iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

...

YazarMesaj
cesur
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yaşadığın yer : berlin
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ilahi aşkı tanımak için burdayım

MesajKonu: ...   Çarş. Haz. 10, 2009 12:05 pm

...............................

En son cesur tarafından Ptsi Haz. 15, 2009 7:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: ...   C.tesi Haz. 13, 2009 5:40 am

saolasin

.......zalimlerin mızragı kalbime bir saplansın..........
........çığlıklarım yükselip arşa alaya ulaşsın..........
.........zalimlarin kılıcı al kanımla boyansın...........
EY ŞEHADET GEL ARTIK DÜNYA ZALİMLARE KALSIN
zamanlar
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : darıca
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : hepsi güzel hangisine çok güzel diyeyimki
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mailime gelen bir mesajla

MesajKonu: Geri: ...   C.tesi Haz. 13, 2009 10:41 am

Ya cesur kardeş şiirlerin çok güzel ama hep hüzün dolu
Acaba neden?
Bir sakıncası yoksa öğrenelim

HAYELLERLE DOLAN GÖZLER
KAPANIR YAVAŞ YAVAŞ
ISSIZLARDA ARANIR
KAYBEDİLEN ARKADAŞ
cesur
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yaşadığın yer : berlin
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ilahi aşkı tanımak için burdayım

MesajKonu: Geri: ...   C.tesi Haz. 13, 2009 11:36 am

zamanlar demiş ki:
Ya cesur kardeş şiirlerin çok güzel ama hep hüzün dolu
Acaba neden?
Bir sakıncası yoksa öğrenelim

HAYELLERLE DOLAN GÖZLER
KAPANIR YAVAŞ YAVAŞ
ISSIZLARDA ARANIR
KAYBEDİLEN ARKADAŞ
[size=18]

En son cesur tarafından Ptsi Haz. 15, 2009 7:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zamanlar
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : darıca
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : hepsi güzel hangisine çok güzel diyeyimki
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : mailime gelen bir mesajla

MesajKonu: Geri: ...   C.tesi Haz. 13, 2009 9:37 pm

Sevgililer Sevgilisine

Allahtan korkmayanlardan korkarız senki dünyada bir ağaç altında gölgelenip de sonra yoluna devam eden bir yolcu gibiydin.Cennet yolculuğunda bir adım bile atamayan bizler, nasıl yolunun takipçileriyiz diyebilirizki. Bize yasakladığın şeyleri meşru gören, bizlere bıraktıgın emanetleri unutan bir topluluk olarak nasıl ümmetindeniz diyebilirizki. Hakları gözetmemizi istediklerinin yerine sadece kendi haklarımızı gözetirken, senin şahadet ettiklerini tanımazken nasıl şefaat dileyelin engin rahmetinden…
Rahman ve Rahim olan ALLAH (C.C.) ın adıyla başlardı sultanlara gönderdiğin mektuplar efendim. Bizde senin gibi ALLAH (C.C.) ın adıyla başlıyoruz satırlarımıza ey Sultanlar Sultanı. Ey günahkarların umudu! Affına sığınarak kirlenmiş ruhlarımızla, günahkar dillerimizle sesleniyoruz sana ‘Kişi sevdiğiyle beraberdir’ derdin Efendim. Bizler bu satırları yazarken seninle beraber olmamanın hüznünü yaşıyoruz ey Sevgililer Sevgilisi…her nefes alışında ümmetin aklına gelirdi Efendim. Mübarek hayatında gönlünden hiç eksik etmediğin biz günahkar kulların ise her nefes alışlarında gönülleri daralır Efendim.
Ellerimiz titrer adını yazarken, yürğimiz yerinden çıkacakmış gibi olur, seni nasıl anlatacağımızı bilemeyiz, çünkü seni anlatmak için önce günahsız olmak lazım, günahkar kalplerimizle, kırılası ellerimizle seni nasıl anlatabilirizki, seni anlatmaktan acizken Rabbimiz aklımıza gelir : ‘Şanım hakkı için size kendinizden öyle (izzetli) bir peygamber (s.a.v.) geldiki, sıkıntıya düşmeniz o’na ağır gelir; o size çok düşkündür.Müminlere karşı çok şefkatlidir merhametlidir.’ (Tevbe 9/128)
Bizde çağlar üstü şefkatine, engin merhametine sığınarak başlarız satırlarımıza. Ey nurunun hatırına kainat yaratılan Sevgili! Sen her işinde alemlerin Rabbi olan ALLAH (C.C.) tan yardım isterdin. Biz ise hep başkalarından medet umarız. Sen ALLAH (C.C.) tan korkardın. Biz senin ayağının altına aldıklarını şimdi başlar üstündeyken hangi cüretle sana seslenelim Efendim!
Vasiyetini taşıyamadık zamanımıza. Nasihatlarını tebliğ edemedik. Bir eline dünyayı diğer eline güneşi verseler dahi vazgeçmediğin davana sahip çıkamadık. Ve sözünü iyi dinleyemedik, iyi belleyemedik Efendim.
‘ALLAH ım bilmiyorlardı bilselerdi yapmazlardı.’ Sözünü duyunca utanıyorum kendimden. Bilerek yapmış olduklarım aklına gelince yüzüm kızarıyor, yüreğim sızlıyor Efendim.
Sonra ‘ALLAH ım onlara merhamet et, çünkü onlar cahil bir kavmim’ duan aklıma geliyor, ümitleniyorum ümidimizi kırma Efendim. Ümidimizi kırdırma ALLAH (C.C.) ım. Sen gidince gündüzlerimiz gece oldu Efendim. İnanmak istemedi yokluğuna ellerimiz. En uzun gecelerde ışığımız sendin ey NUR! Sendin kalabalıklarda yalnızlığımız. Çaresisiz, Ey çaresizlerin çaresi

...
1 sayfadaki 1 sayfası