iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
oflukomando
Süper Aktif
Süper Aktif

Yaşadığın yer : ölmediğim yer
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : akilli uşaklar vede paççilar var o hoşuma gidii
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tevafuk diyelum

MesajKonu: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Mayıs 29, 2009 8:26 am

v.a.s işte size mustafa islam oğlunun sapık olduğunu söyleyen vede seyit olan mustafa islam oğlunun babası büyük alim ahmet islam oğlu unutmayınki birbabanın öz evladını sapık olarak nitelendirmesi çok zor ve güç birşeydir .Bunu ancak yüksek imana haiz olan şahıslar islam için yakınlık göz etmeksizin Video - "Hacı Ahmet İslamoğlu" | sevenload

yapabilir lütfen izleyin
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Mayıs 29, 2009 8:08 pm

ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun oflu komanda abi evet doğru
Mustafa İslamoğlunun babası Ahmet İslamoğlu hocadan ALLAH (C.C.) (C.C.) razı olsun ne güzel müslüman ne güzel bir imana sahip
oğlunun sapık olduğunu açıkça söylüyor

En son ((MUHAMMED)) tarafından Cuma Tem. 31, 2009 2:44 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:40 am

videoda abes bişey yokki
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:44 am

Ginger demiş ki:
videoda abes bişey yokki

oğlunun ehli sünnet dışı sapkın olduğunu söylüyor
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:46 am

linkte problem var o zaman kardesim , ole bişey geçmiyo
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Yaşadığın yer : Konya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : sıcak muhabbet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : Nasip:)

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:49 am

Abdullah ibn Mesud'la bir kadın bir konu hakkında tartışıyor.Kadın diyor ki ben iki kapak arasında (KUR'AN-ı Kerim'de) bunu görmedim.Abdullah ibn Mes'ud'un cevabı ise sen gerçekten okusaydın görürdün olmuştur.
İşte kardeşim eğer siz Mustafa İslamoğlu'nun kitaplarını gerçekten okusanız yada sohbetlerini gerçekten dinleseniz bu iddada bulunumazdınız.İllaki birileri ona sapık dedi diye sapık diye nitelendiremeyiz.Bu korkunç bir iftira olur ve bu da bir müslümana kesinlikle yakışmaz.Meyve veren ağaç taşlanır..Kim ne derse desin ben onun sapık bir insan olmadığını ve tam bir HAK aşığı olduğunu hissediyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:55 am

sapkın olduğuna sanırım terddut yok , fasık oldunu soleyen alimler var . bir koşe yazısında okumuştum babası ahmed islamoğlu hocaefendi aynen şu şekilde bir yazı yollamişti , HOCAM OKUYUCULARINIZA SOLEYİN MUSTAFAYA DUA ETSNLER RABBİM ONU ISLAH EYLESİN bunu diyen babası ,Rabbim hidayet nasibeylesin , kadere tartişmalı fazlalık diyen bir sapkındır , Her ümmetin bir mecusisi vardır benim ümmetimin mecusisi kaderi inkar edenklerdir diyoır efendimiz o bakımdan Kendimizi kollayalım o kişilerrden , Rabbim doğru yolsan ayırmasın inşAllah
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : kocaeli ama SİVAS lıyız o kadar :)
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmasa işim ne burda :)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tanıştık bir vesileyle işte...

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:55 am

((MUHAMMED)) demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun oflu komanda abi evet doğru
Mustafa İslamoğlunun babası Ahmet İslamoğlu hocadan ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun ne güzel müslüman ne güzel bir imana sahip
oğlunun sapık olduğunu açıkça söylüyor

babası mı diyo aaaa

e niye babasının yolundan gitmemiş acep
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:57 am

Sewda aşkına demiş ki:
Abdullah ibn Mesud'la bir kadın bir konu hakkında tartışıyor.Kadın diyor ki ben iki kapak arasında (KUR'AN-ı Kerim'de) bunu görmedim.Abdullah ibn Mes'ud'un cevabı ise sen gerçekten okusaydın görürdün olmuştur.
İşte kardeşim eğer siz Mustafa İslamoğlu'nun kitaplarını gerçekten okusanız yada sohbetlerini gerçekten dinleseniz bu iddada bulunumazdınız.İllaki birileri ona sapık dedi diye sapık diye nitelendiremeyiz.Bu korkunç bir iftira olur ve bu da bir müslümana kesinlikle yakışmaz.Meyve veren ağaç taşlanır..Kim ne derse desin ben onun sapık bir insan olmadığını ve tam bir HAK aşığı olduğunu hissediyorum.

recm ayetini, hırsızın kolunun kesilmesi ayetini inkar eden
yecüc'le mecücü inkar eden
kadınlar hayızlı kur'an okuyabilir camiye girebilir diyen
kader tartışmalı fazlalıktır diyen
çıplak ayağa mesh edilir diyen biri buyrun bu sapığın durumunu siz kendi ağzınızla söyleyin
sanırım kitaplarını dikkatli okumamışsınız!
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:59 am

Ya benim anlamadığım nokta babası sapık dedi diye nasıl sapık diye nitelendirilir bi insan? İslam iftirayı su-i zanı yasaklamıyor mu? Böyle birşeye cesaret edemeyiz.Ben onun sapık olduğunu düşünmüyorum.Kitaplarını da sohbetlerini de bağeniyorum.E bi ilahiyatçı olarak az buçuk sapık insanları tanırız yani...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 2:59 am

mahşer demiş ki:

babası mı diyo aaaa

e niye babasının yolundan gitmemiş acep

babası tarikat mensubu br alim bu zevat tarikatlarıda kabul etmeyen bir sapık , babasını kayseride ziyaret eden hocaefendiler anlatıyo babasının evinde bu kişinin 1 tek kitabı yok ve yine babası peşinden gidenleri felakete sürüklediğini soluyor Ahmed islamoğlu hocaefendide bildiğimiz kadarıyla Rahatsız dua edelim inşAllah rabbim şifalar versin
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:02 am

Sewda aşkına demiş ki:
Ya benim anlamadığım nokta babası sapık dedi diye nasıl sapık diye nitelendirilir bi insan? İslam iftirayı su-i zanı yasaklamıyor mu? Böyle birşeye cesaret edemeyiz.Ben onun sapık olduğunu düşünmüyorum.Kitaplarını da sohbetlerini de bağeniyorum.E bi ilahiyatçı olarak az buçuk sapık insanları tanırız yani...

:)) :)) zekeriya kırmızıda ilajiyatçı , ilahiyatçı olmak yetmiyo kardeim ilim ,ilim ,ilim.....
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:03 am

Sewda aşkına demiş ki:
kardeş birinde olmayan şeyleri söylemek iftiradır biz olmayan şeyleri söylemiyoruz şahsına da bir şey dediğimiz yok ama islamda olan şeyleri söylüyor dine bid'at sokuyor, ayeti hadisi inkar ediyor bunları da bir zahmet söyleyelim dimi
recm ayetini, hırsızın kolunun kesilmesi ayetini inkar eden
yecüc'le mecücü inkar eden

kadınlar hayızlı kur'an okuyabilir camiye girebilir diyen
kader tartışmalı fazlalıktır diyen
çıplak ayağa mesh edilir diyen biri buyrun bu sapığın durumunu siz kendi ağzınızla söyleyin
sanırım kitaplarını dikkatli okumamışsınız!

En son ((MUHAMMED)) tarafından Cuma Tem. 31, 2009 3:04 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:03 am

Bi kere KUR'AN'da recm ayeti yok, Hz Peygamberin uygulaması var bu bir..Kadınlar hayızlı iken Kura'a dokunabilir diyen Ahmed bin Hanbel var o zaman o da mı sapık?Artı KUR'AN'da buna dalalet eden bi ayet yok.Tefsirlere bakarsanız görürsünüz.Bu iki..Kader tartışmalı fazlalık derken kelamcıları eleştiriyor, konuşup tartışacak başka konu yok mu diye;kader işin içinden çıkılmaz bir konu diye..Bu da üç..
Okumamışsınız kardeş,en önemlisi KUR'AN'ı okumamışsınız...
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:07 am

:)) :)) zekeriya kırmızıda ilajiyatçı , ilahiyatçı olmak yetmiyo kardeim ilim ,ilim ,ilim.....[/quote]
Tabiki orası öyle..Ama az buçuk ilmimiz var çok şükür..:)) :))
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:10 am

Sewda aşkına demiş ki:
Bi kere KUR'AN'da recm ayeti yok, Hz Peygamberin uygulaması var bu bir..Kadınlar hayızlı iken Kura'a dokunabilir diyen Ahmed bin Hanbel var o zaman o da mı sapık?Artı KUR'AN'da buna dalalet eden bi ayet yok.Tefsirlere bakarsanız görürsünüz.Bu iki..Kader tartışmalı fazlalık derken kelamcıları eleştiriyor, konuşup tartışacak başka konu yok mu diye;kader işin içinden çıkılmaz bir konu diye..Bu da üç..
Okumamışsınız kardeş,en önemlisi KUR'AN'ı okumamışsınız...

kardeş Kur'an'ın bir çok yerinde Peygamberin emirleride ALLAH (C.C.)'ın emirleri gibi olduğunu ona itaatin ALLAH (C.C.)'a itaat etmek gibi olduğunu Rabbimiz bildiriyor
ayrıca Efendimiz sav. de ALLAH (C.C.)'ın izni ile kanun koyandır recm kur'an da geçmiyor diye inkar edilemez bu dinin ahkamlarındandır bunu inkar eden küfre girmiş olur madem ilahiyatçısınız bunu bilmeniz lazım
ayrıca kadını hayızlı iken kur'an'an dokunamayacağı ile ilgili cumhurun görüş ittifakı vardır asıl görüşe göre dokunamaz
kadere inanmanın iman esaslarından olduğu kütübü sittede meşhur cibril hadisi şerifinde mevcuttur
madem hadislere kur'an da olmayan şeylere inanmam gibi bir iddiada bulunacaksanız eğer
o zaman namazın nasıl kılındığını, zekatın kimlere ve kaçta kaçını verildiğini ayetlerle gösterin
bakın edille-i şeriyye diye bir şey vardır biliyorsunuzdur madem ilahiyatçısınız Kur'an, Hadis, İcma,i ümmet ve kıyas islamın emir ve yasakları bellidir kimse gelipte kafasından bunlara müdahale edipte milletin kafasını bulandırmasın
ben ilahiyatçı değilim diplomam yok ama 6 yıldır hadis, tefsir, ilmihal, fıkıh dersleri alıyorum şu an Arapça okuyorum az çok bilgim var
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:14 am

Sewda aşkına demiş ki:
:)) :)) zekeriya kırmızıda ilajiyatçı , ilahiyatçı olmak yetmiyo kardeim ilim ,ilim ,ilim.....
Tabiki orası öyle..Ama az buçuk ilmimiz var çok şükür..:)) :))[/quote]

Bu kişiye reddiye yazanlar eleştirenlerdinde ilmi var , gokten zenbille inmediler kardesim , bu zevatın kaderle alakalı videoları var seyredn siterseniz kelamcılaramı kime laf ediyo anlarsınız , aleni şekilde kaderin imanın şartlarında olmadsınıdan bahsediyor...v.s v.s çok şey var aslında bu konuyla alakalı zate kardesim bi çoğunu payşlaşmiş yeniden yazmaya veya eklemekte işime gelmiyo zamanımı haybeye harcamiş oluyorum....
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:17 am

Kardeş ben kesinlikle hadisleri inkar etmiyorum, edemem, etmekten ALLAH (C.C.)'a sığınırım.Söylemek istediğim onun yoktur dediği KUR'AN'da yoktur demektir.Sözlerim hep yanlış anlaşılıyor.Benim bile yanlış anlaşılmışsa onunkilerin yanlış anlaşılması gayet normal..
Siz anladığım kadarıyla bayan değilsiniz,bu yüzden bu durumu anlayamazsınız.Artı mezhep imamları öyle söyledi diye onlara inanmak zorunda değilim.Çünkü hepsi 'Kim benden daha güzel hüküm bulursa onu uygulasın' diyor.Ben de araştırdım ve bulduğum hükümleri uyguluyorum.Kadere iman inkar edilemez tabi.Ama bak yanlış anlıyorsunuz.Kelamcıları eleştiriyor dedim.Kaderi inkar etmiyor...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:18 am

http://ilahiask.forumzen.com/dini-konular-ve-dini-vaazlar-f6/sapyk-mustafa-slamolu-kimdir-t7218.htm

http://ilahiask.forumzen.com/dini-konular-ve-dini-vaazlar-f6/3-muhammed-adly-kitabyna-reddiye-t9230.htm

bu linkleri de ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) rızası için okursanız takip ettiğiniz savunduğunuz sapığın kitaplarından aynen alıntı yapılmış
kitap ismi ve sayfa numarasına kadar verilmiş
iftira falan değil bu bir kişide olmayan şeyleri söylerseniz iftira etmiş olursunuz ama olan şeyler ve herşey ortada apaçık bir şekilde belli buna rağmen hala o sapığı nasıl takip edip savunabiliyorsunuz anlama veremiyorum
bu site o sapığa ve onun savunucularına göre bir yer değil kardeşim baştan bildireyim dedim
ayrıca o kadar konu varken niye gelir gelmez bu sapığın konularına yazdınız orasıda ayrı bir soru işareti?

ayrıca mezhep imamlarını eleştirecek kadar kilosu gıramajı yok ve ayrıca o sapık alim bile değil neye göre konuşuyor şiaları ve vahhabileri benimseyen biri ile bizim hayatta işimiz olamaz kaderi inkar edenleri de zaten Efendimiz sav. 1400 yıl önce bildirmiştir
işte bu sapıkta kaderi inkar edenlerden birisidir
ayrıca ayetleri inkar etmesi hadisleri inkar etmesi de cabası
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:23 am

İlgimi çekti,çünkü ben onun adını yazınca google'a bu site çıktı...
Siz ne derseniz deyin ne ben bu düşüncemden vazgeçebilirim ne de siz vazgeçersiniz.Boşuboşuna tartışmayalım.Anladığım kadarıyla farklı görüşlere sizde yer yok.. Siz rahatsız oluyorsunuz diye ben gerçekleri söylemekten vazgeçemem.Hatasız hiçbir insan yoktur.Sana göre ben sapık görüşlüyüm bana göre de sen öylesin..Bu işin bana göresi olmaz dostum ALLAH (C.C.) ve Rasulü bize ne verdiyse o ölçüleri kullanmak zorundayız..Sizinle daha fazla tartışacak seğilim.
Selam diyerek yoluma devam ediyorum...
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:28 am

Şunu da söylemeden duramayacağım.Ayet ve hadisleri inkar eden biri neden tefsir sohbetleri yapsınki? Bundan daha saçma bişey olabilir mi?
Madem onun inkar ettiğini savunuyorsunuz o zaman o dinimizce kafir konumundadır.Yani siz ona kafir diyorsunuz.Şunu da söylemeliyim ki kim bir müslüman kardeşine kafir derse kendisi kafir olur.. ALLAH (C.C.) diyen bir insana kimsenin kafir demeye hakkı yoktur.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:28 am

googleye sapkın islamoğlu yazınca direk bu forum çıkıyo , ne hikmetse..
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:29 am

Hayır Mustafa İslamoğlu yazınca sizin sapık ekiniz de çıkıyor...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:30 am

Sewda aşkına demiş ki:
Şunu da söylemeden duramayacağım.Ayet ve hadisleri inkar eden biri neden tefsir sohbetleri yapsınki? Bundan daha saçma bişey olabilir mi?
Madem onun inkar ettiğini savunuyorsunuz o zaman o dinimizce kafir konumundadır.Yani siz ona kafir diyorsunuz.Şunu da söylemeliyim ki kim bir müslüman kardeşine kafir derse kendisi kafir olur.. ALLAH (C.C.) (C.C.) diyen bir insana kimsenin kafir demeye hakkı yoktur.

Biz o zevatın fasık oldunu biliyoruz kafir demek bizim haddimiz deil
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:31 am

Ama KUR'AN ve sünneti inkar eden insan fasık değil kafir olur.. Öyleyse sözlermize dikkat edelim
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:33 am

Sewda aşkına demiş ki:
Hayır Mustafa İslamoğlu yazınca sizin sapık ekiniz de çıkıyor...

Biraz aklı selim düşünürsek sanırımk o kişinin doru biri olmadını anlarız , konuşmalarında ibni teymiyelerden , mevdudilerden bahseden bir zevat , mezhep imamlarının gorşlerini kuçumseyen daha sonra kendi sapkın goruşlerini buda islamın görüşdür deyebilen bir kişi , ahir zamanda bu tip kişilerin çıkacağini efendimmiz (sav) haddislerinde zikretmiş , güzel konusan fasık insanlardan bahsetmiş Rabbim şerlerinden muhafaza eylesin...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:34 am

Sewda aşkına demiş ki:
Ama KUR'AN ve sünneti inkar eden insan fasık değil kafir olur.. Öyleyse sözlermize dikkat edelim

istiğfar etmiş olabilir :)) :))
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:35 am

Anladığım kadarıyla siz insanlar hakkında araştırma yapmadan direk hüküm verenlerdensiniz..Dolayısıyla size cevap vermek istemiyorum.
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:37 am

:) Gerçekten size diyecek hiçbirşey bulamıyorum..Şimdi de istiğfar etmiş olabilir niye atıp tutuyosun ki adama:)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:38 am

Sewda aşkına demiş ki:
:) Gerçekten size diyecek hiçbirşey bulamıyorum..Şimdi de istiğfar etmiş olabilir niye atıp tutuyosun ki adama:)

Adam kim kardesim???? ehli beyte iftira atan zevatmı adam??? kolaymı ole adamolmak :))
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:39 am

Doğru adam olmak kolay değil..İnsanları araştırmadan yargısız infaz yapan insanlarla dolu bu ülkede adam bulmak çok zor...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:40 am

Sewda aşkına demiş ki:
Anladığım kadarıyla siz insanlar hakkında araştırma yapmadan direk hüküm verenlerdensiniz..Dolayısıyla size cevap vermek istemiyorum.

Araştırma yaptık karedesim alimlerin bu zevat hakkında goruşlerini dinledik , babalarının bu kişi hakkında dediklerini duyduk edep ve ahlak sınırları içerisinde olmadığı için forumda paylaşilamayan bi çok şeye şahid olduk v.s v.s
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:41 am

Akadaşlar sohbetiniz doyumsuz ama çıkmak zorundayım..Farkında olmadan birinizi kırdıysam affola.Rabbim bize doğruyu göstersin her zaman ve doğrulardan ayırmasın inş..
Selametle
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:42 am

Sewda aşkına demiş ki:
Doğru adam olmak kolay değil..İnsanları araştırmadan yargısız infaz yapan insanlarla dolu bu ülkede adam bulmak çok zor...

hakkında bi dünya reddiyler yazılmiş bir kişi hakkında sanırım yargısız infaz yaptığımız solenemez....
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:43 am

Sewda aşkına demiş ki:
Akadaşlar sohbetiniz doyumsuz ama çıkmak zorundayım..Farkında olmadan birinizi kırdıysam affola.Rabbim bize doğruyu göstersin her zaman ve doğrulardan ayırmasın inş..
Selametle

Kardesim Allah'a (C.C.) emnet ol hakkıımız her zaman helili hoş olsun Rabbim doğru yoldan ayırmasın....
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:44 am

son olarak şunu söyleyeyim.Bir insanı diğer insanlardan öğrenmek yerine bizzat kendi düşüncelerinden sohbetlerinden kitaplarından tanımak gerek.Ola ki diğer insanların yanlış anladığı noktayı sen doğru anlayabilirsin...
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:45 am

Amin inş.. Artık buralardayım merak etmeyin özletmem kendimi.. Aeo
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:51 am

Sewda aşkına demiş ki:
İlgimi çekti,çünkü ben onun adını yazınca google'a bu site çıktı...
Siz ne derseniz deyin ne ben bu düşüncemden vazgeçebilirim ne de siz vazgeçersiniz.Boşuboşuna tartışmayalım.Anladığım kadarıyla farklı görüşlere sizde yer yok.. Siz rahatsız oluyorsunuz diye ben gerçekleri söylemekten vazgeçemem.Hatasız hiçbir insan yoktur.Sana göre ben sapık görüşlüyüm bana göre de sen öylesin..Bu işin bana göresi olmaz dostum ALLAH (C.C.) (C.C.) ve Rasulü bize ne verdiyse o ölçüleri kullanmak zorundayız..Sizinle daha fazla tartışacak seğilim.
Selam diyerek yoluma devam ediyorum...

bana göresi sana göresi yok ayet hadisi inkar eden mezhep imamlarını tenkit eden ehli sünnet görüşlerine ters düşen ehli sünnet dairesinden çıkmış bir sapıktır
bizde Kur'an ve sünnetin dışına çıkanların görüşlerine yer yok evet
ehli sünnete uygun olanların Efendimiz s.a.v.'in ve ashabının yolundan gidenlere yer var
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:55 am

Sewda aşkına demiş ki:
Madem onun inkar ettiğini savunuyorsunuz o zaman o dinimizce kafir konumundadır.Yani siz ona kafir diyorsunuz.Şunu da söylemeliyim ki kim bir müslüman kardeşine kafir derse kendisi kafir olur.. ALLAH (C.C.) (C.C.) diyen bir insana kimsenin kafir demeye hakkı yoktur.

şeytan da da ilim vardı ama insanları sapıtıyor
bu sapıkta insanları neyle sapıttırıcak tabiki dini kullanarak tefsir yaptığını sanarak sapıttırıcak
ayrıca ona ben kafir demedim, dinimizin hükmüne göre ayeti inkar eden küfre girer diyorum bu da doğru bunu kafamdan uydurmuyorum
kendi gerekçeli tefsirli mealinde inkar ediyor işte 1430 yıllık dinde olan ahkam ayetini inkar ediyor tekrar tekrar bakın isterseniz herşey ortada
Yecüc Mecüc ayetlerini inkar ediyor
daha neleri inkar ediyorda görmek istemeyenler göremiyor

ayrıca biz müslüman olan bir kimseye asla kafir demeyiz ayet ve bazı hadisleri inkar eden kafir olur diyoruz buna göre yol gösteriyoruz herkes dikkat etsin diye
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:57 am

Ginger demiş ki:
Sewda aşkına demiş ki:

Adam kim kardesim???? ehli beyte iftira atan zevatmı adam??? kolaymı ole adamolmak :))

hani adam nerede? ehli beyte iftira edenler
sahabeye hiçte hoş olmayan sözler söylemeye çekinmeyen
ve Efendimiz sav.'in bazı mucizelerini inkar edenler ne zaman adam oldular?

En son ((MUHAMMED)) tarafından Cuma Tem. 31, 2009 4:06 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 3:59 am

Sewda aşkına demiş ki:

kardeş siz anlamak mı istemiyorsunuz bizi biz kimsenin şahsına bişey demiyoruz
araştırmadan kimseye bir şey diyecek iftira edecek kadar aptalda değiliz
kitapları eserleri ortada o kadar alim bu zevata reddiye yazıyor başınızı kaldırıp bir bakın bakalım çevrede neler oluyor bu adam için niye reddiyeler yazılıyor asıl siz araştırmadan yargısız savunma yapıyorsunuz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 4:01 am

Sewda aşkına demiş ki:
son olarak şunu söyleyeyim.Bir insanı diğer insanlardan öğrenmek yerine bizzat kendi düşüncelerinden sohbetlerinden kitaplarından tanımak gerek.Ola ki diğer insanların yanlış anladığı noktayı sen doğru anlayabilirsin...

yeterince araştırdık bizzat dinledik ve sapık olduğu her yerinden anlaşılıyor sapık derken ehli sünnet dışı sapık diyoruz yanlış anlaşılmasın
kendi kafasından dine yorum yapan ayeti hadisi inkar eden dine bid'at sokan
kaderi inkar eden, mezhep imamlarına kendi kilosuna bakmadan haddini bilmeden laf söyleyen
ehli beyte iftira eden ve kendini müctehit zanneden biridir daha başka nasıl araştıralım ki bişey kaldımı başka?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 4:04 am

Sewda aşkına demiş ki:
Selametle

hakkımız her zaman helaldir kardeşim sizde helal edin aramızda kin buğz vs.. yok kişisel bir problemimizde yok
sadece dini konularda Hak ve batılı ayırt edemeyen kardeşlerimize yardımcı oluyoruz yol göstermeye çalışıyoruz acizane..
kitap ismi sayfa ismi ve reddiye ismi veriyoruz kafadan konuşma asla olmaz ALLAH (C.C.)'ın izniyle kardeşim
kafadan konuşmaktan ve iftira etmekten ALLAH (C.C.)'a sığınırız
AzizMurat58
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : Sivas / Konya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Kardeşlik ve Muhabbet...
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : Derya Kardeşim Vesile Oldu...

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 5:17 am

Selamunaleyküm arkadaşlar,
Bunu söylemek istemezdim fakat yukarda okadar saçma bir konuyu ele almışsınız ki Asıl düşmanlarımızın kim olduğunu unutup, islam için çalışan birine çamur atılıyor. Bence sizlerin ilk önce Mustafa İslamoğlu ndan helallik dilemelisiniz.
Unutmayın ki o şahsiyet bir Cemaat lideridir ve hemen burda efendimizin, hiç bir liğder hakkında kötü söz söylemememiz gerektiğini buyurduğunu hatırlatmak istiyorum.
Hele hele 30 yılı aşkın süredir islama hizmet için çaba sarf eden bir kişiye hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yok !...

Selam ve dua ile...
Sewda aşkına
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 7:41 am

ALLAH (C.C.) razı olsun Murat abi.. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlatamadım işte.. Birtakım hocaların ikinci plana düşmesi sonucu İslamoğlu gibi rövanşta olan alimler olunca böyle çamur atmaları gayet normal.Onlar çamur atıyor, o cemaatin müritleri o hocanın talebeleri de bilinçsizce o sözleri savunuyorlar.Ne diyeyim Rabbim hepimizi ıslah eylesin,vahdaniyetimizi bozmasın.Ben bu konuyu burda kapatıyorum,daha fazla uzatmanın gereği yok.İnsanlar kimin ne mal olduğunu biliyor.Her ne kadar çok az insan göremese de..
Muhabbetle...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 7:17 pm

Sewda aşkına demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) razı olsun Murat abi.. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlatamadım işte.. Birtakım hocaların ikinci plana düşmesi sonucu İslamoğlu gibi rövanşta olan alimler olunca böyle çamur atmaları gayet normal.Onlar çamur atıyor, o cemaatin müritleri o hocanın talebeleri de bilinçsizce o sözleri savunuyorlar.Ne diyeyim Rabbim hepimizi ıslah eylesin,vahdaniyetimizi bozmasın.Ben bu konuyu burda kapatıyorum,daha fazla uzatmanın gereği yok.İnsanlar kimin ne mal olduğunu biliyor.Her ne kadar çok az insan göremese de..
Muhabbetle...

evet haklısınız kimin ne olduğunu herkes biliyor
siz görmek isteseniz de istmesenizde onun sapık görüşlere ehli sünnet dışı görüşlere sahip olduğu ortadadır
konu zaten çokta mühim bir konu değil
bir sapık içi harcayacak vaktim yok
ayrıca şu konuda da uyarmak istiyorum o şahsın yazılarının yazılması kesinlik yasaktır
kaynak gösterilmeden açılan konular silinecektir

En son ((MUHAMMED)) tarafından Cuma Tem. 31, 2009 7:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 7:27 pm

AzizMurat58 demiş ki:
Selamunaleyküm arkadaşlar,
Bunu söylemek istemezdim fakat yukarda okadar saçma bir konuyu ele almışsınız ki Asıl düşmanlarımızın kim olduğunu unutup, islam için çalışan birine çamur atılıyor. Bence sizlerin ilk önce Mustafa İslamoğlu ndan helallik dilemelisiniz.
Unutmayın ki o şahsiyet bir Cemaat lideridir ve hemen burda efendimizin, hiç bir liğder hakkında kötü söz söylemememiz gerektiğini buyurduğunu hatırlatmak istiyorum.
Hele hele 30 yılı aşkın süredir islama hizmet için çaba sarf eden bir kişiye hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yok !...

Selam ve dua ile...

konu saçma evet çünkü ayetleri hadisleri inkar eden bir sapığın sapık olduğunu ilmi olmayan insanlara anlatmak o kadar zor bir işki bu yüzden malesef üzülüyorum görmek istememek için diretiliyor ne yazık ki!
Zekeriye Beyaz - Yaşar Nuri ÖZtürk ve Süleyman Ateşte yıllarını vermişler ama islama hizmet için değil islamı bozmak insaları tefrikaya düşürmek dine bidat sokup itikatları bozmak için
bu şahısta siz görmek istesenizde istemesenizde anlasanızda anlamasanızda ehli sünnet dışı islama zarar veren bir sapıktır
bizim kimseden helallik isteyecek bir durumumuz söz konusu değildir
çünkü şahsına kişiliğine bir söz söylemiş değiliz tamamen islama ehli sünnete ters olan görüşlerini söylüyoruz burada lütfen yazılanları iyi okuyun
ayetleri hadisleri inkar eden kendisini müçtehit zanneden dine bidat sokan birinin elbetteki yanlışlarını söyleyip insanları uyarmak zorundayız
siz sapla samanı birbirine karıştırıyorsunuz
asıl düşmanlarımız belli zaten Yahudi Hiristiyan ben buyum diye açık açık kendini belli ediyor
asıl gizli düşmanlar, sinsice islama hizmet ediyormuş gibi görünen düşmanlar daha tehlikledir
insanların itikatlarını bozan dine bidat sokan alimleri müctehit imamları tenkit eden kendini bilmezler daha tehlikelidir
recmi inkar eden, Yecüc Mecüc ayetini inkar eden, hırsızın kolunun kesilmesi gibi islamın ahkamı kanunları olan ayetleri inkar eden
miraz meselesini çorba gibi karıştıran çıplak ayağa mesh edilir diyen
sahabeye dil uzatan Efendimiz sav. 'in mucizelerini inkar eden birini hala nasıl savunabiliyorsunuz kendinize gelin
ahirette uyarmadı diyemezsiniz onun için yazılan reddiyeler bir bakın okuyun acaba niçin bu zevata reddiye yazılıyor?

aşağıdaki link ona yazılan reddiyenin linkidir ALLAH (C.C.) (C.C.) rızası için bir merak edinde okuyun neler saçmalamış bu zat ve alimler onun sapık görüşlerini nasıl çürütmüşler bir bakın açın artık gözlerinizi !

http://cankurbanyoluna.forumzen.com/portal.htm?pid=15

ahir zamanda ümmetimin münafıklarının sözleri çok güzel ve tesirli olacak diyor Efendimiz s.a.v. o yüzden bu zatın hoş güzel konuşmalarına aldanmayın
ilmi olan birisi bu zatın nasıl sapıttığını çok kolay anlayabilir bilmiyorsanızda bilenler yazmışlar alın bir zahmet okuyun

En son ((MUHAMMED)) tarafından Cuma Tem. 31, 2009 7:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   Cuma Tem. 31, 2009 7:28 pm

konuyu kilitliyorum daha fazla tartışmaya gerek yok o sapığın yazılarına ve onun savunucularına göre bir site değil burası
herkes ahirette imamıyla takip ettiği kişiyle haşr olacak
bizler Kur'an ve Sünnet yolunda giden ehli sünnet olanların yolundan gidiyoruz 1430 yıllık islam çapulculara kalmayacak hiç boş heveslere kapılmasın kimse

aşağıdaki link ona yazılan reddiyenin linkidir ALLAH (C.C.) (C.C.) rızası için bir merak edinde okuyun neler saçmalamış bu zat ve alimler onun sapık görüşlerini nasıl çürütmüşler bir bakın açın artık gözlerinizi !
http://cankurbanyoluna.forumzen.com/portal.htm?pid=15
Sponsored content

MesajKonu: Geri: MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA   

MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN SAPIK OLDUGUNA İNANMIYANLARA
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» iBonun Kardesi Rolünü Oynayacak Kisi !!!!
» Yükselen burca göre fiziki görünüş tahmini
» Hattatlar ve ressamlar
» fırat çöl oğlunun msn'si sizde olsaydı nederdiniz