iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Haz. 07, 2007 7:03 pm

Eüzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

HAREMLİK ve SELAMLIK

İslam'ın aile yapısı "Haremlik ve Selamlık" kaidesi üzerine bina olunmuştur. Bu kaide müslüman bir aileyi diğerlerinden (gayri müslimler ve ataist kafirlerden) ayıran bir alamettir.
Haremlik selamlık emri keyfi bir uygulama olmayıp, kitap,sünnet,icma ile sabit olan bir emirdir.
Dinimiz doğacak olan neslin sağlam olmasına önem vermiş ve zinaya teşvik edecek her yolu kapatmıştır.
İslamın emrettiği tesettürü tatbik edemediğinden dolayı, "Haremlik-Selamlık" emrini kalplerinin temiz olduğu-nu(!) ileri sürerek gereksiz gören kimseler tabiki zinaya götüren sebeplere ve zinaya düşeceklerdir.
Bu risale de "Haremlik-selamlık" mevzuu ayet ve hasilerle açıklanmış,ayrıca mevzunun tesettür ve zina ile alakalı olması hasebiyle "tesettür" ve "zina" mevzularına da değinilmiştir.
Çıplaklık; ahlakın bozulmasına,kadın-erkek karışımına, kadın-erkek karışımı da zinaya götürürür.
Zinanı dünyada başa getirdiği belaları hergün gözlerimizle görüp müşahade ediyoruz. Ahiretteki mesüliyeti de Cehennem azabıdır.

Enes Uner Şubat 2007 İslamda Tesettür Haremlik ve Selamlık Kitabı giriş bölümü

HAREMLİK ve SELAMLIKLA ALAKALI AYETLERİN AÇIKLAMASI

"Birde onun zevcelerinde lüzumlu bir şey istediğiniz vakit perde arkasından isteyin. Bu hem sizin kalpleriniz hemde onların kapleri için daha temizdir." (Ahzab Suresi 53. ayet)

Bu ayetin bize anlattığı hüküm ve emir, kadınlarla karışmamak (bir arada bulunmamak) ve onlarla konuşma adabındaki ölçüdür.

AYETİN NÜZÜL SEBEBİ

Buhari, Ömer b. Hattab (r.a.)'dan şöyle rivayet ediliyor
Ömer (r.a.):
"Ya Resulullah! (s.a.v.) evinize iyi adamlar da,kötü adamlar da geliyor. Mü'minlerin annelerine emretsenizde örtünseler.Bu daha hayırlı olur dedim.
Bunun üzerie bu ayet nazil olmuştur.Bu ayet Ömer!in (r.a.) görüşlerine muvafık olarak inen ayetlerden biridir.

AYETİN TEFSİRİNDEKİ İNCELİK

"Bu hem sizin kapleriniz hemde onların kalpleri için daha temizdir" ayeti göz ile kalp arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Göz arzuların yolu,bakışta şehvetin elçisidir. Göz görmedikçe kalp istemez öyleyse göz görmediği zaman kalp daha temiz olur,fitne ortaya çıkmaz.

BU AYETTEKİ HİCAB EMRİ YALNIZ RESULULLAH'IN ZEVCELERİNE Mİ YOKSA BÜTÜN KADINLARA MIDIR?

Hicab kelimesi perde; ve kadın-erkek arasında sınır anlamında kullanılır. Bu ayeti kerime her ne kadar Resulullah (s.a.v) zevceleri hakkında nazil olmuşsa da hükmü bütün mü'min kadınları içine almaktadır. Çünkü bu hükümler toplumun ahlak kuralları,ilahi irşad yollarıdır ki, bunlarda bütün halk eşittirler.
Yabancı kadın ve erkeklerin bir arada bulunmaması,yabancı bir kadından bir şey isteneceği zaman perde arkasından istenmesi yalnız Resulullah (s.a.v) zevcelerine mahsus değil,bütün mü'min kadınlara ait umumi bir hükümdür.
Resulullah (s.a.v) zevceleri mü'minlerin anneleri olduğu halde yabancı erkeklerle bir arada bulunmamaları onlardan bir şey isteneceği zaman perde arkasından istenmesi, düğer mü'min kadınlarında yabancı erkeklerle bir arada bulunmalarının,onlarla konuşmalarının caiz olmadığına delalet eder.
Çünkü her zaman ve her yerde ahlaki fitne kadınlarla erkeklerin İslami kurallar dışında bir arada bulunmalarından doğmaktadır

(Ahkam Tefsiri M.A. Sabuni)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Haz. 08, 2007 2:26 am

bakın işte bu konular gene talep görmedi halbuki en önemli konular bunlar
+**+Mekke+**+
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Haz. 08, 2007 2:32 am

baktim baktim okudummm mmmm))))

güzel bir konu..

aro

dd dd

http://ilahiask.all-forum.net
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Haz. 08, 2007 2:36 am

Allah razı olsun
inşaAllah amel ederiz bu yazılanlarla
sadece bir kaçımızı değil bütün müslümanları ilgilendiren en önemli konular bunlar
+**+Mekke+**+
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Haz. 08, 2007 2:38 am

MUHAMMED demiş ki:
Allah razı olsun
inşaAllah amel ederiz bu yazılanlarla
sadece bir kaçımızı değil bütün müslümanları ilgilendiren en önemli konular bunlar

ecmain in$Allah))))) ))

http://ilahiask.all-forum.net
SiVasLi
Admin
Admin

Yaşadığın yer : Almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : InSaNLaR ..
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ....

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Haz. 08, 2007 1:36 pm

konular neden ragep gormuyor cunku cogu zman uzun oluyor ve insan nefsine uyarak obur konularda gonul eylendirmek istiyor burda o yaziyi okuyarak zaman kaybetmek istemiyor iste nedense ozman insanin zamani kiymetleniyor birden ...Sad

guzel konular kardes devamli bekleriz ins cunku buna gercekten ihtiyac var bu toplumda ..

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Paz Haz. 10, 2007 6:35 pm

halbuki bu konuya ayıracağımız vaktin 3 kat fazlasını öbür konulara ayırıyoruz diğer konuların kısa olması bizi zamandan kazandırıyor gibi görünsede defalarca yorum yazmaya ve yazılan yorumları okurken konunun sayfalarca uzamasına ve oradanda bir bakmışız buraya ayıracağımız 5 dk.'dan daha çok zamanımızı almış.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Haz. 21, 2007 2:37 am

sivasli demiş ki:
konular neden ragep gormuyor cunku cogu zman uzun oluyor ve insan nefsine uyarak obur konularda gonul eylendirmek istiyor burda o yaziyi okuyarak zaman kaybetmek istemiyor iste nedense ozman insanin zamani kiymetleniyor birden ...Sad

guzel konular kardes devamli bekleriz ins cunku buna gercekten ihtiyac var bu toplumda ..

evet toplumun en büyük hastalıklarından birisi de kadın erkek karışık oturmak
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Ptsi Ekim 22, 2007 11:56 am

Peygamber hanımı, Ümmü Seleme (r.a.) anlatıyor:
"Ben ve Meymûne ikimiz birlikte Rasulullah (sav) in yanındaydık. Yaşlı, âmâ (gözleri görmeyen) bir ihtiyar olan Abdulah ibni Ümmi Mektum bize doğru yöneldi Bunun üzerine Rasulullah (sav) bize:
- Kalkın ve hicaplanın (örtünüze bürünün) dedi. Ben dedim ki:
- Ey ALLAH'ın Rasulü, o bizi görmeyen ve bizi tanımayan bir âmâ değil mi? Rasululah (sav):
- O âmâ peki yâ ikiniz? Sizler onu görüyor değil misiniz? " buyurdu

Ebu Dâvud, Sünen, Libas, 4112; Tirmizi, Edeb, 1778; Ahmed b. Hanbel,

Ebu Hureyre (r.a.) rivayet ediyor: Rasulullah (sav) buyurdu ki:
- Gözlerin zinası bakmaktır,
- Dilin zinası konuşmaktır,
- Elin zinası dokunmaktır, her nefis arzu eder ve iştahlanır. Ferc ise ya yalanlar ya da doğrular

Hz. Âişe validemizin anlattığına göre, birgün Hz. Ebû Bekir'in kızı Hz. Esma, tenini gösterecek kadar şeffaf bir elbise ile Peygamberimizin huzuruna gider. Bunu görür görmez Peygamberimiz yüzünü bir tarafa çevirerek, "Ya Esma, bir kadın bulûğ çağına erince vücudunun şu ve şu yerlerinden başkasının görünmesi doğru değildir" buyurur ve yüzüyle ellerini gösterir

Bilindiği gibi Hz. Esma, Peygamberimizin hanımı Hz. Âişe'nin kız kardeşi olmaktadır. Peygamberimiz ona kendisi yanında, yalnız yüz ve ellerini açabileceğini hatırlatmıştır. Akraba olarak bildiği için çok defa dikkatlidavranmaktadır. Lâkaydlik sonunda bazı vahim ve çirkinneticelerin doğmasına sebebiyet verebilmektedir. Çünkü bu akrabalarla kadının yalnız başına birarada bulunması başkasından daha tehlikelidir. Fitne ihtimali dahakuvvetlidir. Peygamber Efendimiz bu meselede çok titiz davranmaktadır. Bir keresinde "Kadınların bulunduğu yere girmekten sakının" buyurunca, Ensardan bir zat, "Ya ResulALLAH, kayınlar ]erkeğin akrabaları> hakkında ne buyurursunuz? diye sordu. Bunun üzerine Peygamberimiz (a.s.m.), "Kayın ölümdür"buyurdular.
Sahih-t Müslim Sarihi İmam-ı Nevevî bu hadisin izahında şöyle demektedir: "Burada kayından murad, kocanın babaları ve oğullarından geri kalan akrabasıdır. Çünkü baba ve oğullar kadının mahremleridir. Onlar kadınla birarada bulunabilir ve ölümle de vasıflanamazlar. Burada murat, kocanın kardeşi, kardeşi oğulları, amca, amcaoğlu ve bunlara benzer mahrem olmayan kimselerdir.

SELAMETLE

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...

En son tarafından Perş. Ara. 13, 2007 4:21 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
SiVasLi
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Ptsi Ekim 22, 2007 12:05 pm

a.r.o benim yengemde devamli carsafla durur kayinlarinin yanindada mas Allah ins bizlerde oyle insanlardan oluruz.. dd

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Ptsi Ekim 22, 2007 7:12 pm

Allah c.c. bu yoldan istikametten ayırmasın ne güzel
MuR@T
İlahiaşk Kardeşimiz
İlahiaşk Kardeşimiz

Yaşadığın yer : Sansörün Bol oldugu.. Yerden

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Ekim 23, 2007 4:35 am

MUHAMMED demiş ki:
Allah c.c. bu yoldan istikametten ayırmasın ne güzel

amin hocam aro
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Şub. 26, 2008 8:33 pm

amin acmain dayı :)
hicret58
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : türkiye
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tafsiyeyle

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Şub. 26, 2008 10:35 pm

haremlik selamlık yani kadın ve erkeğin ayrı odalarda oturması ben şahsım adına ayrı oturmaktan yanayım çünkü rahat edemiyorum her konuda ayrı oturunca çok rahatım gelen misafirde rahat rahat oturup muhabbet edebiliyoruz erkek ve kadın oldumu çekinerek konuşuluyor ve çok sıkıcı ben o konuda rahatım misafirle ya mutfakta yada diyer odada oturuyoruz çocuklarda hizmet ediyor
ben bu konuyu görmedim görseydim yazardım tam benlik bir konu dikatimden kaçmış
çerçekten güzel bir konu
a.r.o
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Şub. 26, 2008 10:54 pm

amin ecmain
günümüzde bu emre halkın %90'ı uymamaktadır
aile içi zinalar ve bir çok hoş olmayan durumlar meydana çıkmaktadır evvela bir kadına kimler mahrem kimler namahrem onu bilmek lazım o konuyuda dini bigiler kısmında yazmıştım yabancı kadına bakmak ve yabancı kadına dokunmak başlıkları altındaydı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Şub. 26, 2008 11:01 pm

Günümüzde ayrıca akrabalardan kadına namahrem yani bir arada oturması yasak olan kişilerinde olduğunu insanlaımız bilmedikleri için amca oğlui dayı oğlu, teyze kızı, hala kızı vs.. gibi nikah düşün kuzenleri ile de sarmak dolaş ve senli benli samimi olmaktadırlar

Öncelikle yabancı kadından murad nedir, kadının mahremi kimlerdir;yani görüşmesi serbets olanlar kimlerdir;
1-Kadının Kocası

2-Kadının kendi Amcası
3-Kadının kendi Dayısı
2-Kadının Baba ve dedeleri
3-Kocasının babası
4-Kadının kendi oğulları
5-Kadının erkek kardeşleri
6-Kadının Kardeşinin oğulları
7-Akıl Baliğ olmayan çocuklar

açağıdaki kişiler ve bunlar dışında kalan yabancı erkeklerin hepsi kadının namahremidr bir arada olması yasaktır
1-kocasının amcasınıoğlu
2-kocasının dayısının oğlu
3-kocasının erkek kardeşleri
4-kadının kendi amcasınınoğulları
5-kadının kendi dayısınınoğulları
6-Kocasının amcası
7-Kocasının dayısı
hicret58
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : türkiye
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tafsiyeyle

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Salı Şub. 26, 2008 11:06 pm

ben biliyorum bilmeyen için iyi olmuş eklediğin
a.r.o
selametle
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Çarş. Şub. 27, 2008 7:39 pm

amin ALLAH c.c. amel edenlerin sayısını arttırsın sizdende amel ettiğiniz için razı olsun çok önemli bir emir ama yapan çok az insan var bizler evlerimizde bu emri yaşarsak bilmeyen insanlarda böyle bir emirin var olduğunu öğrenmiş olur bizden bakıp amel edenler olabilir hayra vesile olan hayır yapan gibidir
fatıma
Süper Aktif
Süper Aktif

Yaşadığın yer : mardin
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : abim de buraya üye ordan

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Şub. 28, 2008 4:23 am

gerçekten ayrı oturmalara dikkat eden çok az kiş var günümüzde ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONU
SiVasLi
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Şub. 28, 2008 4:35 am

evet
fatıma demiş ki:
gerçekten ayrı oturmalara dikkat eden çok az kiş var günümüzde ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONU

fetasetli
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : istanbul
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : davetle

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Şub. 28, 2008 9:52 am

evet evet evet evet a.r.o
MUHAMMED demiş ki:
amin ALLAH c.c. amel edenlerin sayısını arttırsın sizdende amel ettiğiniz için razı olsun çok önemli bir emir ama yapan çok az insan var bizler evlerimizde bu emri yaşarsak bilmeyen insanlarda böyle bir emirin var olduğunu öğrenmiş olur bizden bakıp amel edenler olabilir hayra vesile olan hayır yapan gibidir
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Mayıs 09, 2008 1:02 am

amin ALLAH (C.C.) c.c. cümlemizden razı olsun inş.
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ...

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Mayıs 09, 2008 1:31 am

"Birde onun zevcelerinde lüzumlu bir şey istediğiniz vakit perde arkasından isteyin. Bu hem sizin kalpleriniz hemde onların kapleri için daha temizdir." (Ahzab Suresi 53. ayet)

İşte bitek bu Ayeti Kerime bile haremlik Selamlığın ne derece önemli olduğunu anlamımıza yetiyor.

oysaki günmüzde bırakın haremlik selamlığı !!! Bir erkek elini uzattığında ya da bir bayan elini uzattığında geri çevirdiğimizde bu zamanda bu zihniyet !!! Hangi çağda yaşıyosun der gibi bakıyorlar ya da bizzat bunu söylüyorlar...

YA RABBİ !!! Sana hakkıyla kul olamıyoruz.Emirlerini uygulayanlardan eyle bizleri...Tüm samimiyetim ve içtenliğimle ALLAH (C.C.) 'ım !!! SANA(C.C) layık bir kul olmak istiyorum...Ben ve benim gibi olan tüm müslümanları rızana layık eyle YA RABBİ(C.C) !!!

ALLAHU TEALA(C.C) senden razı olsun.Çok değerli bilgiler paylaşmışsın...

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Mayıs 09, 2008 1:44 am

amin ecmain İNŞAALLAH Rabbim c.c. bizleri amel edenlerden eylesin İNŞAALLAH
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Yaşadığın yer : İSTANBUL
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : evet
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ...

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Mayıs 09, 2008 1:45 am

Aminnn.Aminnn.

*LİLLÂHİ-L HAMD*
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 2:20 am

güncelleme
allein
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : munchen
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : Kardes tavsiyesi

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 2:32 am

ALLAH (C.C.) razi olsun kardesim emginize ve yureginize saglik

Selam ve dua ile
selda
Yeni Üye
Yeni Üye

Yaşadığın yer : ankara
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : YENİ BİLGİLER EDİNMEK
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : hırçın oflu gardaşım sayesinde

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 2:38 am

ALLAH (C.C.) SİZLERDEN RAZI OLSUN. ÇOK GÜZEL KONULAR VE AÇIKLAMALARI VAR. ÇALIŞAN BAYANLAR NASIL DAVRANMALI. MUHAMMED KARDEŞ BUNADA YAZARSAN SEVİNİRİM. ALLAH (C.C.) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN coeur
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 2:57 am

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 3:25 am

selda demiş ki:
ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) SİZLERDEN RAZI OLSUN. ÇOK GÜZEL KONULAR VE AÇIKLAMALARI VAR. ÇALIŞAN BAYANLAR NASIL DAVRANMALI. MUHAMMED KARDEŞ BUNADA YAZARSAN SEVİNİRİM. ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. ALLAH (C.C.) (C.C.) (C.C.) RAZI OLSUN coeur

selda kardeş modumuz linki aşağıda vermiş zaten buradan okuyabilirsiniz

SULTANIM demiş ki:
konuyla alakalı bu bölümü inceleyebilirsin

http://ilahiask.forumzen.com/sorularla-islamiyet-f22/calyyyorum-baymy-acmak-zorundayym-ne-yapmam-lazym-t5525.htm?highlight=%e7al%fd%fe%fdyorum+ba%fe%fdm%fd
mahşer
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : kocaeli ama SİVAS lıyız o kadar :)
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmasa işim ne burda :)
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : tanıştık bir vesileyle işte...

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 3:44 am

hicret58 demiş ki:
ben biliyorum bilmeyen için iyi olmuş eklediğin
a.r.o
selametle
aciz_gül
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Yaşadığın yer : istanbul
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : herşey çok güzel
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : gogle da sözcük ararken buldum

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Cuma Ara. 19, 2008 3:49 am

sağol ALLAH (C.C.) razı olsun
usame
Admin
Admin

Yaşadığın yer : dunya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : Var tabi olmazmı....
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : SİVASLI KARDESİM SAOLSUN...

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   C.tesi Ara. 20, 2008 10:22 am

Bu konu sahiden çok mühim bir mevzu ama günümüzde ne yazıkki hiç dikkat edilmiyor , bu zamanda bole şeymi olur , aynı yerde kalsak ne olur , sapıkmi sanki onlar v.s gibi kelimleri duymak çok anormal deil , ama bu haremlik selamlık mevzuu hiç bi yerde yokki , biz kendi evlerimizden başasak sanırsam memlekete komple yayılır , nasılki herkes kapısınının onunu temizlerse bir mahalle tertemiz oluyo , aynı şekilde herkes bunu evinde uygularsa , heryerde uygulanır , Rabbim o günleride gormemizi nasibeylesin cümlemize...

BU DÜNYADA:RENK ,NAKIŞ,LEZZET ...NE VARSA KÜSÜM!!!

YÜZÜMDE SON BİR HAYAL:AZRAİLE TEBESSÜM!!!

....NAMAZ KILMAKTAN AYAKLARI ŞİŞEN PEYGAMBERİN (sav),UYUMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞEN ÜMMETİYİZ...
(((OFLU)))
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : dünyanın ortası
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmaz mı.......
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : cep telefonuma gelen bir mesajla :D

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Paz Ara. 21, 2008 12:17 am

doğru hemşo gurban.
peki birşey sorcam (bende ne çok soruyorum he inşALLAH bıkmazsınız benden ) mecbur kalınmadımı bir bayanın çalışması doğru değil.erkeğin çalışması doğru dinde.tamam buraya kadar güzel.
kadın mecmur ama sekreterlik mesleğini yapıyor buna ne demeli. iş yerini arayan erkeklerin sesini duyabiliyor.bu da namahreme girer mi?
dd dd dd
http://cankurbanyoluna.forumzen.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Ara. 25, 2008 1:45 am

ne yazıkki günümüzde buna uyan müslümanların sayısı çok azaldı
ya sadece dinimizin emri namaz, oruç, hac , zekattan ibaret değil
haremlik selamlıkta Rabbimizin emri
niye kimse uymuyor buna yaaaa niyeeee
ne oluyor sanki kadın erkek karışık oturmazlarsa eksik bişeyler ni kalıyor
neyse moralim bozuldu kusura bakmayın
bari herkes bu emri evlerinde uygulasın, misafirliğe gidince de uygulasın
aman ne derler küserlermi darılırlarmı demeyin Allah'ı darıltıyoruz ama Allah'ın hakkına giriyoruz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Ara. 25, 2008 10:20 pm

evet herkesin evlerinde ve misafirliğe gittiklerinde bunu uygularsa Allah'ın bu terk edilen ve toplumun bozulmasına neden olan bu isyana karşı bir nebzede olsun düzelmesine vesile oluruz
ama bir türlü şu insanlar kırılırmı darılırmı düşüncesini atamadık
yav Allah'ın emirlerini yapyırsun diye darılırlarsa darılsınlar
Peygamber Efendimiz hakikatleri söyledi diye öldürmek istediler
deli dediler de sen bir kaç tane sorumsuz dinle alakası olmayan kişiler ne der diye Allah'ın emirlerini çiğniyorsun
k_ervanur
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı

Yaşadığın yer : ----NAPCAN---
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : ---VAR TABİ--
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : ------

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Perş. Ara. 25, 2008 10:26 pm

Çünkü her zaman ve her yerde ahlaki fitne kadınlarla erkeklerin İslami kurallar dışında bir arada bulunmalarından doğmaktadır

saol abi ALLAH (C.C.) razı olsun
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   Paz Ara. 28, 2008 10:54 pm

amin ecmain kardeşim
Sponsored content

MesajKonu: Geri: HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)   

HAREMLİK ve SELAMLIK (Ayet ve Hadis)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası