AnasayfaPortalliTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlKullanıcı GruplarıGiriş yap
Paylaş | 

İstiare ile evlilik yapılır mı?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
^^DivanE^^
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer:
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?:
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?:

MesajKonu: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 4:03 pm

Çok sevdiğim bir hocam evlenmeden 10 yıl önce istiare'ye yatmış ve şimdik evlendiği hanımını rüyasında görmüş..ve 10 yıl sonra karşılaşıp ve evlenmişler.
Sizce istiare ye yatmak doğru mu?
Dince yeri var mı?
Bir kişi düşünülerek mi yatılmalıdır?
Ya rüyamıza kimse gelmezse ???
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer: istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: gogle da sözcük ararken buldum

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 4:09 pm

ÖYLE BİLMİYORUM KİMSE YOKKEN AMA

EĞER BİRİ VARSA İSTEYEN FALAN İSTİHAREYE YATILIYO

DİNİMİZDE VAR DİYE BİLİYOM TABİ DUASI VAR YAPIP NE NİYETLE YATIYORSAN SÖYLEYİP aLLAHIM HAYIRLIMI HAYIRSIZMI GÖSTER DİYE

BEN İKİ KERE YATTIM TABİ KÖTÜ ÇIKTI DİYE SADECE ONADA BAKMAMAK LAZIMM
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer: kocaeli ama SİVAS lıyız o kadar :)
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: olmasa işim ne burda :)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: tanıştık bir vesileyle işte...

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 4:10 pm

yaaaaaa çok ilginç doğrusu bu soruların yanıtlarını bende bekliyon den bakim caiz mi nasıl yatılıyo anlatın hele
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer: ----NAPCAN---
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: ---VAR TABİ--
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: ------

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 4:15 pm

istihare bir isi başlanırken onun hayırlı olup olmadığını
gösterir 2 rekat istihare namazı kılınır duası yapılır kimse ile konuşulmadan
sağ tarafa yatılır renklere göre yorumlanır

beyaz yeşil ve güzel şeyler görülürse hayırlı
kırmızı siyah ateş gibi kötü şeyler görülür ise o isin hayırlı olmadığını gösterir

örnek vereyim yengem abim için istihareye yattığında beyaz
gelinlikli bebek görmüş ve cok mutlulur çok şükür:)

tabikide dinimizde var istiharenin yeri

ama ben evleneceğin kişinin rüyada görüldüğünü hiç duymadım

benim bildiklerim bu kadar kardeşim :))
^^DivanE^^
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer:

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 4:21 pm

ya neler varmışta bilmiyormuşuz.Ayakta uyuyordum demek ki haha daha fazla bilgi gerek ... a.r.o k_ervanur ve acizgül kısıtlı bilgilerinizi paylaştığınız için ...Mahşer sende öğrenirsen banada anlat e mi :))
Tek YoL IsLaM
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 6:30 pm

selamu aleyküm kardeşler
istihare var tabiki dinimizde bir işte kararsız kaldınızmı
tertemiz abdestinizi alır kimseyle konuşmaz iki rekat
namaz kılar Allahtan rica eder yalvarıısınız inşallah o gece gördüğünüz rüya salih rüya olur tabi daha önce dua etmeli diye bilyom detaylı bakmak lazım yapmak ta fayda var inşallah.. yoksa ömür boyu cekeceginiz var diye düşünyom
çünkü bende bunlardan biriiyim hadi hayılrsı --
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 6:38 pm

ALLAH (C.C.) sendende razı olsun divane kardeş öğreneceğimiz cok sey var gercektende
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer: dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 6:41 pm

BU ARADA İSTİHARE KONUSYLA ALAKALI GENİŞ BİLGİ AŞAĞİDAKİ LİNKTE VAR ....

http://ilahiask.forumzen.com/namaz-f31/ystihare-namazy-t4620.htm#40605

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 6:43 pm

sağol abi

ALLAH (C.C.) razı olsun
^éLcin^
Admin
Admin

Yaşadığın yer: İstanbuL.....:::aslen SİVASSSSS
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: minikkk faremmm :):):)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Ptsi Ara. 29, 2008 7:42 pm

ALLAH (C.C.) razı olsun bilgilerini paylaşan kerdeşlerimizden ama o bilgiyi ervanurla birlikte yazdık hiç demiyokii elçin de anlattııı diye kıskanç yaaa:)

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 7:48 am

istihareye bakmak sünnet inanmak farz diye biliyorum ben ama doğru muydu acaba
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Yaşadığın yer: İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı?: evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: ...

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 8:44 am

Herhangi bir işe başlarken, mesela evlenirken, ev alırken istihare yapmalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Mutluluk, istihare namazı kılmakla gerçekleşir.) [Hâkim]

(İstiharede bulunmak ve kadere rıza göstermek kişinin mutlu olacağına, bunun aksi ise, kişinin mutsuz olacağına alamettir.) [Tirmizi]

kardeşlerimiz zaten yazmışlar istiharenin nasıl olması gerektiğini....

benim söylemek istediğim sonrasıyla ilgili.tamam siyah ve kırmızı renk görülürse şer,beyaz ve yeşil hayra alamettir lakin,görülen rüyada çok önemlidir.istihare yorumlamakta her babayiğidin harcı değil...

O yüzden de yatılan istiharede görülen rüyayı kendimiz yada komşumuza değilde,bi hocaya tabir ettirmek en mantıklısıdır.

bazen istihareye defalarca yatabilir fakat bişey göremeyebilrsiniz.Bu durumda bildiğim kadarıyla başkası sizin yerinize yatabiliyor.Fakat istihareye yatıracak kişiyide iyi seçmelisiniz.beş vakit namazında olan,takvalı bir mümin olmasına özen gösterin...

gelelim sultanım kardeşin sorusuna tam bir bilgim olmamakla birlikte bana doğru geliyor.neden diyeceksiniz?Çünki bizim asli vazife ve görevimiz sadece KUR'AN-ı Mübine inanmak değil aynı zamanda RESULULLAH (S.A.V) 'ın hadislerini,tavsiyelerini ve öğütlerinide dikkate almak mecburiyetimiz vardır...

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V)'de zaten yaşayış itibariyle Kur'andı.O halde eğer sağlam bir sünnet olarak yapmamızı tavsiye etmişse,RESULULLAH (S.A.V)'ın tavsiyesine elbette inanmak zorundayız.yaptığımız zamanda zaten sünneti ihya etmiş oluyoruz Vesselam...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 8:51 am

istihare Efendimiz s.a.v.'in sünnetidir
insan herhangi bir işin hayırlı olup olmadığıyla ilgili
önce abdest tazeler
ve sonra iki rekat namaz kılar birinci rekatta Fatiha ve Kafirun suresi
ikinci rekatta Fatiha ve İhlas suresi okunur

ve istihare duası okunur sonra kimseyle dünyalık konuşmadan yüzü kıbleye gelecek şekilde sağ tarafa yatılır sağ el sağ yanağa koyulur sünnet üzere yatış şekli budur

bu bir nevi işin Mevla'ya danışmaktır Rabbimiz rüya yoluyla hayırlı olup olmadığını bildirir
ilk gün görülmezse 7 gün peş peşe yatılır

ve görülen rüyada yeşil ve beyaz hayra , siyah ve kırmızı hayırsız olduğuna işarettir
veya rüya yorumlayan ehil bir hocadan rüyanın tabiri sorulabilir
veya rüya tabiri kitabından bakılabilir
^éLcin^
Admin
Admin

ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 8:54 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:
Herhangi bir işe başlarken, mesela evlenirken, ev alırken istihare yapmalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Mutluluk, istihare namazı kılmakla gerçekleşir.) [Hâkim]

(İstiharede bulunmak ve kadere rıza göstermek kişinin mutlu olacağına, bunun aksi ise, kişinin mutsuz olacağına alamettir.) [Tirmizi]

kardeşlerimiz zaten yazmışlar istiharenin nasıl olması gerektiğini....

benim söylemek istediğim sonrasıyla ilgili.tamam siyah ve kırmızı renk görülürse şer,beyaz ve yeşil hayra alamettir lakin,görülen rüyada çok önemlidir.istihare yorumlamakta her babayiğidin harcı değil...

O yüzden de yatılan istiharede görülen rüyayı kendimiz yada komşumuza değilde,bi hocaya tabir ettirmek en mantıklısıdır.

bazen istihareye defalarca yatabilir fakat bişey göremeyebilrsiniz.Bu durumda bildiğim kadarıyla başkası sizin yerinize yatabiliyor.Fakat istihareye yatıracak kişiyide iyi seçmelisiniz.beş vakit namazında olan,takvalı bir mümin olmasına özen gösterin...

gelelim sultanım kardeşin sorusuna tam bir bilgim olmamakla birlikte bana doğru geliyor.neden diyeceksiniz?Çünki bizim asli vazife ve görevimiz sadece KUR'AN-ı Mübine inanmak değil aynı zamanda RESULULLAH (S.A.V) 'ın hadislerini,tavsiyelerini ve öğütlerinide dikkate almak mecburiyetimiz vardır...

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V)'de zaten yaşayış itibariyle Kur'andı.O halde eğer sağlam bir sünnet olarak yapmamızı tavsiye etmişse,RESULULLAH (S.A.V)'ın tavsiyesine elbette inanmak zorundayız.yaptığımız zamanda zaten sünneti ihya etmiş oluyoruz Vesselam...

ALLAH (C.C.) razı olsun ama benim aklıma bişey takıldı şimdi...
Fakat istihareye yatıracak kişiyide iyi seçmelisiniz.beş vakit namazında olan,takvalı bir mümin olmasına özen gösterin...

Demişsin ya canım eğer istihareye yatılacak olan kişi namaz kılmıyorsa mı göremeyiz? benim bildiğim ve gördüğüm istihareye 1 kere yatılır ama 7 gece yatanda war ama 1 kere istihare namazı kıldığnda görülmüyorsa tekrar mı kılmamız gerekir?

*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 9:03 am

Amin ecmain olsun canım...

tabiki kardeşim sadece bir kere yatılmaz istihareye birşey görene kadar devam edilmelidir.

7 gün üst üste yatılabilir istihareye...ve her defasında aynı şeyleri uygulayacaksın.temiz bir abdest...namazını kılacaksın,duasını okuyacaksın.kimseyle konuşmadan sağ tarafına kıbleye doğru yatacaksın.ellerini sağ yanağının altına koyacaksın...

mesela ben yatıyorum ama gördüğümü hatırlamıyorum diyelim ya da defalarca yattım ama bişey göremediğim için başka bir kişinin yatmasını uygun görebilirim demek istiyorum...işte o senin için yatmasını istediğin kişinin 5 vakit namazını kılıyor olması ve takvalı olması bence mühimdir diyorum...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 9:04 am

ALLAH (C.C.) razı olsun bilgilenmiş olduk
bazıları istihareye yatıyor mesela evlenmeyi düşündüğü bir kişi var evlenecekmiyim diye yatıcam diyor bu da çok sakıncalı bir düşünce
sadece hayırlı mı hayırsız mı o niyetle yatmalıdır değil mi
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 9:04 am

maşallah herkes açıklamış ALLAH (C.C.) razı olsun divane geldiğinde okusun inş. --
^éLcin^
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 9:06 am

LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:

tabiki kardeşim sadece bir kere yatılmaz istihareye birşey görene kadar devam edilmelidir.

7 gün üst üste yatılabilir istihareye...ve her defasında aynı şeyleri uygulayacaksın.temiz bir abdest...namazını kılacaksın,duasını okuyacaksın.kimseyle konuşmadan sağ tarafına kıbleye doğru yatacaksın.ellerini sağ yanağının altına koyacaksın...

diyorum...

ALLAH (C.C.) razı olsun ...çok güzel açıkladın mesela ben yatıyorum ama gördüğümü hatırlamıyorum diyelim ya da defalarca yattım ama bişey göremediğim için başka bir kişinin yatmasını uygun görebilirim demek istiyorum...işte o senin için yatmasını istediğin kişinin 5 vakit namazını kılıyor olması ve takvalı olması bence mühimdir burayı anlamamıştım.. çok saol canım benim

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 10:48 am

elçin_N demiş ki:
LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:

diyorum...

ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun ...çok güzel açıkladın mesela ben yatıyorum ama gördüğümü hatırlamıyorum diyelim ya da defalarca yattım ama bişey göremediğim için başka bir kişinin yatmasını uygun görebilirim demek istiyorum...işte o senin için yatmasını istediğin kişinin 5 vakit namazını kılıyor olması ve takvalı olması bence mühimdir burayı anlamamıştım.. çok saol canım benim
en güzeli kişinin kendisinin yatmasıdır baş ucunuza bir kalem ve bir kağıt koyarsanız hemen uyanur uyanmaz unutmadan yazarsınız gördüğünüz rüyayı
kişi kendisi yattığı gibi başka birini de yatırabilir bu kinini namaz ehli takva olması daha güzel olur

ayrıca sünnete üzere yatağa yatma şöyle oluyor:

Efendimiz s.a.v. abdestli yatardı
abdesti olsa bile yatacağı zaman abdestini tazeler yatağının yanında iki rekat kabir nur namazı kılardı (bu namaz oturarak kılınır)
sonra sağ tarafına yatar sağ elini yanağının altına koyar
yüzü kıbleye doğru dönük olur
dizlerini hafif büker karnına doğru biraz çeker
sol elini ise kalça kısmının üzerine koyardı
yatmadan evvel bir Fatiha , 3 ilhlas okur kendine mesh eder vucudunun her yerine sürerdi
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 11:11 am

sağolun ALLAH (C.C.) razı olsun
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 11:19 am

aciz_gül demiş ki:
sağolun ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 1:21 pm

elçin_N demiş ki:
LİVÂÜ'L-HAMD demiş ki:

diyorum...

ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun ...çok güzel açıkladın mesela ben yatıyorum ama gördüğümü hatırlamıyorum diyelim ya da defalarca yattım ama bişey göremediğim için başka bir kişinin yatmasını uygun görebilirim demek istiyorum...işte o senin için yatmasını istediğin kişinin 5 vakit namazını kılıyor olması ve takvalı olması bence mühimdir burayı anlamamıştım.. çok saol canım benim

sende saol bitanem dd

*LİLLÂHİ-L HAMD*
^^DivanE^^
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer:

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 4:13 pm

Hepinizden ALLAH (C.C.) razı olsun -- anladım istiare olayını ama bir sorun var ben yapamıyorum anladığıma göre .çünkü Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok .Ben 5 vakit namazımı tam olarak adabı ile kılan birisi değilim.Dersler sanki beni kurtaracakmış gibi derste oluyorum namaz vakitleri .sonrada biriken namazlarımı kılmak zoruma gidiyor..şeytana uyup kılmadığım zamanlar olabiliyor.İnşAllah bir düzene girip adam gibi namazın hakkını veririm bende bir gün aglama
^éLcin^
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 5:25 pm

^^DivanE^^ demiş ki:
Hepinizden ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun -- anladım istiare olayını ama bir sorun var ben yapamıyorum anladığıma göre .çünkü Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok .Ben 5 vakit namazımı tam olarak adabı ile kılan birisi değilim.Dersler sanki beni kurtaracakmış gibi derste oluyorum namaz vakitleri .sonrada biriken namazlarımı kılmak zoruma gidiyor..şeytana uyup kılmadığım zamanlar olabiliyor.İnşAllah bir düzene girip adam gibi namazın hakkını veririm bende bir gün aglama

üzüldüm senin açından... Rolling Eyes bnde okuyorum ama akşam eve gelince kazasını kılıyorum sende kılmaya çalış hemşerim...neyse sen başka birisine kıldır ozman ama kendin kılsan daha iyi olurdu açıkcası...Sad

aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 5:29 pm

ama söyleme
başkalarını şahit tutma kardeş
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 5:59 pm

^^DivanE^^ demiş ki:
Hepinizden ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun -- anladım istiare olayını ama bir sorun var ben yapamıyorum anladığıma göre .çünkü Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok .Ben 5 vakit namazımı tam olarak adabı ile kılan birisi değilim.Dersler sanki beni kurtaracakmış gibi derste oluyorum namaz vakitleri .sonrada biriken namazlarımı kılmak zoruma gidiyor..şeytana uyup kılmadığım zamanlar olabiliyor.İnşAllah bir düzene girip adam gibi namazın hakkını veririm bende bir gün aglama

ALLAH (C.C.) seninde benimde yardmcm olsun kardesm
^éLcin^
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Salı Ara. 30, 2008 6:07 pm

k_ervanur demiş ki:
^^DivanE^^ demiş ki:
Hepinizden ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun -- anladım istiare olayını ama bir sorun var ben yapamıyorum anladığıma göre .çünkü Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok .Ben 5 vakit namazımı tam olarak adabı ile kılan birisi değilim.Dersler sanki beni kurtaracakmış gibi derste oluyorum namaz vakitleri .sonrada biriken namazlarımı kılmak zoruma gidiyor..şeytana uyup kılmadığım zamanlar olabiliyor.İnşAllah bir düzene girip adam gibi namazın hakkını veririm bende bir gün aglama

ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) seninde benimde yardmcm olsun kardesm

AMİN TATLIMMMMM CÜMLEMİZİN İNŞALLAH :)

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Çarş. Ara. 31, 2008 8:50 am

arkadaşlar bu hadisi şerifi söylemek zorundayım

Efendimiz s.a.v.
"bir vakit namazı mazeretsiz kazaya bırakan 80 sene cehennem azabı görür"

namazın mazereti olmaz, namazın mazerete uyumak, bayılmak,komaya girmek tir

Rabbim sizlere güç,imkan ve o azmi o gayreti versin
nasıl kılacaz demeyin burada bizim şirkette güvenlik görevlisi olan bir aradaşım var
onunla namaza başlaması konusunda konuştum abi nasıl kılayım kulağımda her an telsiz anons geliyor dedi
bende ona anlattım
sabah evden çıkarken sabah namazını kılabileceğini, öğle paydosunda öğle nemazını kılabileceğini
ikindi de ise çay molasında başka bir arkadaşıyla anlaşıp onunla değişmeli molaya çıkıp ikindi namazını kılabileceğini
akşam namazında zaten paydos saatine denk gelip
yatısıy da hiç bir engeli olmadan kılabileceğini anlattım

haklısın biz kendi kendimize mazaret çıkarıyormuşuz dedi şimdi çok şükür namazlarını kılıyor

iş yerinden izin vermezler, temiz bir yer yok diyenler içinde mutlaka her iş yerinde bir kıyı köşe de bir soyunma odası,depo,kalörifer dairesi vs.. gibi yerler bulunur
namaz için izin almanıza gerek yok mola haklarınızı namazlarda kullanabilirsiniz
bunun için bir koli karotunu kesip seccade yapmanız yeterlidir

selametle
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Çarş. Ara. 31, 2008 8:53 am

sağol abi

:ALLAH (C.C.): razı olsunn
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Çarş. Ara. 31, 2008 8:59 am

^^DivanE^^ demiş ki:

inşallah hemşom:--:
zeydbinharise
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer: bursa
ilahiaşkla nasıl tanıştınız?: msn me meil gelmiş

MesajKonu: Geri: İstiare ile evlilik yapılır mı?   Çarş. Ara. 31, 2008 10:50 am

Hepinizden ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı