadıkları belli başlı yerler var tam emin değilim ama aklımda kaldığı kadarıyla su birikintilerine oyuklarda vs.. olması lazm ama dediğim gibi en doğru bilgiyi kitap verecektir İNŞAALLAH evden kitaplarıma bakıp yazarım

tamam ALLAH (C.C.) (C.C.) razi olsun abi!

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ekim 19, 2008 11:48 pm

amin ecmain kardeşim
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ...

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 1:18 am

Tuvalet deyip geçmemek lazım.Çok büyük önem verilmesi gereken bir konu...

Özellikle erkekler bu konuda biraz titiz davranmıyorlar diye düşünüyorum.Özellikle ayakta bevletmek konusunda....

Emeğinize sağlık İnşaALLAH.RAHMAN (C.C) razı ve hoşnut olsun...

Ancak ALLAH (C.C.) 'ın ismi veya Kur'an yazılı olan şeyin örtülü yahut cebinde olması durumunda kerahat yoktur. Üzerinde böyle şeyler bulundurma-mak daha iyidir.

ben üzerinde cevşen dahi olsa ya da ALLAH (C.C.) lafzı bunu 7 kere naylona sarılması gerektiğini duymuştum.sadece kılıf olması yeterlimidir acaba?

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 1:26 am

yeterlidir ama en uygunu üzerinde bulundurmamaktır

amin ecmain İNŞAALLAH
evet malesef bir çok erkek ayakta bevl etmektedir bunun cezasını hem prostat hastası olup dünyada görüyor hemde kabir azabı olarak görecektir.
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 1:34 am

Birde ben tuvalette asla hiçbir şey düşünülmemesi gerektiğini duymuştum.Bunun bir gerçeklik payı var mıdır acaba?

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 1:36 am

tuvalette hiç bişey düşünülmez diye bir şey duymadım bu zamana kadar istersen onuda bir araştırayım olurmu
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 1:40 am

olur çok memnun olurum.Çünki ne hikmetse hep benim aklıma bişeyler gelir.onları düşünmemek için gayret sarfediyorum.. :)) .yani sıradan şeyler mesela bugün napsam acaba?yada şunu şöylemi yapsaydım böylemi yapsaydım,bugün günüm nasıl geçecek...vs...bi sürü şey takılır kafama.

*LİLLÂHİ-L HAMD*
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 5:35 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
olur çok memnun olurum.Çünki ne hikmetse hep benim aklıma bişeyler gelir.onları düşünmemek için gayret sarfediyorum.. :)) .yani sıradan şeyler mesela bugün napsam acaba?yada şunu şöylemi yapsaydım böylemi yapsaydım,bugün günüm nasıl geçecek...vs...bi sürü şey takılır kafama.

:)) :)) Millet gazete okuyo mubarekhaha Kardesim emeklerinme sağlik , Rabbimn razı olsun inşAllah , çok şeyler oreniyoz Bu derslerin sayesinde ,Amel edenlerden olalım inşAllah...

selametle

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
ayışığı
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : kocaeli
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mahşer tarafından

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 6:12 am

abi helaya girince dua okunması tuhaf değil mi ya girerken yada çıkınca okunması daha iyi olmaz mı yada öylede ben mi yanlış biliyorum abi bi aydınlatırsan beni sevinirim bide cidden üç harfliler bu duaları okumayınca orada seninle oluyomuş doğru mu
^^DivanE^^
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer :
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? :
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? :

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 6:33 am

ALLAH (C.C.) razı olsun ...bu derslere katılmam gerek anlaşıldı :) eksik bilgi varmış bende ama öğrendim
ehlicennet
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye

Yaşadığın yer : tekirdağ
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sivaslı davet etmiş Allah ondan razı olsun :)

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 7:04 am

:D çook güzel bilgi tazeliyoruz ALLAH (C.C.) razı gelsin .. çok ilginç sorular ve cevaplar var gülüyorum baZEN AMA yanlış anlamayın sorunuza değil ne bilim işte hakkınızı helal edein arkadaşlar..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 7:12 pm

mahşer demiş ki:

GöNüL demiş ki:
abi bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi varmidir! ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razi olsun!

Cevap: Cinler genel olarak hayvan barınaklarında ahırlarda yaşarlar , tuvalet ve banyoya da girerler
tuvalete ve banyoya giriş çıkış dualarını öğrenip okursak daha iyi olur.

En son ((MUHAMMED)) tarafından Ptsi Ekim 20, 2008 7:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Ptsi Ekim 20, 2008 7:16 pm

ayışığı demiş ki:
abi helaya girince dua okunması tuhaf değil mi ya girerken yada çıkınca okunması daha iyi olmaz mı yada öylede ben mi yanlış biliyorum abi bi aydınlatırsan beni sevinirim bide cidden üç harfliler bu duaları okumayınca orada seninle oluyomuş doğru mu

Cevap: Zaten yukarıdaki maddelerde de duanın girmeden önce yapılması gerektiğini yazmıştık. Dua girmeden önce yapılır eğer girmeden önce yapmayı unutursak girince içimizden yapmalıyız bi mahsuru yok.
bu duaları okumayınca seninle olur diye bişey yok kardeşim sadece bu duaları okuyunca seni görmez eziyet veremezler. :))
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 12:33 am

^^DivanE^^ demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun ...bu derslere katılmam gerek anlaşıldı :) eksik bilgi varmış bende ama öğrendim

amin ecmain kardeşim İNŞAALLAH hep birlikte Rabbimizin razı olduğu ilimleri hem öğreten hem öğrenen olma şerefine mazhar oluyoruz
yüsra
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : bilinmez bir diyar
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tevafuk

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 12:51 am

ALLAH (C.C.) razı olsun abi
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 1:26 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
mahşer demiş ki:

GöNüL demiş ki:
abi bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi varmidir! ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) (C.C.) razi olsun!

Cevap: Cinler genel olarak hayvan barınaklarında ahırlarda yaşarlar , tuvalet ve banyoya da girerler

saol abi :))
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 1:27 am

sende sağol kardeşim
hicret58
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : türkiye
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tafsiyeyle

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 6:04 am

a.r.o derslere katılıyorum ALLAH (C.C.);ın izniyle
usame
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 9:11 am

ehlicennet demiş ki:
:D çook güzel bilgi tazeliyoruz ALLAH (C.C.) (C.C.) razı gelsin .. çok ilginç sorular ve cevaplar var gülüyorum baZEN AMA yanlış anlamayın sorunuza değil ne bilim işte hakkınızı helal edein arkadaşlar..

Hem tazeliyor hemde oreniyoruz ,bakıyomda bilmediiğimiz nede çok çey varmışşş....iyi olayi iyi..:))

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Ay_Yüzlüm
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : Ev =)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : Google'dan

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 10:44 am

Gerçekten bencede çok faydalı oluyor.Rabbim razı olsun..

Sağol abi..=)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 21, 2008 7:27 pm

amin ecmain cümlemizden razı olsun İNŞAALLAH
faydalı olabiliyorak vesile olabiliyorsak ne mutlu
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Çarş. Ekim 22, 2008 8:25 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
mahşer demiş ki:

GöNüL demiş ki:
abi bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi varmidir! ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) (C.C.) razi olsun!

ALLAH (C.C.) razi olsun abi!

*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Çarş. Ekim 22, 2008 7:37 pm

peki cinler sadece geceleyin mi dolaşır.yani gündüz bulunmazlar dimi banyo ve tuvaletlerde?

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Salı Ekim 28, 2008 10:48 pm

ALLAH (C.C.) razı olsun gerçekten de bilmediğimiz oldukça fazla şey varmış bundan sonra daha dikkatli oluruz inşallah.
Emeklerine sağlık..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Cuma Ekim 31, 2008 12:42 am

amin ecmain inş.
usame
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   C.tesi Kas. 01, 2008 12:51 pm

Kardesim helaya girerken baş açık veyahut başi kapatarak gitme arasında bi fark varmidur...

selametle

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Kas. 02, 2008 7:58 pm

başı kapalı girmek lazım takkeyle tıbbende sağlıklı olduğunu duymuştum
SiVasLi
Admin
Admin

Yaşadığın yer : Almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : InSaNLaR ..
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ....

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Cuma Ara. 19, 2008 5:52 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
başı kapalı girmek lazım takkeyle tıbbende sağlıklı olduğunu duymuştum

tibben ne gibi bisey olurku helaya basi girmenin cok merak ettim dogrusu ??

bu arada hersey cok guzel ALLAH (C.C.) senden razi olsun abim -- -- --

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Ara. 21, 2008 8:59 pm

amin ecmain kardeşim Efendimiz s.a.v. başı kapalı girdiğine göre mutlaka bir hikmeti vardır
tuhana
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : KONYA
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Dostluk ve birbirinden güsel paylaşımlar...MAŞALLAH ve BAREKALLAH!!!
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : çileye eyvALLAH diyenlerin mekanında...

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Çarş. Ara. 24, 2008 11:26 pm

hmms güsel bir paylaşım olmuş!!!! ALLAH (C.C.) razı olsun abi...

gögtaş m
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : bayburt
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : internette gezinirken

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Cuma Nis. 03, 2009 8:17 am

yazınızı okudum.Emeğinize sağlık.Teşekkürederim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Nis. 05, 2009 6:36 pm

bizde okuduğunuz için teşekkür ederiz
(((OFLU)))
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : dünyanın ortası
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmaz mı.......
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : cep telefonuma gelen bir mesajla :D

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Nis. 05, 2009 8:03 pm

abi birşey duydum ne kadar doğru bilmiyorum..
tuvalet veya banyoya girdiğimizde ışık yakılmaması gerektiğini, yakıldığındada üç harflilerin bizi gördüğünü demişlerdi..bunun aslı nedir?
http://cankurbanyoluna.forumzen.com
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Nis. 05, 2009 8:46 pm

1- Helaya girmeden önce "Besmele" çekip
tuvalete girmeden önce okunan"Allahümme inni euzübike minel hubsi ve
habais" Manası: "Ey Allahım! Erkek ve dişi şeytanlardan sana sığınırım"!

Manası: "Benden eziyet veren şeyi gideren ve bana afiyet veren ALLAH (C.C.) (C.C.) 'a hamd olsun.

((MUHAMMED)) demiş ki:
mahşer demiş ki:

GöNüL demiş ki:
abi
bir sorum olacakti tuvalet veya banyonun giris bölümünde Cinle alakasi
varmidir! ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) (C.C.) razi olsun!

peki banyoya girip çıkınca hangileri okunuyo aynı dularmı

farklıysa onlarıda alabilirmiyiz hocam
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Nis. 05, 2009 9:22 pm

hırçın oflu demiş ki:
tuvalet veya banyoya girdiğimizde ışık yakılmaması gerektiğini, yakıldığındada üç harflilerin bizi gördüğünü demişlerdi..bunun aslı nedir?

yaksanda yakmasan da görürler herhalde o hurafe bir söz hiç duymadım öyle bişey
hem ışık yakmazsan temizliği nasıl yapacaksın :))

tuvalete giriş çıkış duaları var onları okursan sorun kalmaz
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Paz Nis. 05, 2009 10:36 pm

((MUHAMMED)) demiş ki:
hırçın oflu demiş ki:

yaksanda yakmasan da görürler herhalde o hurafe bir söz hiç duymadım öyle bişey
hem ışık yakmazsan temizliği nasıl yapacaksın :))

tuvalete giriş çıkış duaları var onları okursan sorun kalmaz
sağolasın

1- Helaya girmeden önce "Besmele" çekip
tuvalete girmeden önce okunan"Allahümme inni euzübike minel hubsi ve
habais" Manası: "Ey Allahım! Erkek ve dişi şeytanlardan sana sığınırım"!

Manası: "Benden eziyet veren şeyi gideren ve bana afiyet veren ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) 'a hamd olsun.
(((OFLU)))
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : dünyanın ortası
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmaz mı.......
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : cep telefonuma gelen bir mesajla :D

MesajKonu: Geri: Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI   Cuma Mayıs 07, 2010 12:51 am

İNŞAALLAH...
http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Üçüncü Dersimiz : HELA (Tuvalet) ADABI
1 sayfadaki 1 sayfası