iLahi-Aşk MekaNı


 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
seyfofen
Onursal Üye
Onursal Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 11829
Yaş : 114
Yaşadığın yer : bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdaki ler değildir !!!
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşeyiyle süperrr
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşom sağolsun :@
Kayıt tarihi : 19/03/07

MesajKonu: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 2:53 am

Saadet Partisi'nin düzenlediği ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'', Çağlayan Meydanı'nda yapılıyor. Yüzbinlerce kişi alanı doldurdu, hatta lana sığmadı Mitingde İsrail vahşetine büyük öfke vardı.Saadet Partisince Filistin ile dayanışma ve İsrail'i protesto amacıyla Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen miting başladı. Polisin kurduğu 6 ayrı arama noktasından geçirilen eylemciler daha sonra alana alındı. Mitinge İstanbul dışından da katılımın olduğu gözlendi.
Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek mitinge, 150'den fazla sivil toplum örgütü destek veriyor. Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar Çağlayan Meydanı'na akın etti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı niting saat 12.00'den itibaren başladı. Protesto gösterisinde konuşmalar devam ediyor.
Havanın soğuk olmasına rağmen yüzbinlerce kişi meydanı doldurdu. Meydanda boş yer kalmazken, alana giremeyenlerin de bulunduğu belirtiliyor. Meydanda İsrail'e büyük öfke var. Pankartlarla bu öfke dile getirilirken yer yer İsrail bayraklarının ateşe verildiği görülüyor. Filistin ve Türk bayrakları yan yana dalgalanırken yüz binler yaşanan insan katliamına tepkilerini dile getiriyor.
Filistin ile dayanışma ve İsrail'i protesto içerikli pankartlar taşıyan katılımcılar, yine aynı yönde sloganlar attı.
Mitingi görüntüleyen ''jimmy jib'' adlı hareketli kameranın düşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
İsrail bayrağı olan bir kuklanın yakıldığı mitingi, ulusal ve uluslararası basın kuruluşlarından çok sayıda gazeteci izliyor.
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Çağlayan'da organize edilen mitinge çok sayıda sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıflar da destek veriyor.
Mitinge katılım oldukça yüksek. Saadet Partisi tarafından organize edilen mitinge Türkiye'nin dört bir yanından katılım gerçekleşti. Mitige katılan kalabalık, ellerinden Türk ve Filistin bayrakları ve İsrail'e lanet okuyan pankartlar taşıdı.
İsrail Gazze'den defol pankartları taşınıyor. Akın akın meydana insanlar geliyor. Şiddetli yağmura rağmen kalabalık artıyor. Kadınlar ve çocuklar da yine büyük ilgi gösteriyor.
Konuşmalar başladı. İlk konuşmayı Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu yaptı.
AYAĞA KALK EY İNSANLIK, YA SESSİZ KALACAĞIZ YA DA BUGÜN HAREKETE GEÇECEĞİZ
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şöyle konuştu: "İsraili yönetin eli kanlı katiller var. İsrail Büyükelçisi istenmeyen adam ilan edilmeli. İsrail'i yöneten eli kanlı katiller yargılanmalı. Bunun için dün suç duyurusunda bulunduk. İsrail malları boykot edilmelidir. Onlar sanıyor ki biz sussak mesele kalmayacak halbu ki biz sussak tarih susmayacak. Onlar sanıyor ki bizden kurtulacaklar. Bir Muhammed ölür, bin Muhammed doğar. Diren Filistin, diren şerefin için, diren Hazreti Hüseyin için diren. Çağlayan bu gerçeği haykırıyor. Artık susmayacağız, bu gün Filistinlilere destek vermek için geldiğimiz Çağlayan'a İsrail'in yokoluşunu kutlamaya geleceğiz inşallah. Filistinlilere sahip çıkmak insanlık görevidir. Okulları, hastaneleri yıkılan insanlara sahip çıkmak insanlık görevidir. Yapabilecek bir şey mutlaka vardır. Ayağa kalk ey insanlık, ya sessiz kalacağız ya da bugün kaherekete geçeceğiz."
Gündoğdu'nun konuşmasının ardından alanda toplanan yüzbinler 'Kahrolsun İsrail' sloganları attı. Zaman zaman Filistin davasını anlatan marşların çalındığı dikkat çekti.
Daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un adı anons edildi. Kurtulmuş kürsüye çıkarak kalabalığı selamladı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan da mitinge katılarak destek verdi.
Daha sonra yapılan konuşmalarda dünya Müslümanlarına çağrılar yapıldı.
İKİ YÜZLÜ DÜNYA NEREDE?
Hak-İş Başkanı Salim uslu, İsrail'in devlet terörünü bir yaşama biçimi olarak benimsediğini belirterek şunları söyledi:
"Bugün Türk askeri dün Kore'de, Bosna'da olduğu gibi Filistinlilerin yanında olmalı. Önce havadan, sonra denizden ve karadan Gazze'ye girdi. Burada uluslararası hukuk çiğneniyor. Burada şunu iyi görmek lazım. Filistin'e, Suriye'ye, Lübnana defalarca saldıran İsrail, Hizbullah'tan defalarca sopa yedi. Şimdi bu yenilgileri kabullenmeme psikolojisiyle travmatik bir vaka haline getirdi. Hırsını çocuklardan kadınlardan çıkartıyor. Uygar dünya iki yüzlü davranıyor. Ne yazık ki, Rusya Osetya'ya girdiğinde ayağa kalkan BM burada yok. Herkesin çok şey beklediği Obama'nın desteği de yok. Aslında bu coğrafyada Osmanlı gittikten sonra kan aktı, huzur kalmadı, şimdi küresel intifada zamanıdır. Vakit geçirmeden bu kanlı cinayetleri sona erdirmek için BM mutlaka İsrail'i çepe çevre sarmalı. Barış gücü askerlerinin büyük çoğunluğu İslam ülkelerinin askerlerinden oluşmalıdır."
Filistin bayrağı dışında bayrak sallanmaması uyarısı yapıltı. "Tertip heyetinin belirlediği bayraklardan başka bayrak dalgalandırmayalım" uyarısı yapıldı.
Yoğunluk nedeniyle İstanbul'a trafik felç oldu.
Uslu'nun konuşmasının ardından Filistin Temsilcisi Aram Bilal anons edildi. Aram Bilal, Kahrolsun İsrail diyerek alanda toplanan yüzbinleri selamladı.
FİLİSTİN TEMSİLCİSİ DE YÜZBİNLERE SESLENDİ
Aram Bilal, bütün Türkiyeli kardeşlerim diyerek alanda toplanan yüzbinleri selamladı ve şunları söyledi:
"Burada bugün bu kalabalığı gördükten sonra zaferin kesinlikle yakın olduğunu söylemek istiyorum.(Kalabalık tekbirlerle bu tcümleye karşılık verdi) Bugun itibariyle siyonist çetelerin Gazze'ye bomba attığı ikinci haftaya girdi. ABD ve Avrupa'nın en büyük silahlarını kullanıyorlar. Ama yine de mücahidlere güçleri yetmiyor. Onların gücü sadece camide namaz kılanlara, çocuklara ve kadınlara yetiyor. Türk kardeşlerim, birinci dünya savaşında Gazze'yi savunmak için Gazze'ye gelen Anadolu müslümanlırının Gazze'de bulunan şehitliğinden haberdar mısınız?"

"Burada Mehmetçik Gazze'ye çığlıklarınızı duyuyorum. Neden olmasın. Dün oradaydı bugün de olabilir, yarın da olabilir. Şu anda sizlere Gazze adına barış güvercinleri uçuracağız. Sizin selamlarınızı götürecek. Burada tarihi derslere girmek istemiyorum. Ama Türk gençliği iyi bilmeli ki, Küdüs'ün düşmesi İstanbul'dan başlamıştır. İstanbul düşmüş sonra Kudüs düşmüştür. Kurtuluş da buradan başlayacak inşallah. Filistin'in düşüşü Gazze'de başlamıştır. Haçlı ordusunun başkomutanı Gazze düştükten sonra Selahaddin'in kabrine giderek, "Biz bugün tekrar geldik" demiştir. Şimdi biz de 'Ey haçlılar biz bugün Gazze'ye geri döndük' diyoruz. "

FİLİSTİN'İN SEÇİLMİŞ HÜKÜMETİ HAMAS'TIR
"Tarihi iyi bilmek zorundayız. Filistin'deki en büyük direniş 1971 yılında Gazze'de başladı. Siyonist çetemer burunları sürtünerek geri çekilmek zorunda kalacaklar. Siyonist çeteler iki haftadan beri bölgeyi bombalıyor, dün karadan girmek istediler. Ama bilsinler ki mücahidler onları bekliyor. Hepiniz 24saat haberleri takip ediyorsunuz. Her şeye rağmen Gazze halkı teslim olmayacak. Halid Meşal, İsmail Haniye böyle diyor. Onlar diyorsa böyledir, ümmetin onurunu koruyacaklar inşallah. Buradan sizin aracılığınızla Filistin yönetimine sesleniyorum. İzzeddin Kassam tugaylarından tutukladıklarınızı serbest bırakın onlar da siyonistlere karşı mücadelede katkıda bulunsunlar. Buradan İslam ülkelerindeki hükümetlere sesleniyorum. Filistin'in seçilmiş hükümeti HAMAS'tır. Dünyanın her tarafında bütün halklar bugün HAMAS'ın yanındadır. Filistin halkı her şeye rağmen bunu göstermektedir ve gösterecektir. Sakın dualarınızdan vazgeçmeyin. Filistin halkının yanında olun. ALLAH (C.C.) hepinizden razı olsun. Özgür Kudüs'te buluşmak üzere."
Kalabalık, 'Kahrolsun İsrail', 'Filistin'e selam, direnişe devam' sloganları attı.
Kalabalık, Filistin'e selam, direnişe devam' sloganları attı.
YURT GENELİNDE ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNCE DÜZENLENEN GÖSTERİLERDE İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
DİYARBAKIR'DA İSRAİL'İ TEL'İN MİTİNGİ BAŞLADI

Diyarbakır'daki birçok sivil toplum kuruluşunun düzenlediği İsrail'i tel'in mitingi başladı.

Şehitlik Mahallesi'ndeki İstasyon Meydanı'nı dolduran binlerce kişi, İsrail'i protesto ediyor. Polisler meydanın 4 girişinde oluşturduğu güvenlik noktasında vatandaşları üst aramasından geçirip alana alıyor.
Protestonun yapıldığı meydanda İsrail'in büyük bir bayrağı yere serildi. Halk tepkisini bayrağın üzerine basarak dile getiriyor.
KAYSERİ'DE 3 SENDİKA, ÜYELERİNİN BAĞIŞLADIĞI 1 POŞET KANI, ''MÜSLÜMAN KANI DÖKMEMESİ'' İÇİN İSRAİL'İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE GÖNDERDİ
Kayseri'de 3 sendika, üyelerinin bağışladığı 1 poşet kanı, ''Müslüman kanı dökmemesi'' için İsrail'e ulaştırılmak üzere bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine gönderdi.
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ünal Polat, Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanı Fikret Özcan ile bazı sendika üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'ndaki PTT binası önünde basın açıklaması yaparak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
Öztürk, burada, karton kutudan çıkardığı, içinde sendika üyelerince bağışlanan kan bulunan poşetleri göstererek, ''İsrail, Müslüman kanı akıtmaya bir türlü doymuyor. Bu tutumundan vazgeçmesi için üyelerimizin bağışladığı kanları İsrail'e gönderiyoruz. Umarım İsrail bu kanlarla tatmin olur da Filistinli Müslümanların kanını akıtmaktan vazgeçer. İsrail'e, 1 yıl içinde 365 gün boyunca günde 1 poşet kan göndereceğiz'' dedi.
Öztürk ve diğer sendika yetkilileri, koliye koydukları bir poşet kanı, İsrail'e ulaştırılmak üzere bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine gönderilmesi için PTT yetkilisine teslim etti.
ESKİŞEHİR'DE YAŞAYAN BİR İNŞAAT İŞÇİSİ SALDIRILARI PROTESTO ETMEK İÇİN İSTANBUL'A YÜRÜYÜŞ BAŞLATTI
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar, yurt genelinde çeşitli sivil toplum örgütlerinin düzenlediği gösterilerde protesto edildi.
Eskişehir'de, İsrail'in Gazze'de başlattığı saldırıları protesto etmek için iki gün önce İstanbul'a yürüyüş başlatan inşaat işçisi Rıza Demiralay, Adapazarı'na ulaştı.
Yaya olarak Bilecik'in Bozüyük ilçesine kadar gelen Demiralay, yol çalışmaları nedeniyle Bilecik-Adapazarı arasını otomobille katetti. Yürüyüşüne Adapazarı'ndan devam eden Demiralay, gazetecilere yaptığı açıklamada, yürüyüşünün emperyalizme karşı bir onur yürüyüşü olduğunu ifade etti.
Amacının İsrail'i protesto etmek olduğunu aktaran Demiralay, şunları kaydetti:
''Yürüyüşümüzü Eskişehir'den başlattık, İstanbul Taksim'de bitecek. İnsanlık onurunu kurtarma, bu gözyaşlarının son bulması adına bu yürüyüşü başlattım. Bunu sadece Filistin'de değil Irak'ta da gördük, Somali ve Afganistan'da da gördük. Daha başka yerlerde de çıkacak. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, değil savaşı durdurma, kınamaktan aciz. Müslüman alemi birlik beraberlik içinde olmalı.''
-ŞANLIURFA-
Şanlıurfa'da öğle namazı sonrası tarihi Balıklıgöl'de toplanan bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.
Bazı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle öğle namazının ardından Balıklıgöl'deki Hz. İbrahim'in doğduğu rivayet edilen Dergah bölgesinde toplanan vatandaşlar, üzerinde ''Çocuk katili İsrail'', ''Hepimiz Filistinliyiz'' yazılı dövizlerle tekbir getirerek İsrail ve ABD aleyhine bir süre slogan attı.
Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin konuşma yapmasının ardından gruptakiler, Filistinliler için birlikte dua etti.
Bu arada gruptakilerden bazılarının Filistinlilerin kullandığı ''Kassam roketlerinin'' maketlerini taşıdığı görüldü. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eyleme katılanlar, daha sonra dağıldı.
-IĞDIR-
Iğdır Baro Başkanı Mustafa Buluş, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınadıklarını bildirdi.
Buluş, yaptığı yazılı yazılı açıklamada, İsrail'in saldırısını haklı kılacak hiçbir nedenin bulunmadığını ifade etti.
Filistin'deki saldırılarda 500'e yakın sivilin hayatını kaybettiğine dikkati çeken Buluş, şunları kaydetti:
''İsrail ordusunca hem havadan hem karadan füzelerle yapılan saldırıda vurulan hedeflerin önemli bir kısmı sivil halkın yerleşim alanlarıdır. Nitekim ölenlerin önemli bir kısmının sivil halk olması da bu gerçeği apaçık ortaya koymaktadır. Teknolojik silahların kullanılarak sivil halkın hedef seçilmesi tam bir vahşettir. ABD başta olmak üzere BM, AB ülkeleri ve Arap dünyasının önemli bir kısmı bu vahşete sessiz kalmakta ve hatta sebep olarak Filistin'deki bazı grupları göstermektedir. Bu vahşet en temel insan haklarından yaşam hakkının ihlali olup, bu ihlal karşısında dünyanın sessiz kalması, bu ihlale ve zulme ortak olması demektir.''
-RİZE-
Rize'de bir grup esnaf, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etti.
Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne gelen ve ''Çocuklar ölmesin, çocuklar bizim'', ''Camiye uzanan eller kırılsın'' yazılı dövizler taşıyan yaklaşık grup, tekbir getirip ''Kahrolsun İsrail'', ''Gazze İsrail'e mezar olacak'' sloganları attı.
Burada grup adına konuşma yapan Rizeli iş adamı Cengiz Şafak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına, dünyanın sessiz kalışını protesto ettiklerini söyledi.
Şafak, İsrail'e karşı Müslümanları birlik olmaya çağırarak, Avrupa ülkelerini saldırı karşısında basiretsiz kalmakla suçladı.
Açıklamanın ardından slogan atan grup, İsrail bayrağını yaktı. Gruptakiler daha sonra dağıldı.

MİTİNG DOLAYISIYLA, İSTANBUL'DA BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI
Saadet Partisince, İstanbul'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için düzenlenecek miting dolayısıyla, bugün bazı yollar trafiğe kapatıldı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilecek açık hava toplantısı dolayısıyla, saat 10.00'dan itibaren bazı yollar trafiğe kapatıldı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
seyfofen
Onursal Üye
Onursal Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 11829
Yaş : 114
Yaşadığın yer : bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdaki ler değildir !!!
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşeyiyle süperrr
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşom sağolsun :@
Kayıt tarihi : 19/03/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 2:54 am

Kapatılan yollar şöyle:
''Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr.Cemil Bengü, İzzet Paşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak caddeleri ile Feriköy Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun, Fırın Arkası, 1. Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan Top Sahası Yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Avcılar, Yeniyol ve İdil sokakları.
Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarı'ndan Çağlayan istikametine katılım, D-100'den Çağlayan katılımı, D-100'den Kasımpaşa katılımı, Vatan Caddesi Çağlayan çıkışı, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidiş Kuştepe Işıklar mevkisi, Şişli'den Çağlayan'a gidiş Hürriyet Tepe Işıklar, Kağıthane Caddesi'nden Çağlayan'a çıkış, Okmeydanı Kavşağı'ndan Darülaceze Caddesine çıkış, TEM Otoyolu'ndan Darülaceze Caddesi'ne geliş, Piyalepaşa Darülaceze gelişi, Perpa Darülaceze gelişi, Gürsel Mahallesi gelişi, Halide Edip Caddesi Şişli gelişi, Şişli'den Çağlayan'a geliş.''
-ALTERNATİF GÜZERGAHLAR-
Kapanan yollar sebebiyle sürücülerin kullanacakları alternatif güzergahlar ise şöyle:
''Kasımpaşa'dan-Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı ve Kağıthane yönünü, Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecekler Haliç Hasköy İstikametini, D-100'den Çağlayan ve Piyalepaşa Bulvarı'na gidecekler Okmeydanı ve Mecidiyeköy-Balmumcu istikametini, Kağıthane'den-Çağlayan'a gidecekler Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe yönünü, Vatan Caddesi'nden-Çağlayan'a gidecekler, Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy yönünü, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu veya Şişli yönünü, Şişli'den-Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu'ndan Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu yönünü, Okmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 Karayolu istikametini, TEM Otoyolu ve Okmeydanı'ndan Şişli'ye gidecekler de Haliç veya Mecidiyeköy yönünü kullanabilecek.
GECE YARISI İSRAİL'E ÖFKE SELİ
İSTANBUL'DAKİ PROTESTO
İsrail'in Gazze'ye yönelik hava ve kara saldırıları, İstanbul'da bir araya gelen bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.
Saadet Partisi, Alperen Ocakları ile İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ve bazı sivil toplum kuruluşlarına üye kişiler, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Levent'teki yerleşkenin yakınındaki Büyükdere Caddesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ayrımında toplandı.
Trafiği kısmen aksatarak İsrail aleyhinde sloganlar atan grup, ''Filistin'deki Müslümanlar'ın kurtuluşu'' için dua etti.
Büyükdere Caddesi'nden İsrail Başkonsolosluğu'na yürümek isteyen grup, panzerlerin de desteğinde çevrede yoğun önlemler alan güvenlik kuvvetlerince durduruldu. Kısa süreli yaşanan arbede sırasında polis bariyerini aşarak başkonsolosluk önüne gelen bazı eylemciler, burada da önlem alan polislerce engellenerek, yerleşke dışına çıkartıldı.
Bu sırada polisten aldığı izinle bir otomobilin üzerine çıkan bir kişi, gruba ''sakin olmaları'' çağrısında bulundu. Bunun üzerine Büyükdere Caddesinde yeniden bir araya gelen grup, toplu şekilde yapılan duanın ardından yaklaşık 4 saat süren protesto gösterisini bitirdi.
Öte yandan, başkonsolosluğun bulunduğu sokağın girişindeki bir şirkete ait plazanın önündeki şirket flamaları göstericiler tarafından direklerden indirilerek, yerine 2 adet Filistin bayrağı asıldı.
-İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARI ANKARA'DA PROTESTO EDİLDİ
İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) üyeleri, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.
İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde saat 03.00 sıralarında toplanan grup, İsrail'i protesto eden sloganlar attı.
Saldırılarda ölenler için dua eden MAZLUMDER üyeleri, büyükelçiliğe kartopu attı.
MAZLUMDER Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, burada yaptığı açıklamada, Gazze'de yaşanan drama dünyanın sessiz kaldığını, bir süre önce başlayan harekatın ''soykırım harekatı'' olduğunu savundu.
Saldırıları, insanlığın vicdanına vurulmuş bir darbe olarak niteleyen Gergerlioğlu, Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisini geri çekmesini istedi.

HABER 7-habervaktim.com
http://www.haber7.com/haber/20090104/Yuz-binler-Gazze-icin-Caglayanda-video.php
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
seyfofen
Onursal Üye
Onursal Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 11829
Yaş : 114
Yaşadığın yer : bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdaki ler değildir !!!
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşeyiyle süperrr
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşom sağolsun :@
Kayıt tarihi : 19/03/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 3:23 am

bizde şimdi oradan geldik..mütiş bir kalabalık vardı.her yer insanlarla dolu..ve taa uzak yerlere kadar otobüsler park yapmışlar..ve gördümki ta uzak illerden bile gelenler var..İNŞALLAH RABBİM BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARININ DUALARINI KABUL EDER VE O ZALİM KÖPEKLERİ PER PERİŞAN EDER... keskiya
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
^éLcin^
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 4342
Yaş : 28
Yaşadığın yer : İstanbuL.....:::aslen SİVASSSSS
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : minikkk faremmm :):):)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))
Kayıt tarihi : 24/11/08

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 4:09 am

offff yaa ben gidemedim çok üzgünüm ALLAH (C.C.) şahidimki orda olmayı haykırmayı lanet olasıca israile sesimi duyurmayı çok isterdim inşALLAH bidahakine gidicem ALLAH (C.C.) razı olsun hemşo gidemdm ama oradaymşm gbi bi an hissettim.... uzgun

_________________
[b]
Susturun bütün DÜNYA seslerini kulağımda bir tek EZAN SESİ yankılansın ,RUHUM günde beş vakit İLAHİ HUZUR'a ulaşsın...
[/b]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
^éLcin^
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 4342
Yaş : 28
Yaşadığın yer : İstanbuL.....:::aslen SİVASSSSS
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : minikkk faremmm :):):)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))
Kayıt tarihi : 24/11/08

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 4:13 am

seyfofen demiş ki:
bizde şimdi oradan geldik..mütiş bir kalabalık vardı.her yer insanlarla dolu..ve taa uzak yerlere kadar otobüsler park yapmışlar..ve gördümki ta uzak illerden bile gelenler var..İNŞALLAH RABBİM BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARININ DUALARINI KABUL EDER VE O ZALİM KÖPEKLERİ PER PERİŞAN EDER... keskiya

keşke bnde orda olsaydım yaaa aglama aglama aglama

amin: AMİN inş. ALLAH (C.C.) (C.C.) korkusu yok o köpeklerde inş. perişan olrlar


uzgun

_________________
[b]
Susturun bütün DÜNYA seslerini kulağımda bir tek EZAN SESİ yankılansın ,RUHUM günde beş vakit İLAHİ HUZUR'a ulaşsın...
[/b]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
usame
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 5456
Yaş : 103
Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...
Kayıt tarihi : 18/08/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 4:31 am

seyfofen demiş ki:
bizde şimdi oradan geldik..mütiş bir kalabalık vardı.her yer insanlarla dolu..ve taa uzak yerlere kadar otobüsler park yapmışlar..ve gördümki ta uzak illerden bile gelenler var..İNŞALLAH RABBİM BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARININ DUALARINI KABUL EDER VE O ZALİM KÖPEKLERİ PER PERİŞAN EDER... keskiya

Amin ABi inşAllah , mahşer yeri gibiydi MaşAllah heryerden insanlar gelmiş , ümmet çağlayanda , ankarada , trabzonda ve ülkenin cvesair yerlerinde kıyama kalkmıştı Rabbim razı osun inşAllah

_________________

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!


....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
seyfofen
Onursal Üye
Onursal Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 11829
Yaş : 114
Yaşadığın yer : bir akşam üstü yanımız da kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdaki ler değildir !!!
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşeyiyle süperrr
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hemşom sağolsun :@
Kayıt tarihi : 19/03/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 7:35 am

amin..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 8:13 pm

seyfofen demiş ki:
bizde şimdi oradan geldik..mütiş bir kalabalık vardı.her yer insanlarla dolu..ve taa uzak yerlere kadar otobüsler park yapmışlar..ve gördümki ta uzak illerden bile gelenler var..İNŞALLAH RABBİM BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARININ DUALARINI KABUL EDER VE O ZALİM KÖPEKLERİ PER PERİŞAN EDER... keskiya
amin:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 7202
Yaş : 108
Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ...
Kayıt tarihi : 18/12/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Paz Ocak 04, 2009 8:16 pm
Herşey nasip kısmet...Çok istedim orda olabilmeyi kahrolsun abd ve israil diyebilmeyi ama nasip olmadı.fakat yüreğim kardeşlerimizin yanındaydı.lanetlenmiş israillilere dilimin döndüğünce sürekli bela okumayı ihmal etmedim...

YA RABBİ (C.C) yapılan duaların hürmetine,zulme uğramış mazlumların ahını yerde bırakma YA RABBİ (C.C)

Birgün gelecek güneş tüm müminler için doğacak,israil ve abdnin saltanatı yere batacak,hakimiyet ALLAH (C.C.) 'ın izniyle müslümanların olacak...


Zafer tüm müminlerin üzerine olsun...

_________________

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE
avatar

Mesaj Sayısı : 5776
Yaş : 29
Yaşadığın yer : istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : gogle da sözcük ararken buldum
Kayıt tarihi : 03/05/08

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   C.tesi Ocak 10, 2009 1:56 am

elçin_N demiş ki:
offff yaa ben gidemedim çok üzgünüm ALLAH (C.C.) (C.C.) şahidimki orda olmayı haykırmayı lanet olasıca israile sesimi duyurmayı çok isterdim inşALLAH bidahakine gidicem ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun hemşo gidemdm ama oradaymşm gbi bi an hissettim.... uzgun


bende gidemedim ama ailenizden baya kişi gitti bizim burda 10 otobüs kalktı
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
usame
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 5456
Yaş : 103
Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...
Kayıt tarihi : 18/08/07

MesajKonu: Geri: Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video   Ptsi Ocak 12, 2009 1:49 pm

bu haftada ankarada çok buyuk bir miting düzenleniyor , bunlara gidelim inşAllah mümkün mertebe , çunkü bunlar sahidem moral oluyo el cezire televizyonu bunu canlı olarak yayınlıyor tüüm islam alemide yahudiye karşi bu kini , bu ofkeyi goruyor , yahudiler sanmasın dünyada sadece onlar var 2 milyar islam alemi var ama bi kıyama kalkamadı , yonetimdeki masonların yuzunden , halid meşal roportajinda ole soluyor , en buyuk desteği hem maddi hemde manevi olarak türkiyedeki kardeslerimizdn gorduk ,her aksamda israil konsolosluğu onunde eylem var uyumasın ole rahat o kafirlerde içerde , zate korkudan siğnaklara iniyolardır ya....

_________________

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!


....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Yüz binler Gazze için Çağlayan'da video
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Belden aşağı Fıkralar
» sakinn ha sakinn 359 ile baslayan numarayi aramayinnnnn
» Sıfırdan Koxp Yapmak İsteyenler
» Kendimi bunun için mi yorucam ben...
» Türk Olarak Doğdum,Türk Olarak Ölürüm

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
iLahi-Aşk MekaNı :: ﷲ ×÷·.·´¯`·)»GörseL«(·´¯`·.·÷× ﷲ :: Filistin Özel Köşesi-
Buraya geçin: