iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Gazze'li annenin acı dileği

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Gazze'li annenin acı dileği   C.tesi Ocak 10, 2009 12:50 pm

Her füzede 'bu sefer hedef benim' diye düşünmek, normal bir hayatın rüyasını bile görmemek... Ve en acısı da o dilek... Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlilerin çoğu, İsrail devletinin kuruluşu sırasında evinden olan mülteciler. İçlerinden biri, bir anne, BM Mülteciler Yardım Örgütü’ne içlerinde bulundukları durumu çok iyi anlatan bir mektup yazdı. Mektup BM’nin sitesinde yayınlandı. Annenin tek dileği "ailesiyle beraber ölmek..."

BM, internet sitesinde yayınladığı mektuba “Anlamsız bir hayattan anlamsız bir ölüme” başlığını koymuş.

Mektupta yer alan ifadeler şöyle:

ÇOCUKLARIM SORMAKTAN VAZGEÇTİ

“Yarının daha iyi olacağına ve yarın daha güvende olacaklarına dair çocuklarıma hiçbir güvence veremiyorum. Onlar da zaten tüm bunların ne zaman biteceğini, normal hayatlarına ne zaman dönebileceklerini sormaktan vazgeçtiler.

İŞTE BU SEFER HEDEF BENİM KORKUSU

Ne ben ne de çocuklarım İsrail savaş makinelerinin hiç dinmeyen bombalama seslerine tahammül edemiyoruz. Tam vurmadan önce, füzelerin çıkarttığı ıslık seslerinin ne kadar korkutucu olduğunu tahmin edemezsiniz. Her saldırıda, ‘İşte bu sefer hedef benim’ diye düşünüyorsunuz ve bombalar isabet etmeden önce saniyeleri sayıyorsunuz.

ÇOCUK, YAŞLI, DOĞMAMIŞ BEBEK AYRIMI YOK

Savaş gerçekten de çok zalim ve biz, Filistinli mülteciler, savaşın zulümüne defalarca tanık olduk. Ama bu seferki savaş hepsinden daha zalim. Merhamet diye bir şey kalmamış; çocuk, yaşlı bir adam ya da anne karnında doğmamış bir bebek arasında fark gözetilmiyor. İsrail’e göre hepsi suçlu ve hepsi ölmeyi hak ediyor.

TEK DİLEĞİMİZ AİLECEK BİRLİKTE ÖLMEK

Bitmesini ümit etmeyi bıraktım. Hayat sadece bizim için değil, çocuklarımız için de anlamını yitirdi. Ölüler listesine, bir sayı, sadece bir sayı olarak eklenmeyi beklemekten başka bir şey yapamıyoruz.

Tek dileğimizse ailecek, bir arada ölmek... Böylelikle hiçbirimiz diğerini kaybetmenin acısını yaşamak zorunda kalmayız.”

Necva Şeyh
6 Ocak 2009
Nuseyrat Mülteci Kampı, Gazze Şeridi

internethaber

kelimeler bitiyo işte ne deyeceksin Rabbim yardım eylesin cümlesine

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
^éLcin^
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İstanbuL.....:::aslen SİVASSSSS
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : minikkk faremmm :):):)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))

MesajKonu: Geri: Gazze'li annenin acı dileği   C.tesi Ocak 10, 2009 10:22 pm

Ölüler listesine, bir sayı, sadece bir sayı olarak eklenmeyi beklemekten başka bir şey yapamıyoruz.

ALLAH (C.C.) IM YARABBİM BU NASIL BİŞEY YA çok zor bi acıdır ecellerini bekliyolar resmen ALLAH (C.C.) sabr versin...
ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN abi saolasın..

GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: Gazze'li annenin acı dileği   Paz Ocak 11, 2009 1:04 am

Rabbim Filistinimin yardimcisi olsun İNŞAALLAH annelerin bedduasi kabul olur ölen cocuklarin ahi yerde kalmaz İNŞAALLAH Oahlarda beddualarda bogulursunuz paramparca seklinde acilar icinde geberdiginizide Rabbim görmeyi nasip eder ve oyoldan gitmemiz icin bizede cihad etmeyi nasip eder İNŞAALLAH
ALLAH (C.C.) razi olsun abi

.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
^éLcin^
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İstanbuL.....:::aslen SİVASSSSS
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : minikkk faremmm :):):)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : şimdi kaynağımız aciz_gül... ilk olarak aciz gül den ervanur aldı ervanurdan bendeniz aldım ölee:)))

MesajKonu: Geri: Gazze'li annenin acı dileği   Paz Ocak 11, 2009 1:16 am

GöNüL demiş ki:
Rabbim Filistinimin yardimcisi olsun İNŞAALLAH annelerin bedduasi kabul olur ölen cocuklarin ahi yerde kalmaz İNŞAALLAH Oahlarda beddualarda bogulursunuz paramparca seklinde acilar icinde geberdiginizide Rabbim görmeyi nasip eder ve oyoldan gitmemiz icin bizede cihad etmeyi nasip eder İNŞAALLAH
ALLAH (C.C.) (C.C.) razi olsun abi

amin:

Gazze'li annenin acı dileği
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası